از جنگ جهانی اول تا ویروس كرونا

از جنگ جهانی اول تا ویروس كرونا

كمیته بین المللی المپیك معتقد می باشد در شرایطی كه ویروس كرونا زندگی ها را مختل كرده است باید از درس های باارزش المپیك 1920 استفاده نمائیم.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، بعد از جنگ جهانی اول، کمیته بین المللی المپیک شهر(IOC) آنتورپ بلژیک را به میزبان بازی های المپیک ۱۹۲۰ انتخاب نمود. این بازی ها بعنوان نمادی از هم بستگی، صلح و بهبودی بعد از بحران شناخته شده است و الان ۱۰۰ سال پس از این بازی ها، مردم جهان درگیر یک بحران دیگر به نام ویروس کرونا هستند.
جنگ جهانی اول شهرهای زیادی را ویران و افتصاد کشورهای زیادی را فلج کرده بود همین طور افراد زیادی کشته شده بودند. در این شرایط خیلی ها این ایده که هزاران نفر در شهر آنتورپ گرد هم جمع شوند و المپیک را برگزار کنند، غیر قابل تصور می دانستند و حتی از آن بعنوان یک "حماقت" یاد می کردند.

اما بازی ها در تاریخ ۱۴ آگوست تا ۱۲ سپتامبر ۱۹۲۰(۲۳ مرداد تا ۲۱ شهریور ۱۲۹۹) حدودا دوسال بعد از آتش بس، با مشارکت ۲۹ کشور از پنج قاره اجرا شد. این بازی ها بعنوان نمادی از امید، قدرت و صلح شناخته شد.
حالا ۱۰۰ سال پس از این بازی ها، ویروس کرونا زندگی روزانه مردم، مشاغل و اجتماعات و البته بازی های المپیک را مختل کرده اما بازی های المپیک ۱۹۲۰ درس های ارزشمندی داشته است.
توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک در مورد شرایط حال حاضر اظهار داشت: ما در یک تونل تاریک هستیم و بازی های المپیک توکیو می تواند نوری در آخر این تونل باشد.
در بازی های آنتورپ برای نخستین بار پرچم المپیک بعنوان نماد صلح در بازی ها به اهتزاز در آمد و کبوتران بعنوان نماد صلح به پرواز در آمدند همین طور سوگند تعهد به المپیک هم قرائت شد.
توماس باخ با اشاره به بازی های ۱۹۲۰ اظهار داشت: این بازی ها به ما می آموزد که با همکاری مشترک می توان بر چالش های بزرگ غلبه کرد. همه ما باید تلاش نماییم وحدت، صلح و قدرت را که از گذشتگان به ما ارث رسیده را تا در هر شرایطی حفظ نماییم.
در بازی های المپیک ۱۹۲۰، یک رکورد جالب هم رقم خورد و اسکار سوان از سوئد در سن ۷۲ سالگی مدال نقره در رشته تیراندازی گرفت و با گذشت ۱۰۰ سال، هنوز پیرترین مدال آور در بازی های المپیک است.

1399/05/25
15:49:14
5.0 / 5
1346
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا