علیرضا نادی در گفت وگو با ساماس:

به مربی مثل ولاسکو نیاز داریم

به مربی مثل ولاسکو نیاز داریم

به گزارش ساماس، کاپیتان سابق تیم ملی والیبال اعتقاد دارد باید از سعید معروف در جای درست استفاده گردد تا این سرمایه ملی نسوزد. او همینطور شرایط سرمربی تیم ملی برای هدایت این تیم را شرح داد.علیرضا نادی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سؤال که کمیته فنی فدراسیون والیبال در انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال نقش دارد، اظهار داشت: جلسه خوبی برگزار گردید. ما دومین بار است که در این نشست شرکت می نماییم. نام گزینه هایی که با آنها مذاکره شده بود مطرح شدند. من به شخصه نظرم روی جذب مربی خارجی خوب است که برای المپیک ۲۰۲۸ برنامه ریزی نماییم.
وی اظهار داشت: من در آن جلسه به عملکرد تیم ژاپن اشاره کردم و به آنها گفتم باید کاری که این تیم انجام داد را سرلوحه خودمان قرار بدهیم. ژاپن هم اکنون در دنیا مدعی است و در لیگ ملت ها هم سال جاری برای نخستین بار روی سکو رفت. به نظرم فدراسیون والیبال ایران باید تیم ژاپن را الگو قرار دهد، آنها از مربی و نظریه پرداز والیبال را استخدام کردند و از او بهره می برند. در جلسه تمامی اعضا نظرات خویش را عنوان کردند اما در نهایت فدراسیون باید تصمیم بگیرد و هر اتفاقی رخ بدهد به نفع والیبال ایران باشد.
کاپیتان سابق تیم ملی اظهار داشت: از بین گزینه هایی که مطرح شده امیدوارم اصلح ترین گزینه انتخاب گردد. به هر حال والیبال ایران هم اکنون شرایطی خوبی ندارد و این تیم نیاز دارد به مربی که بتواند مدیریت خوبی داشته باشد و همه چیز به نفع والیبال تمام شود. والیبال در دنیا هر روز درحال پیشرفت است، ازاین رو کسانی به والیبال ایران بیایند که با دنیا ارتباط داشته باشند و بتوانند با تیم های مطرح و خوب بازی های دوستانه داشته باشیم. ما احتیاج به مربی تراز اول خارجی داریم تا بتوانیم این اهداف را در والیبال محقق نماییم.
نادی تاکید کرد: والیبال ایران به یک مربی مثل ولاسکو نیاز دارد که با دنیا ارتباط داشته باشد. در زمان او والیبال ایران متحول شد و اگر بخواهیم باردیگر این اتفاق رخ بدهد باید در سطح آن مربی یک مربی جذب نماییم. در زمان ولاسکو تیم ملی به سادگی می توانست با دیگر کشورها بازی دوستانه داشته باشد که همه این مورد به شناخت ولاسکو در والیبال دنیا برمی گردد. امیدوارم در هر صورت اتفاقات خوبی برای تیم ملی رخ بدهد.
کاپیتان سابق تیم ملی در مورد نام سعید معروف در میان انتخابهای مطرح شده اظهار داشت: سعید معروف یکی از سرمایه های والیبال ایران است، من معتقدم اگر قرار باشد یک روز از سعید معروف استفاده نماییم باید جای درستی برای وی در نظر گرفته شود. این که به یک باره سعید معروف بعنوان سرمربی انتخاب گردد تصمیم درستی نیست. اگر این اتفاق بیافتد به نظرم سرمایه سوزی اتفاق می افتد. او یکی از سرمایه های والیبال دنیاست که زحمت زیادی برای تیم ملی کشیده و همیشه تأثیرگذار بوده است. اما باید به درستی از معروف استفاده نماییم تا این سرمایه ملی را نسوزانیم.

1402/08/12
18:22:22
5.0 / 5
367
تگهای خبر: بازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا