مسابقات كاراته قهرمانی جهان - مجارستان

ایران پیش از شروع مسابقات رکورد زد

ایران پیش از شروع مسابقات رکورد زد

ساماس: بیست و ششمین دوره رقابت های کاراته قهرمانی جهان در حالی از سه شنبه دوم آبان ماه به میزبانی مجارستان در شهر بوداپست شروع می شود که تیم اعزامی ایران پیش از شروع مسابقات رکورد شکنی کرد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، تاتامی قهرمانی جهان برای آخرین بار با شکل و شمایل فعلی در سالن ۱۲۵۰۰ نفری «پاپ لاسلو» شهر بوداپست پهن می شود. فدراسیون جهانی مقرر است از دوره بعدی مسابقات جهانی را به شیوه دیگری برگزار کند که نخستین ایده آن برگزاری مجزای مسابقات تیمی و انفرادی در سالهای متفاوت می باشد.
اما ۱۱۴۹ کاراته کا از ۱۱۳ کشور جهان کار خودرا در این دوره از مسابقات جهانی از فردا شروع می کنند. مسابقاتی که اغلب نفرات صاحب نام و شناخته شده دنیا در آن حضور دارند. در این شرایط تیم ایران پیش از شروع مسابقات رکورد بیشترین شرکت کننده را به نام خود ثبت نمود. ایران بعد از یک دوره غیبت، با ۲۷ کاراته کا بیشترین شرکت کننده را در جام بیست و ششم قهرمانی جهان دارد. کرواسی با ۲۵ و فرانسه با ۲۴ کاراته کا رتبه های بعدی را در اختیار دارند.
نکته حائز اهمیت در این میان حضور پرتعداد تیم هند است. هندی ها که بنظر می رسد مانند سایر رشته ای ورزشی، روی کاراته نیز سرمایه گزاری نموده اند، با ۲۳ کاراته کا راهی مجارستان شده اند. ترکیه و اسپانیا نیز همین تعداد شرکت کننده دارند. ضمن این که آندورا، جامائیکا، نیجر، پورتریکو و سنگاپور هر کدام با یک کاراته کا کمترین شرکت کننده را دارند.
در رده وزنی، ۶۷- کیلوگرم مردان که نماینده ایران سامان عدالتی است با ۸۴ کاراته کا، بیشترین شرکت کننده را دارد. وزن ۶۸- کیلوگرم زنان نیز با ۵۸ کاراته کا کمترین شرکت کننده را دارد.
طبق برنامه سه شنبه دوم آبان ماه از ساعت ۱۰ بامداد به وقت محلی با برگزاری رقابت های کاتای انفرادی مردان و زنان مسابقات شروع می شود. از ساعت ۱۳: ۳۰ هم کاراته کاهای اوزان ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم مردان، ۶۸- و ۶۸+ کیلوگرم زنان در مرحله مقدماتی انجام می شود. چهارشنبه سوم آبان و در روز دوم کاراته کاهای اوزان ۵۰-، ۵۵- و ۶۱ کیلوگرم بخش زنان، ۶۰-، ۶۷- و ۷۵- کیلوگرم گروه مردان به روی تاتامی می روند.
پنجشنبه چهارم آبان ماه در روز سوم رقابت های کاتا و کومیته تیمی در هر دو بخش مردان و زنان و مسابقات رده پاراتکواندو به انجام می رسد. جمعه پنجم آبان ماه جدول شانس مجدد کومیته تیمی و انفرادی و دیدارهای رده بندی کلیه اوزان پاراکاراته انجام خواهد شد. شنبه ششم آبان ماه دیدارهای رده بندی و یکشنبه دیدارهای فینال کلیه بخش ها انجام خواهد شد.
علی مسکینی، امیررضا برزویی، سامان عدالتی، مهدی خدابخشی، سجاد گنج زاده، ذبیح الله پورشیب، بهمن عسگری، مهدی خدابخشی، صالح اباذری، مهدی عاشوری و محمود نعمتی. سارا بهمنیار، فاطمه سعادتی، آتوسا گلشادنژاد، مبینا حیدری، لیلا برجعلی، حنانه صالحی و معصومه محسنیان ترکیب تیم ملی کاراته ایران در این دوره مسابقات را می سازند ضمن این که اعضای تیم ملی کاراته در بخش کاتای انفرادی، کاتای تیمی بانوان و پاراکاراته به سبب صادر نشدن روادید حضور در این مسابقات را از دست دادند.

1402/07/30
13:41:55
5.0 / 5
276
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا