افشاگری بهروز عطایی:

توهمات عبادی پور بالا رفته است

توهمات عبادی پور بالا رفته است

به گزارش ساماس، سرمربی سابق تیم ملی والیبال اظهار داشت: عبادی پور از حرفه ای گری خیلی صبحت کرد. آیا شما حرفه ای هستی که در کوران مسابقات مقابل کادرفنی مصاحبه کردید؟به گزارش ساماس به نقل از مهر، تیم ملی والیبال ایران در جریان مسابقات انتخابی المپیک عملکرد بسیار ضعیفی ارائه داد و شاگردان عطایی با ۶ باخت در رنکینگ جهانی سقوط کرد و در رده پانزدهم قرار گرفت. بهروز عطایی سرمربی تیم ملی هم در جریان مسابقات انتخابی المپیک از سمت خود استعفا داد و رییس فدراسیون هم با استعفای او موافقت نمود. حالا ملی پوشان والیبال باید تلاش کنند در لیگ ملت ها ۲۰۲۴ پاریس بوسیله رنکینگ سهمیه المپیک را کسب کنند.
از فدراسیون دیکته شده بود که عطایی را بزنید اما داورزنی را نه!
بهروز عطایی سرمربی سابق تیم ملی والیبال در گفت و گوی رادیویی در مورد شرایط تیم ملی اظهار داشت: تیم ما شکست خورد و به هدفمان نرسیدیم. از این بابت متأسفم. بازی هایی که ارائه دادیم مدنظر ما و مردم نبود. یک سری موارد غیرعادی به عنوان ضعف بزرگ نشان داده شد و برخی مسائل هم نادیده گرفته شد. هیچکس به این مساله اشاره نکرد که تیم ملی ۶ تا ۷ بازیکن خودرا از دست داد و آنها از حضور در تیم ملی خداحافظی کردند. من با امیر غفور صحبت کردم اما او معتقد بود چون مدت هاست از تیم ملی به دور بوده امکان نداشت بتواند بازگشت خوبی داشته باشد و موفق عمل کند، اما مسائل حاشیه ای در مورد غفور مطرح نمودند به این مفهوم که او کادرفنی را قبول نداشته و به خاطر همین به تیم ملی نیامده است. برخی رسانه ها بصورت خاص هدایت شدند. یک رسانه با هزینه فدراسیون تیم ملی را در لیگ ملت ها همراهی کرد اما بعد از آن آغاز به تخریب من کرد. حتی من شنیدم به همان رسانه از فدراسیون دیکته شد که عطایی را بزنید اما داورزنی را نزنید! متأسفانه تمامی این موارد خط دهی بود که من را بزنند.
جریانی مقابل من در تیم ملی راه افتاده بود
عطایی اظهار داشت: باخت تیم ملی به جمهوری چک شکست بزرگ عنوان شد، در حالیکه ما در گذشته شکست های بدتر از این هم داشتیم. در خاک ایران و در تهران نتیجه را به استرالیا واگذار کردیم اما به این باخت این طور واکنش نشان ندادند. شکست های ما با تیم ملی خیلی بزرگ جلوه داده شد. مجری تلویزیون در برنامه زنده به رییس فدراسیون التماس می کرد مربی خارجی برای تیم ملی جذب نماید، آیا این اتفاقات در فوتبال هم رخ می دهد؟! آیا کسی جرأت می کند در مورد قلعه نویی سرمربی تیم ملی فوتبال چنین صحبت هایی مطرح کند؟! این چه جریانی بود که مقابل من راه افتاده بود؟
مواضع جمهوری اسلامی را شهید کردند
سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: مواضع جمهوری اسلامی پشتیبانی از مربیان ایرانی بود، اما به نظرم برخی می خواستند این موضع را شهید کنند. جریانی به راه افتاده بود که این موضع به کرسی ننشیند. این افراد طوری صحبت می کردند که انگار والیبال ایران سال ها قهرمان جهان بوده است. والیبال ما جز ۱۰ تیم برتر دنیا بود. ما مشکلاتی داشتیم و اگر این فشار غیر متعارف وارد نمی شد و همین نتایج به دست می آمد من باز هم استعفا می دادم.
بازیکنان از بیرون به شدت کنترل می شدند
وی تصریح کرد: ما در هفته اول لیگ ملت ها به ژاپن باختیم و بعد از آن مقابل لهستان هم بازی را با نتیجه ۳ بر ۲ واگذار کردیم. از شروع مسابقات لیگ ملت ها به ما حمله کردند. با بازیکنان لابی می کردند و به تیم نفوذ کردند. از سال ۲۰۱۰ تا امروز من هفتمین مربی تیم ملی والیبال هستم، در این زمان چه کسانی ثابت ماندند؟! رییس فدراسیون، سرپرست تیم ملی و پزشک و بازیکنان همگی ثابت بودند. وقتی هر اتفاقی می افتاد مربی تخریب می شود و هیچ اتفاقی برای بازیکنان رخ نمی دهد مشخص است دیگر چیزی برای این بازیکن اهمیت ندارد. بازیکنان از بیرون به شدت کنترل می شدند.
بخشی از صحبت های عبادی پور دروغ بود
عطایی در بخش دیگر از صحبت هایش به مصاحبه میلاد عبادی پور اشاره نمود و اظهار داشت: عبادی پور از حرفه ای گری خیلی صبحت کرد. آیا شما حرفه ای هستی که در کوران مسابقات مقابل کادرفنی مصاحبه کردید؟! دلتان می خواهد؟! شما بیجا می کند که این صحبت ها را مطرح می کنید! قسمتی از صحبت های وی دروغ بود. من با عبادی پور هیچ صحبتی نکرده بود، حتی بعد ازصحبت های عبادی پور به حافظه خودم شکت کردم که نکند آنرا از دست داده ام. من صدای ضبط شده میلاد را دارم که پس از هفته اول لیگ ملت ها توضیح داد که به مسابقات نمی رسد. من منت هیچ بازیکنی را نمی کشیدم. برخی می گفتند من باید از فلان بازیکن خواهش می کردم که به ما در تیم ملی کمک نماید در حالیکه من هیچ گاه این کار را نمی کنم. بازیکنان سرباز تیم ملی هستند و نباید به سرباز التماس کرد.
توهمات میلاد عبادی پور بالا رفته و نمی تواند خودش را کنترل کند!
وی اظهار داشت: توهمات میلاد عبادی پور بالا رفته و او نمی تواند خودش را کنترل کند. میلاد در فینال مسابقات قهرمانی آسیا مقابل ژاپن ۱۹ اسپک زد و ۷ امتیاز گرفت. او مشخص بود که خوب بازی نمی کند و من هم گفتم او به ما کمک نکرد. خیلی دشوار است که یک بازیکن با کیفیت را روی نیمکت گذاشت. شرایط هم پستی های عبادی پور بهتر از او بود. او به شدت پاسورهای ما را تحت تأثیر قرار می داد. عبادی پور در کدام باشگاه بزرگ دنیا بازی کرده بود؟ خیلی زشت است که این حرف ها مطرح می شود.
عطایی تصریح کرد: من توقع داشتم وقتی عبادی پور مقابل افشاردوست مصاحبه کرد، کمیته فنی به من اجازه نمی داد از این بازیکن استفاده کنم. اما به نظرم فدراسیون برای رسیدن به اهدافش از تمامی خطوط قرمز خود عبور کرد. آنها معتقدند تیم تحت هر شرایطی پیروز شود و موارد دیگر اهمیتی ندارد.
اتفاقاتی در آمریکا افتاد که اگر مطرح کنم چهارستون بدن همه می لرزد
سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران در مورد این که چرا از سعید معروف استفاده نکرد، توضیح داد: معروف بازنشستگی خودش را اعلام نموده بود و من هم گفتم هر زمانی که او تمایل بازی در تیم ملی را داشته باشد از حضور معروف استفاده خواهم کرد. اتفاقاتی در آمریکا برای تیم ملی رخ داد که اگر بگویم چهار ستون بدن همه می لرزد اما کسی حرفی نزد، چون رسانه ها در اختیار روابط عمومی فدراسیون والیبال بودند.
بعد از هفته دوم لیگ ملت ها استعفا داده بودم
عطایی در مورد استعفایش در جریان مسابقات انتخابی المپیک اظهار داشت: من از داورزنی تشکر می کنم، او مدام در کنار ما بود. اما جریان سرخودی در فدراسیون والیبال وجود داشت که رییس فدراسیون نتوانست آنرا کنترل کند. داورزنی در کنار ما بود و هر کمکی که از دستش برمی آمد برای ما انجام می داد. من یک روز به تیم ملی آمدم و یک روز هم باید می رفتم. از داورزنی به خاطر همه حمایت هایش تشکر می کنم. من پس از هفته دوم لیگ ملت ها استعفا داده بودم اما کارخانه و افشاردوست با آن به شدت مخالفت کردند و پس از آن هم ویزای آمریکا صادر نشد و من متقاعد شدم که موضوع را پیگیری نکنم. پس از هر تورنمنت انتقاداتی مطرح می شد و اعضای کمیته فنی که به نظرم بسیاری از آنها صلاحیتی ندارند مربیان من را زدند. همه دوستان من از دستم ناراحت شدند. من کلافه شده بودم. به کارخانه گفتم اگر افشاردوست و خوریانی برنگردند استعفا می دهم چون احساس می کنم درحال چیدن پر و بال من هستند. در ادامه به جلسه رفتیم و هیچ دلیل قانع کننده ای نشنیدم.
برای انتخاب بازیکن زد و بند نکردم و تاوان دادم
عطایی اظهار داشت: از از این که به هدفمان نرسیدم بسیار ناراحت هستم. مردم از نتایج به دست آمده ناراحت شدند و اذیت شدیم، دوست داشتیم مردم را خوشحال کنیم؛ اما از این که سالم زندگی کردیم و برای انتخاب بازیکن زد و بند نکردیم و مانع فساد شدیم خوشحالم. ما تاوان مبارزه با فساد را دادیم. بازهم از مردم عذرخواهی می کنم و امیدوار هستم والیبال ایران در ادامه مسیر خود موفق باشد.

1402/07/23
15:42:36
5.0 / 5
361
تگهای خبر: بازی , پزشك , حافظه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا