گزارش خبرنگار مهر از هانگژو؛

میراسماعیلی: دنبال مربی برای تقویت کادر فنی تیم ملی جودو هستیم

میراسماعیلی: دنبال مربی برای تقویت کادر فنی تیم ملی جودو هستیم

ساماس: به گزارش ساماس، رییس فدراسیون جودو با بیان اینکه  بعد از چهار سال بازگشتن به کوران مسابقات کار بسیار سختی است، اظهار داشت: برای جبران فاصله زمانی از دست رفته  باید بیش از سایر کشورها تلاش نماییم.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به هانگژو، آرش میراسماعیلی با ابراز تأسف از واگذاری بازی قاسم باغچقی به حریف قزاق گفت: ورزشکار ما سه دقیقه و نیم در مقابل حریف قزاق به خوبی مبارزه کرد و می توانست پیروز میدان باشد، ولی چند ثانیه آخر بازی را به خاطر عدم خودباوری و اعتماد به نفس لازم برابر قهرمان بازیهای دور گذشته آسیا شکست را پذیرا شد.
وی اضافه کرد: مضاف بر این که دوری از میادین بزرگ بین المللی و عدم تجربه کافی در کار بچه ها، تاثیر گذاربود. در حالی که رقبای ایران چهار سال است که در میادین مختلف حضور داشتند و رنکینگهای بالایی را هم کسب کردند ولی آن چه که به بچه های ما ضربه زد این بود که آنها رنکینگ نداشتند به ویژه در قرعه کشی ها انتظار من از تمامی بچه ها به غیر از مریم بربط که در این مسابقات فوق العاده بود بیش از این بود، بچه های ما به صورتی خودرا باور نکردند اگر غیر از این بود نتایج بسیار خوبی را کسب می کردند.
رئیس فدراسیون جودو درباب نفرات اعزامی به بازی های آسیایی اظهار داشت: به عنوان مثال انتظار ما از فتحی پور بیشتر بود و ابوالفضل محمودی کار خودرا کرد و در مقابل حریف کره ای به سبب خستگی بازی را واگذار کرد. قاسم باغچقی بسیار عالی کار کرد اگر کمی خودرا باور می کرد برنده میدان و جز مدالیستها بود.
وی اضافه کرد: مریم بربط به لحاظ فنی ورزشکار فوق العاده ای است بسیار باهوش است و شخصیت قهرمانی دارد و اساسا در آینده از مریم بربط بسیار خواهید شنید وقتی مسابقه در مقابل حریف قزاق که حریفی رنکینگ داری است که عقب هم هست را در سی ثانیه اخرهم وازاری میگیرد و هم ضربه فنی می کند، در بازی آخر هم این ملی پوش کشورمان، به خاطر کم تجربگی بازی را واگذار کرد.
آرش میراسماعیلی خاطر نشان ساخت: در مجموع جودوکاران کشورمان در این چهار سال قبل میدان بزرگی ندیدند و شرایط سختی را پشت سرگذاشتند، در حقیقت تنها یک هفته از رفع تعلیق جودو ایران می گذرد.
وی در ادامه سخنانش عملکرد جودوکاران را خوب توصیف کرد و اضافه کرد: می توانم بگویم این مسابقات سرآغاز جودو ایران است. جودوکاران کشورمان باید در رویدادهای مختلفی حضور پیدا کنند باید میدان ببینند باید تحت آموزش مربیان خارجی قرار بگیرند.
رئیس فدراسیون جودو توضیح داد: من اینجا با چند مربی خارجی صحبت کردم تا کادر فنی را تقویت نماییم انشالله با کمک کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان و حمایت آنها بتوانیم مربی خارجی برای ملی پوشان کشورمان بیاوریم.
وی اضافه کرد: اساسا برای ورزش بانوان خصوصاً مریم بربط برنامه خاصی را خواهیم داشت و با برنامه ریزی، بتوانیم در مسابقات قهرمانی آسیا در سال آینده، مریم بربط را جز مدالیستها ببینیم.
میراسماعیلی اشاره کرد: وقتی یک دوره طولانی جودوکاران کشورمان از کوران مسابقات دور باشد باز گشتن به آن شرایط، خیلی مشکل است و بعد چهار سال بچه ها در چنین میدان بزرگی شرکت می کنند، ضمن این که همه تلاش مان این بود که بچه ها در رویدادهای غیررسمی حضور پیدا کنند در حقیقت کوشیدیم جودو را سرزنده نگه داریم اما به ما خیلی مشکل گذشت.
وی به تشریح برنامه های فدراسیون برای آماده سازی ملی پوشان کشورمان پرداخت و اظهار داشت: انشالله در ماه آتی تیم کاتای ما عازم مسابقات جهانی میشود و تیم نوجوانان و جوانان هم به مسابقات قهرمانی آسیا می روند.
رییس فدراسیون جودو اضافه کرد: واقعیت این است که ما باید بیش از سایر کشورها تلاش نماییم و بتوانیم این فاصله زمانی را جبران نماییم.


منبع:

1402/07/04
13:28:18
5.0 / 5
366
تگهای خبر: آموزش , بازی , شركت , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا