جوادی :

برخی آقایان دنبال سابقه و كارت كشتی هستند

برخی آقایان دنبال سابقه و كارت كشتی هستند

به گزارش ساماس دارنده مدال برنز المپیك و چهار مدال طلای قهرمانی كشتی جهان اظهار داشت: بعضی از آقایان فقط به دنبال تبلیغات و جور كردن سابقه در كشتی هستند در صورتی كه نام چند فن معمولی را هم نمی دانند!ابراهیم جوادی یکی از پیشکسوتان عنواندار کشتی ایران با اظهار تعجب از تلاش کمیته لیگ کشتی برای برگزاری این مسابقات به هر قیمتی به خبرنگار مهر اظهار داشت: واقعا جای تعجب دارد در شرایطی که اتحادیه جهانی کشتی تمامی رویدادهای این رشته را تا ماههای آینده به حالت تعلیق در آورده، اما برخی آقایان همچنان بدنبال برگزاری لیگ کشتی هستند. البته در این میان حساب برگزاری اردوهای تیم ملی با رعایت تدابیر و پروتکل های بهداشتی از برگزاری لیگ جداست و می توان اردوهای تیم ملی را به شکل قرنطینه ای و با تعداد محدود کشتی گیر برپا کرد.
وی افزود: داستان لیگ کشتی کاملا متفاوت می باشد و نمی توان با جان و آینده کشتی گیران شوخی کرد. برگزاری لیگ از نظر مالی به سود مربیان و کشتی گیران است، ولی به چه قیمت؟ آیا در شرایطی که المپیک هم یکسال به تعویق افتاده باز هم می توان حرف از برگزاری لیگ کشتی زد و ادعا کرد می توان این مسابقات را بدون هیچ عواقبی راه انداخت؟
دارنده مدال برنز المپیک ۱۹۷۲ مونیخ به نکته جالبی اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه بعضی از آقایان که تازه به عرصه کشتی وارد شدند، برای تبلیغات و اهداف شخصی در حال کوشش برای تهیه سابقه و کارت کشتی هستند. عجیب تر آنکه کسانی از برگزاری لیگ کشتی حرف می زنند که هیچ سابقه ای در این رشته ندارند و اصلا اسم فنون کشتی را هم نمی دانند! واقعا جای تاسف دارد که این افراد مدتهاست برای کشتی تصمیم می گیرند و مدام در رسانه ها و اخبار به بهانه دلسوزی برای کشتی مشغول مصاحبه و عرض اندام هستند.
جوادی با تاکید بر اهمیت لیگ برای کشتی گیران اضافه کرد: هیچکس مخالف برگزاری لیگ نیست و همه می دانیم این میدان مهم داخلی می تواند سبب پویایی کشتی و کشف استعدادهای ناب شود، اما لیگ کشتی مستلزم شرایط و امکانات لازم برای برگزاری است و نمی توان در شرایط کرونایی به راه اندازی آن فکر کرد.
وی به مقایسه غیر منطقی رقابتهای لیگ فوتبال با کشتی اشاره نمود و اظهار داشت: چطور می توان لیگ فوتبال را با کشتی مقایسه و ادعا کرد که چون مسابقات فوتبال برگزار می شود، لیگ کشتی هم قابل برگزاری است. فوتبال یک رشته گروهی است که در فضای باز برگزار می گردد و به هیچ عنوان از نظر درگیری فیزیکی و نحوه مبارزه با کشتی قابل مقایسه نیست. در کشتی باید مدام درگیری فیزیکی با حریف داشت و برای اجرای فن، تن به تن جنگید. در نتیجه حضور تنها یک فرد کرونایی در سالن مسابقات لیگ، می تواند سبب ابتلای کشتی گیران، مربیان، عوامل اجرایی و داوران و تماشاگران شود.
دارنده چهار مدال طلای قهرمانی کشتی جهان در انتها اظهار داشت: امیدوارم آقایانی که دم از برگزاری لیگ کشتی می زنند، بتوانند با همین صراحت و اطمینان به اهالی کشتی هم تضمین دهند که هیچ خطری کسی را تهدید نمی نماید. بعنوان یکی از پیشکسوتان کشتی که میادین جهانی و المپیک را تجربه کردم به این آقایان اعلام می کنم کشتی وسیله ای برای تبلیغات و رسیدن به اهداف شخصی نیست و نمی توان در عرض چند ماه برای خود سابقه و رزومه بدست آورند. مدیریت و برنامه ریزی در کشتی سهم مردان بزرگی است که در این حوزه استخوان خُرد کرده اند و سرد و گرم این ورزش سنگین و افتخار آفرین را چشیده اند.


منبع:

1399/05/27
10:30:49
5.0 / 5
1558
تگهای خبر: بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا