مهدی تاج:

تیم های ملی وضعیت خاصی دارند

تیم های ملی وضعیت خاصی دارند

به گزارش ساماس، رییس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: تیم ملی بزرگسالان و امید با عنایت به رویدادهای مهم پیش رو وضعیت خاصی دارند.به گزارش ساماس به نقل از مهر، مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در حاشیه جلسه ارکان فدراسیون فوتبال با سرمربیان تیم ملی ایران اظهار داشت: جلسه ای برای برنامه ریزی تیم ملی بزرگسالان برگزار کردیم، امسال وضعیت خاصی داریم هم جام باشگاه های آسیا و تیم ملی امید در دو رویداد مهم باید شرکت نمایند.
وی اظهار داشت: تیم امید باید در مسابقات بازی های آسیایی شرکت نمایند. تیم بزرگسالان هم برای فیفادی و مسابقات جام ملت ها آماده می شود. اتمام لیگ هم اهمیت زیادی دارد. در جلسه امروز راجع به این مسائل بحث شد.
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد وضعیت تیم امید و نامه باشگاه سپاهان در خصوص این که با این تیم همکاری نمی کند، اظهارداشت: این بحث را امروز داشتیم. باشگاه سپاهان با تیم امید همکاری می کند و مشکلی دراین زمینه وجود ندارد. به هر حال باشگاه سپاهان هم دغدغه های خاص خودشان را دارند. با عنایت به این که شرایط مالی خوبی در سال قبل و سالهای قبل نداشتیم اشتنباط ما این بود که لیگ با یک ورشکستگی جدی روبه رو شود و لیگ را به خاطر زیاده دهی کامل از گردونه فیفا و AFC خارج کند. بنا بر این سقف بودجه گذاشتیم که از طرف باشگاه ها رعایت می شود.
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد وضعیت تیم امید و نامه باشگاه سپاهان در خصوص این که با این تیم همکاری نمی کند، اظهارداشت: این بحث را امروز با دوستان داشتیم، باشگاه سپاهان با تیم امید همکاری می کند و مشکلی دراین زمینه وجود ندارد. به هر حال باشگاه سپاهان هم دغدغه های خاص خودشان را دارند. با عنایت به این که شرایط مالی خوبی در سال قبل و سالهای قبل نداشتیم اشتنباط ما این بود که لیگ با یک ورشکستگی جدی روبه رو شود و لیگ را به خاطر زیاندهی کامل از فیفا و AFC خارج کند. بنا بر این سقف بودجه گذاشتیم که از طرف باشگاه ها رعایت می شود.
وی اضافه کرد: به لحاظ شرایط تیم ها ۲۳ بازیکن نمی توانند از ۲۳ سال در اختیار تیم امید قرار گیرند اما سپاهان و استقلال همکاری خواهند کرد و ارزیابی خود من این بود که باید محدودیت این تیم ها را در نظر می گرفتیم، ولی همکاری باشگاه ها هم خواهیم داشت. تاج در مورد وضعیت VAR در فوتبال ایران و انتقاداتی که از طرف یک برنامه تلویزیونی می شود، عنوان کرد: من این برنامه را کمی با غرض و مرض می ‍بینم بدین سبب پاسخگویی در این مورد نه برای من و نه برای سایر مسئولان فدراسیون قابل اعتبار نیست. ما توضیحات کافی را در مورد VAR دادیم و پیگیری کردیم. مشکل برنامه فوتبال برتر ندانستن نیست، بلکه نخواستن در دانستن است. همه می دانند محدودیت ها و تحریم ها در کجاست. همین الان صدا و سیما با تحریم های جدی روبه روست و با هماهنگی ما جام ملت ها را پیگیری می کند. برای پخش مسابقات جام باشگاه ها و ملت های آسیا فدراسیون و صدا و سیما رابطه تنگاتنگی دارند. جلسات مختلفی در این رابطه تشکیل شده است. از نظر من آن برنامه فاقد اعتبار است بدین سبب پاسخگویی برای من امکان پذیر نیست.
رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: برای VAR تلاش لازم انجام شده و همه قراردادهای لازم را انجام دادیم منتها به لحاظ آوردن و انتقال پول مشکلات داریم که این مشکل من نیست، وزیر امور خارجه تمام تلاشش را برای ما انجام می دهد تا ما بتوانیم این کار را انجام بدهیم. این مباحث را نمی توان زیاد توضیح داد اما واقعا دنبال این هستیم تحریم ها را به چه شکلی دنبال نماییم تا به کمک فیفا VAR را به کمک این هفت دستگاه وارد کشور نماییم و این اتفاق خواهد افتاد.
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد بازدیدش به همراه کیومرث هاشمی، سرپرست وزارت ورزش و جوانان از ورزشگاه آزادی اشاره کرد: برخی به ما انتقاد می کنند چرا هفته پیش در کنگره فیفا شرکت کردیم در صورتیکه در این کنگره ای ۲۷۵ مدیر فدراسیون کشورهای دنیا به همراه مدیران و دبیرکل فدراسیون ها شرکت کرده بودند. می خواهیم چمن ورزشگاه آزادی را آبیاری نماییم ولی آب نیست. قلعه نویی کمک کرده و از آتش نشانی خواستیم آب بیاورد. ۳۰۰ هزار لیتر آب برای چمن دو زمین آزادی می خریم. خودمان هم آب می خریم و ورزشگاه آزادی از این قاعده مستثنی نیست. فکر کنم تا هفته آتی مشکل آب حل خواهد شد. مشکل چمن ورزشگاه آزادی دغدغه سرپرست وزارت ورزش بود. فکر می کنم تا ۲۰ روز آینده چمن ورزشگاه آزادی بازسازی خواهد شد. تعدادی از دوستان باید بدانند مجموعه اداری کشور برای برداشتن این موانع همه تلاشش را به کار می برد. الان هواپیما مسئله اصلی برای همه استانها شده است. این مشکلات را ما درست نکردیم ولی باید با آنها بسازیم. با این مشکلات لیگ را برگزار می نماییم و سه چهار روز از اروپا عقب هستیم.

1402/06/08
08:06:58
5.0 / 5
422
تگهای خبر: بازی , دستگاه , شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا