زنوزی:

عدالت فوتبال در كشور ما جاری است؟

عدالت فوتبال در كشور ما جاری است؟

به گزارش ساماس مالك باشگاه تراكتور می گوید، هواداران این تیم تبریزی به دنبال جام فلزی نیستند.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، محمدرضا زنوزی درباره نامه چهار باشگاه لیگ برتری به وزارت ورزش برای تعطیلی لیگ، اظهار نمود: ابتدا باید بگویم من مالک تراکتور و ماشین سازی نیستم و هوادار تیم های تبریزی هستم. این دو باشگاه زیرمجموعه شرکت هایی هستند. درباره نامه ارسالی به وزارت ورزش باید بگویم که نامه ای نوشتیم و چهار باشگاه امضا کردند و الان هم بر موضع خودمان هستیم.
وی در ادامه با بیان این که مشکل مالی تراکتور و ماشین سازی کذب است، اظهار داشت: در این حوزه ساسان انصاری مصاحبه ای انجام داده و گفته بیشترین پرداختی را باشگاه تراکتور داشته است. هم اکنون هم با اعضای هیأت مدیره دو باشگاه تبریزی صحبت شده تا به صورت ۱۰۰ درصدی و تمام و کمال حقوق بازیکنان و مربیان را پرداخت کنند. با این وجود در سازمان لیگ این بحث را به راه انداخته اند که اگر لیگ تعطیل شود، باشگاه ها پول بازیکنان را نمی دهند.
مالک باشگاه تراکتور در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به این سؤال که چرا خواستار تعطیلی لیگ است، اظهار داشت: به خاطر این که جان بازیکنان و خانواده ها درگیر است. ما وقتی ۴۰۰ مورد کرونایی در روز داشتیم، لیگ را تعطیل کردیم اما حالا ۳۰۰۰ نفر اعلام می شود و می خواهند لیگ را ادامه بدهند. خیلی ها نگران جام هستند اما ما در حالیکه سه بار می توانستیم جام بگیریم، به هر عنوانی چنین اجازه ای به ما ندادند و به عناوینی این را از دست تراکتور گرفتند. جمعه سیاه هنوز از یاد هواداران تراکتور نرفته است. هواداران ما به دنبال جام فلزی نیستند؛ اگر این گونه بود این طور عشق نمی ورزیدند.
وی ادامه داد: اسم لیگ خودمان را از انگلیس برداشتیم اما سیستم را از مالدیو انتخاب کردیم. با این شرایط اسم وزارت را عوض کنید و بگذارید وزارت تیم خاص، یا اسم فدراسیون فوتبال را عوض کنید و بگذارید فدراسیون یک تیم خاص! در شرایط فعلی ۱۵ تیم می گویند لیگ برگزار نشود اما کار خودشان را می کنند. چرا مدیران را دعوت نکردند که نظرشان را بپرسند؟ ما را با کجا مقایسه می کنند؟ صحبت از شروع لیگ های اروپایی می کنند اما آنها میلیاردها دلار از حق پخش تلویزیونی می گیرند ولی ما هیچ دریافتی نداریم.
زنوزی در پاسخ به این سؤال که اگر لیگ ادامه پیدا کند، آیا تیمش از حضور در مسابقات انصراف می دهد، اظهار داشت: ما چهار باشگاه لیگ برتری در حال تهیه یک نامه هستیم تا با فیفا مکاتبه نماییم و اسناد مصاحبه های انجام شده را ارسال نماییم تا رسیدگی شود. در انگلیس برای این که لیگ را شروع کنند، از هر ۲۰ تیم آمدند و امضا کردند و بعد تصمیم گرفتند اما در لیگ ما کاری به نظر باشگاه ها ندارند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: هزینه های باشگاه ها را باید ما پرداخت نماییم اما سود فوتبال به جیب شرکت های خاص می رود. نمی گردد من خرج کنم و شرکت دیگری سود ببرد. متاسفانه فرزندان برخی مسؤلان هم در پشت صحنه این شرکت ها هستند. این افراد فشار می آورند که لیگ برگزار گردد تا سود کنند. همه این مورد را می دانند. آنها رسانه هایی را هم در اختیار دارند و فشار می آورند تا بازی ها برگزار بشود و سود کنند. ۱۶ تیم هزینه کنند که آنها به سودشان برسند؟ متأسفانه یک سری رسانه ها دانسته و یا نادانسته به این جریان کمک می کنند. تیم های تهرانی هم در این مورد ضرر می کنند. سر هواداران این تیم ها کلاه می رود. اگر تیم های تهرانی خصوصی شوند، کسی اجازه نمی دهد شخصی بیاید و سوءاستفاده کند.
زنوزی با اشاره به درآمد تبلیغات محیطی سازمان لیگ هم اظهار داشت: در اسپانسری سازمان لیگ چقدر پول به باشگاه ها رسید؟ چرا اعلام نمی کنند؟ مشکل ما با سازمان لیگ این است. در فدراسیون فوتبال هر زمانی منافع مدیران در خطر است، صحبت از غیردولتی بودن می کنند و پشت فیفا پنهان می شوند اما هر زمانی مشکل دیگری پیش می آید، می گویند دستور از جای دیگری آمده است. الان هم فدراسیون فوتبال بگوید چه کسی تکلیف کرده که بازی ها برگزار بشود؟ من هزینه کنم و بعد شما هر طوری دوست دارید مدیریت کنید؟ عدالت فوتبال در کشور ما جاری است؟
منبع:

1399/03/10
12:02:26
5.0 / 5
1951
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا