لیگ فوتبال اسكاتلند؛

بیانیه تاریخی هواداران تیم فوتبال سلتیک در پشتیبانی از مردم فلسطین

بیانیه تاریخی هواداران تیم فوتبال سلتیک در پشتیبانی از مردم فلسطین

ساماس: پس از آن که مدیریت تیم فوتبال سلتیک حمایت هواداران باشگاه از آرمان فلسطین را رد کرد، هواداران این تیم اطلاعیه ای تاریخی در خصوص پشتیبانی از این آرمان صادر کردند.به گزارش ساماس به نقل از مهر، بعد از آنکه هواداران تیم فوتبال سلتیک در مسابقه این تیم با «کیلمارنوک» مبادرت به اهتزاز پرچم فلسطین کردند و با این اقدام حمایت خودرا از مردم فلسطین ابراز نمودند این اقدام آنها با مخالفت سران باشگاه مواجه گردید. هواداران فوتبال سلتیک در پاسخ به ممانعت باشگاه در خصوص پشتیبانی از فلسطین و مردم این کشور اطلاعیه ای تاریخی صادر کرد. در این بیانیه هواداران سلتیک آمده است:
«پس از بیانیه اخیر هیأت مدیره سلتیک، ما می خواهیم اعتقاد راسخ خودرا تکرار نماییم در خصوص این که ما و سایر هواداران فوتبال حق داریم نظرات سیاسی خودرا بیان نماییم، همانطور که شهروندان عادی در هر جای دیگر مبادرت به چنین کاری می کنند. فوتبال یکی از معدود عرصه های زندگی عمومی است که در آن افراد طبقه کارگر دارای عاملیت سیاسی واقعی هستند و ما اجازه نمی دهیم که گروهی در باشگاه نظرات خودرا بر ما تحمیل کنند. امری که بر خلاف تاریخ و سنت باشگاه است.
باشگاه فوتبال سلتیک از قحطی و ظلم و ستم و در نتیجه حکومت استعماری، مرگ و آوارگی گسترده مردم متولد شد. به سبب این تاریخ است که هواداران سلتیک به همدلی و همبستگی شناخته می شوند. سلتیک همیشه در کنار مستضعفان و محرومان ایستاده است. این حقیقت هیچ گاه مخدوش نخواهد شد. اما هیأت مدیره باشگاه هنگامی که دیدگاهشان زیر سوال می رود هر چیز را محکوم می کنند و با عدم صداقت اعلام می کنند که این یک اقدام سیاسی است»
ریاکاری فعلی هیأت مدیره متأسفانه با بخش بزرگی از طبقات سیاسی و رسانه ای همسو است. برای نمونه اوکراین را مثال می زنیم. هنگامی که بحث اوکراین مطرح بود ارسال پیام های سیاسی در سلتیک پارک مورد استقبال قرار می گرفت و از آن حمایت می شد. اما حالا که صحبت از فلسطین است این صحبت ها را محکوم می کنند. سوالی که باید از هر انسان منطقی پرسید این است که چرا؟ چرا زندگی اوکراینی ها مقدس تر از زندگی فلسطینی ها تلقی می شود؟
سلتیک مانند همیشه در پشتیبانی از مردم فلسطین ثابت قدم خواهد ماند. ما در طول تاریخ خود از خیلی از پروژه های فلسطینی حمایت کرده ایم، و در طول بیش از یک دهه رابطه نزدیکی با اردوگاه های پناهندگان به وجود آورده ایم که با تشکیل آکادمی سلتیک در بیت لحم مساله پشتیبانی از فلسطین برای ما به اوج خود رسید. ما همبستگی و دعای صمیمانه خودرا برای دوستان خود در سراسر فلسطین در این زمان دردناک اعلام می نماییم به ویژه در زمانی که جامعه بین المللی بار دیگر بزدلانه به همه چیز پشت کرده اند، در صورتیکه جنایات جنگی مقابل جمعیت عمدتا بی دفاع به انجام می رسد. ما از نگهبانان واقعی باشگاه فوتبال سلتیک می خواهیم که در سمت درست تاریخ بایستند.
در سال ۲۰۱۶ همه را سرپیچی کردیم و پرچم فلسطین را به اهتزاز درآوردیم و جریمه ای برای ما در نظر گرفتیم. حالا بیش از هر زمان دیگری، مردم فلسطین به همبستگی ما نیاز دارند. در ۲۵ اکتبر، مقابل اتلتیکو مادرید، از همه از هواداران سلتیک می خواهیم که پرچم فلسطین را در لیگ قهرمانان اروپا به اهتزاز درآورند و به دنیا نشان دهند که باشگاه فوتبال سلتیک در کنار مظلومان است نه ظالمان.
ما باید از درس هایی که از آپارتاید آفریقای جنوبی گرفتیم برای از بین بردن آپارتاید در اسرائیل استفاده نمائیم. اگر در مواقعی که بی عدالتی رخ می دهد بی طرف باشیم طرف ظالم را انتخاب نموده ایم. در عین حال، ما از هواداران سلتیک می خواهیم که به صندوق اضطراری غزه کمک کنند».1402/07/21
14:11:00
5.0 / 5
272
تگهای خبر: زندگی , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا