در افتتاحیه ساختمان كشتی؛

قالیباف: گره حق پخش تلویزیونی در برنامه هفتم باز خواهد شد

قالیباف: گره حق پخش تلویزیونی در برنامه هفتم باز خواهد شد

ساماس: به گزارش ساماس، رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مشکلی که سالهاست پیش روی ورزش قرار دارد اظهار داشت: پیشبینی ما اینست که در برنامه هفتم گره پخش تلویزیونی و موضوعات مالی آن حل و فصل خواهد شد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف که امروز یکشنبه در آئین افتتاحیه ساختمان جدید فدراسیون کشتی شرکت کرده بود، اظهار داشت: برای من توفیقی است که در میان قهرمانان و پیشکسوتان کشتی و مسؤلان ورزش حاضر شده ام. امروز روز کشتی است، روز تولد تختی است، یک انسان جوانمرد، غمخوار مردم و یک قهرمان واقعی که در تاریخ ماندگار شده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بدون شک ورزش یک پیوند عمیقی با مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد. کشورهایی که ورزش رو به رشدی دارند یا در اوج هستند به همان نسبت در بعد اقتصادی هم رشد دارند یا در اوج هستند. کشور ما که جوان است و متأسفانه این پتانسیل حیاتی را از دست می دهیم و مسیر خوبی را طی نمی نماییم باید حداکثر استفاده را ببریم و فعالیت جدی در این بخش داشته باشیم.
وی افزود: همه تلاش ما بر اینست که ورزش را در قسمت های مختلف چه در پرورشی ورزش و چه در حوزه همگانی و قهرمانی در جایگاه خود مورد توجه قرار دهیم. این کار در عین صرفه جویی های زیاد سبب کسب افتخار در میادین بین المللی خواهد شد. در برنامه هفتم هم دقیقا در همین راستا گام برمیداریم.
محمدباقر قالیباف افزود: دو دهه است که از آموزش و پرورش غفلت کرده ایم. به خود مدرسه که باید مورد توجه همه کشور قرار می گرفت کم توجهی کرده ایم. بدون شک پایه ورزش و سایر عرصه ها در مدارس است.
وی افزود: ورزش قهرمانی را هم باید به صورت جدی مورد حمایت قرار دهیم. در برنامه هفتم مخاطب ما خانواده هاست و بخش در ارتباط با فرهنگ سلامت و اقتصاد و ورزش در خانواده ها در کلان سیاست ها و برش های هر سال می بینیم. باید بخش خصوصی و مردمی را وارد بحث باشگاه های ورزشی نماییم. فدراسیون ها نباید پست باشند تا محدودیت در انتخاب افراد نباشد.
قالیباف با اشاره به اینکه مشکل حق تلویزیونی ورزش سالهاست پا بر جا مانده است اظهار داشت: پیشبینی ما اینست که در برنامه هفتم گره پخش تلویزیونی و موضوعات مالی که سالیان سال است مانده حل و فصل خواهد شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به پیشرفت هایی که در زیرساخت فدراسیون کشتی صورت گرفته است اظهار داشت: در سالهای گذشته نشیب های کشتی را هم دیدیم. زمانیکه تجهیزات و مدیریت صحیح داشته باشیم مطمئن باشید قهرمان های ما در رشته های آزاد و فرنگی تربیت می شوند. امروز جمعیت ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفری کشتی حتما باید ۳ یا ۴ برابر شود تا محکم تر گام برداریم. این امکاناتی که فراهم شده اساسا نشان داده است قهرمانان ما در جهانی ۲۰۲۳ خواهند درخشید و آینده روشنی هم پیش روی کشتی خواهد بود.


منبع:

1402/06/05
13:15:55
5.0 / 5
366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا