در گزارش ساماس مطرح شد

4 سفر به چین در 6 ماه

4 سفر به چین در 6 ماه

به گزارش ساماس، رییس فدراسیون تیروکمان در مورد چهار سفری که طی سال جاری به چین داشته، توضیح داد و اظهار داشت: فقط برای یکی از این سفرها به شورا درخواست داده و از بودجه فدراسیون هزینه شد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، در مورد تیروکمان و پاراتیروکمان و آن چه به اندازه ناکامی و موفقیت ورزشکاران این دو رشته در بازی های آسیایی و پاراآسیایی موردتوجه بود، همراهی غلامرضا شعبانی بهار رییس فدراسیون تیروکمان با تیم های اعزامی به هر دو رویداد بود.
شعبانی بهار در حالی طی یک ماه گذشته دو بار عازم هانگژو چین شد که قبل از این و در همین سال جاری هم دو سفر برون مرزی دیگر داشته و اتفاقا به همین کشور چین؛ نخستین سفر وی به چین اردیبهشت و به بهانه مسابقات کاپ جهانی در شانگهای انجام شد. وی در دومین سفر هم عازم چنگدو شد تا همزمان با رقابت های دانشجویان جهان در این شهر حضور داشته باشد.
چهار سفر به چین در نیم سال انتقاداتی را متوجه رییس فدراسیون تیروکمان کرده است بااینکه وی تاکید دارد تنها برای یکی از این سفرها از محل اعتبارات فدراسیون هزینه شده است و سایر سفرها بدون هزینه کرد از این فدراسیون انجام شده است. وی در گفتگو با خبرنگار مهر همین طور در مورد بازگشت زودهنگامش از بازی های پاراآسیایی و این که این مسئله به حواشی مربوط به تیم و فدراسیونش ربط داشته، توضیح داد.
درخواستی برای سفر به هانگژو نداشتم
غلامرضا شعبانی بهار اظهار داشت: برای هیچ یک از دو سفر اخیرم به هانگژو نه درخواستی داشتم و نه ریالی از بودجه فدراسیون هزینه کردم. هر دو سفر از جانب کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و با پیشنهاد و پیگیری روسای این دو کمیته انجام شد.

از طرف کمیته المپیک به بازی های آسیایی رفتم
وی که عضو هیات اجرائی کمیته ملی المپیک است، اشاره کرد: سرپرست تیم اعزامی تیروکمان به بازی های آسیایی امید نجاری بود. اصلا خودم گفته بودم که به عنوان سرپرست تیم نمی آیم. کمیته ملی المپیک برای افرادی که در کنار کمیته بودند شرایط سفر را مهیا کرده بود. من در حقیقت از جانب کمیته ملی المپیک و با هزینه این کمیته به هانگژو رفتم بنا بر این کارتی که در اختیار داشتم VIP بود.
حضور در بازی های پاراآسیایی با درخواست رییس کمیته پارالمپیک بود
رئیس فدراسیون تیروکمان در مورد سفرش به هانگژو برای بازی های پاراآسیایی نیز اشاره کرد: کمیته ملی پارالمپیک اینطور مصوب کرده بود که روسای رشته هایی که ورزشکار و تیم های شان در بازی های پاراآسیایی شرکت دارند، به چین سفر کنند. با اینحال در جلسه ای مشترک با غفور کارگری (رئیس کمیته ملی پارالمپیک) که اتفاقا آقایان ساعی، سهرابیان و قارداشی هم در آن حضور داشتند، گفتم که من بتازگی همراه با کمانداران در هانگژو بودم و سفرم برای این بازی ها (پاراآسیایی) ضرورتی ندارد اما رییس کمیته ملی پارالمپیک خواستند که در مسافرت بوده و کنار تیم های مان حضور داشته باشیم.
نمی خواستم پاراکمانداران فکر کنند بی توجه هستم
شعبانی بهار افزود: علاوه بر این برخی از پاراکمانداران بصورت دوستانه این مسئله را مطرح کرده بودند که دوست دارند من در جریان بازی های پاراآسیایی کنارشان باشم. اگر نمی رفتم شاید نشانه کم توجهی به آنها می شد و این که برای بازی های آسیایی کنار کمانداران بود اما این حضور برای بازی های پاراآسیایی برایم مهم نبوده است. به هر حال و در کل سفر به هانگژو برای بازی های پاراآسیایی با تصمیم کمیته ملی پارالمپیک انجام شد.
ریالی از بودجه فدراسیون خرج سفر به هانگژو نشد
وی اشاره کرد: نمی گویم کمیته ملی المپیک و پارالمپیک اصرار صد درصدی برای سفرم به هانگژو داشتند اما پیشنهادی دادند و با توجه به این که منجر به کسر شدن از حساب فدراسیون نمی شد، انجام شد. تاکید می کنم که برای بازی های آسیایی و پاراآسیایی ریالی از فدراسیون هزینه نشد.

به یونیورسیاد رفتم اما با هزینه وزارت علوم
وی در واکنش به این مسئله که «شما طی سال جاری و قبل از هانگژو، دو سفر دیگر هم به چین داشته اید که یکی برای کاپ جهانی تیروکمان (اردیبهشت - شانگهای) و دیگری برای یونیورسیاد دانشجویان جهان (مرداد- چنگدو) انجام شد، همین مسئله سفرهای اخیر شما را بیشتر زیر ذره بین برده است»، اظهار داشت: من رییس انجمن تیروکمان دانشجویان هستم و سفرم به رقابت های یونیورسیاد از جانب وزارت علوم وبا این عنوان انجام شد. یعنی برای آن سفر هم از محل اعتبارات فدراسیون هزینه ای نشد.
فقط هزینه یک سفر از چهار سفرم را فدراسیون تامین کرد
رئیس فدراسیون تیروکمان اظهار داشت: برای مسابقات کاپ جهانی اما با هزینه فدراسیون سفرم به چین انجام شد. درکل از مجموع چهار سفر به چین، فقط برای همین رقابت ها به شورای برون مرزی درخواست دادم و با هزینه فدراسیون راهی شدم. برای سه سفر دیگر نه درخواستی به شورا داشتم و نه ریالی از اعتبارات فدراسیون هزینه کردم.
برای رویدادهای دیگر مصوبه داشتم اما نرفتم
وی با تأکید بر این که طی سال جاری تنها در همین چهار رویداد کاپ جهانی، یونیورسیاد دانشجویان جهان و بازی های آسیایی و پاراآسیایی حضور داشته که همگی هم به میزبانی چین برگزار شدند، اشاره کرد: امسال رویدادهای دیگری هم داشتیم که اتفاقا برای تعدادی از آنها مصوبه اعزام هم داشتم اما نرفتم. برای مسابقات سنگاپور مصوبه داشتم اما نرفتم، در آلمان هم کنگره جهانی و هم مسابقات قهرمانی جهان اجرا شد. طبق درخواست ارائه شده به شورای برون مرزی، مصوبه سفر به آلمان را داشتم اما نرفتم. تیم ملی در کره جنوبی اردوی دو مرحله ای داشت اما در هیچ یک حضور نداشتم.
دلیل بازگشت زودهنگام
شعبانی بهار همین طور در پاسخ به این پرسش که «یکی دو روز پایانی مسابقات پاراتیروکمان کنار ورزشکاران نبودید در حالی که مدال آور شدند. بازگشت سریع از بازی های پاراآسیایی به انتقادهای مطرح شده مبنی سفرهای متوالی شما مربوط می شد؟»، اظهار داشت: خیر، به خاطر کسالت یکی از مربیان تیم (کهتری) تصمیم به بازگشت گرفتم. وضعیت این مربی به شکلی بود که بهتر بود هانگژو را ترک کند و سفارش شده بود در بازگشت تنها نباشد. بنا بر این تصمیم گرفتم وی را همراهی کنم تا خدای نکرده برایش در راه بازگشت مشکلی ایجاد نشود. این شد که کنار پاراکمانداران نبودم اما رقابت های آنها را دنبال می کردم.


منبع:

1402/08/08
14:59:05
5.0 / 5
349
تگهای خبر: بازی , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا