توضیحات سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در مورد فوت دختر عشایری

توضیحات سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در مورد فوت دختر عشایری

به گزارش ساماس، کهگیلویه و بویراحمد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در مورد نبود بالگرد اورژانس هوایی در استان و فوت دختر عشایر در شهرستان بهمئی توضیحاتی داد.


«سعید جاودان سیرت» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: در ارتباط با بالگرد اورژانس هوایی استان کهگیلویه و بویراحمد بعد از سقوط بالگرد اورژانس استان در حین مأموریت، اقدامات زیادی انجام شد.
وی اظهارکرد: یک روز بعد از سقوط بالگرد اورژانس استان با آقای رئیس جمهور صحبت شد، در مسافرت وزیر بهداشت به استان هم این مشکل مورد پیگیری قرار|گرفت و مکاتباتی انجام داده ایم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با چهار شرکت بالگردی رایزنی هایی صورت گرفته و امیدواریم که این مسأله بزودی عملیاتی و محقق شود.
جاودان سیرت خاطرنشان کرد: رئیس اورژانس کشور پیگیر اختصاص یافتن یک بالگرد به استان کهگیلویه و بویراحمد است.
وی ضمن اشاره به فوت دختر ۱۷ ساله عشایری در شهرستان بهمئی تصریح کرد: بدلیل صعب العبور بودن و مسافتی که تا مصدوم وجود داشت نیروهای در استراحت اورژانس بر بالین مصدوم رسیدند و کمک های اولیه را انجام دادند. منتهی مسافت زیاد بود و متاسفانه زمانیکه مصدوم را به آمبولانس رساندند دختر مصدوم فوت کرد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در مورد درخواست کمک استان از برخی استانها برای اعزام بالگرد و همکاری نکردن آنها بیان نمود: درخواست کمک برای اعزام بالگرد از استان ها شد که گفته شده شرایط ناپایدار داشتند و خود این استانها باید در این حوزه توضیح دهند.
تیرماه سال جاری هم بالگرد اورژانس هوایی استان کهگیلویه و بویراحمد در حین مأموریت برای نجات جان یک کودک ۱۲ ساله حوالی ساعت ۱۱ روز دوشنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۲ به همراه تکنسین ها و کادر پروازی درحال فرود در روستای سرآسیاب آجم از توابع بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه بود که سقوط کرد و از آن روز تابحال این استان عشایرنشین، کوهستانی و حادثه خیز فاقد بالگرد اورژانس است.
قابل ذکر است ۸۵ درصد از مساحت استان کهگیلویه و بویراحمد کوهستانی و صعب العبور است.
منبع:

1402/09/07
12:02:49
5.0 / 5
253
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا