معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی تشریح كرد

جزییات فوت کودک ۶ ماهه در بیمارستان مفید

جزییات فوت کودک ۶ ماهه در بیمارستان مفید

ساماس: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درپی انتشار مطالبی درباب فوت کودکی شش ماهه در بیمارستان کودکان مفید درباره ی جزییات این خبر توضیحاتی ارائه داد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، دکتر رضا زندی اظهار داشت: کودکی شش ماهه توسط والدین برای درمان به اورژانس بیمارستان مفید آورده و در نخستین فرصت پذیرش و ویزیت و اقدامات درمانی اولیه برای وی انجام شد، در حین این اقدامات بدحال می شود و با وجود اقدامات متاسفانه فوت می کنند.
وی افزود: بطور کلی طبق دستورالعمل های موجود اگر کمتر از ۲۴ ساعت بعد از ورود بیمار به بیمارستان، بیمار فوت کند به عنوان مرگ مشکوک شمرده می شود که می تواند دلیلهای بسیاری داشته باشد. این مرگ ها نیاز به بررسی پزشکی قانونی دارد و صدور گواهی فوت بیمار بدون بررسی پزشکی قانونی امکان پذیر نیست.
معاون درمان دانشگاه در پاسخ به مطالب انتشار یافته درمورد اعتصاب کادر درمان بیمارستان در روز حادثه اظهار داشت: مطالبات کادر درمان همیشه وجود داشته اما هیچ گاه منجر به عدم خدمت رسانی به بیماران نشده است برای اینکه تمام پزشکان و پرستاران رعایت حقوق بیمار را همچون وظایف اخلاقی خود می دانند.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، وی ادامه داد: با این وجود بررسی های کارشناسانه دراین خصوص با حضور کارشناسان معاونت درمان، حراست و رئیس دانشگاه برای ارزیابی ابعاد مختلف ماجرا انجام شده است. این بررسی ها تا اعلام قطعی علت مرگ از طرف پزشکی قانونی ادامه خواهد داشت و در صورت وجود مقصر یا مقصرانی در این ماجرا حتما طبق مقررات در اسرع وقت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.1402/09/13
09:01:55
5.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا