هفته پنجم در پایان دور رفت؛

صفت تکراری بی برنامگی سازمان لیگ به دربی پایتخت رسید

صفت تکراری بی برنامگی سازمان لیگ به دربی پایتخت رسید

به گزارش ساماس، سازمان لیگ فوتبال همچنان بدون دغدغه رعایت عدالت بین باشگاه های لیگ برتری نسبت به زمان برگزاری دربی ۱۰۲ پایتخت بی تفاوت نشان داده است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال خبر از برگزاری قطعی بازی های معوقه هفته پنجم لیگ برتر در آبان یا آذرماه سالجاری داد. وی در این رابطه اظهار داشت: حضور سه تیم پرسپولیس، سپاهان اصفهان و نساجی مازندران در لیگ قهرمانان آسیا مسابقات این سه تیم را به تعویق انداخت. ازاین رو زمان برگزاری دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال در هفته پنجم لیگ برتر هم اعلام نشد. با عنایت به برنامه فشرده این تیم ها امکان برگزاری دربی تا پایان مهرماه نیست.
مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ خبر داد: بازی های فشرده باشگاهی و ملی مانع از برگزاری دیدارهای معوقه هفته پنجم می شود. ازاین رو احیانا آبان یا آذرماه دربی را برگزار می نماییم.
اظهار نظری که بی برنامگی تکراری سازمان لیگ فوتبال را در اجرای دقیق و صحیح بازی های فوتبال باشگاهی کشور نشان داده است.
بدون شک برنامه بازی های دوستانه تیم ملی ایران در شهریور و مهرماه سالجاری و سپس برگزاری جام ملت های آسیا حداقل از یک سال پیش قابل پیشبینی بود.
همچنین برنامه بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا هم حدود سه ماه پیش به صورت مشخص اعلام گردید تا لیگ های مختلف آسیایی در برنامه ریزی خود دقت کنند. ضمن این که زمان برگزاری بازی های آسیایی هانگژو هم بیشتر از یک سال پیش اعلام گردید تا دغدغه ای برای برنامه ریزی مسؤلان صاحب دغدغه وجود نداشته باشد!
با این حال سازمان لیگ فوتبال همچنان از برگزاری منظم بیست و سومین دوره بازی های لیگ برتر ایران عاجز و ناتوان است. تصمیم گیرندگان فوتبال باشگاهی کشور چنان از شلوغی برنامه بازی ها سخن می گویند که الان در لیگ فوتبالی کشورهایی نظیر امارات، قطر و عربستان چنین وضعیتی وجود دارد اما خبری از بازی های معوقه نیست.
سازمان لیگ در حالی شعار عدالت در بازی تیم های باشگاهی را سر می دهد که در ظاهر هم نتوانست این خواسته بدیهی را بر آورده کند تا بازی های معوقه هفته پنجم در بهترین حالت بعد از بازی های هفته نهم صورت گیرد. برنامه بازی های لیگ برتر هم نشان دهنده اینست دربی پایتخت بطور قطع کمترین شانس را برای برگزاری در آبان ماه سالجاری دارد.
«بی برنامگی» تبدیل به صفتی تکراری برای سازمان لیگ فوتبال در بیست و سومین دوره بازی های لیگ برتر ایران شده تا مسؤلان امر نشان دهند دغدغه ای برای رعایت عدالت بین باشگاه ها و پرهیز از ایجاد هرگونه شائبه ندارند.


منبع:

1402/06/18
12:01:59
5.0 / 5
373
تگهای خبر: بازی , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳