ریزش سهمیه ها

حذف نایب رییس پرحاشیه شطرنج از تیم بانوان و بازی های آسیایی

حذف نایب رییس پرحاشیه شطرنج از تیم بانوان و بازی های آسیایی

ساماس: شادی پریدر که یک ماه قبل از نایب رئیسی فدراسیون شطرنج کنار گذاشته شد به بهانه کاهش سهمیه های این رشته و بر خلاف اعلام قبلی، از اعزام به بازی های آسیایی هانگژو نیز حذف گردیده است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، حواشی که طی ماه های اخیر پیرامون فدراسیون شطرنج و نایب رییس وقت بانوان این فدراسیون وجود داشت، ضربه نهایی را به وی زد و منجر به کنار گذاشتنش از لیست نفرات اعزامی به بازی های آسیایی شد.
قرار بود شادی پریدر بعنوان سرمربی بخش بانوان، شطرنج ایران را در هانگژو همراهی کند. حتی شهرام عظیمی سرپرست فدراسیون وقتی او را به بهانه پایان قرارداد از نایب رئیسی فدراسیون کنار گذاشت، همزمان حکم رئیس قبلی (حسن تامینی) در خصوص سرمربیگیری مهرداد اردشی در تیم بانوان را ابطال و اعلام نمود که پریدر کماکان سرمربی تیم ملی بانوان است.
با این اوصاف و با وجود اعزام شطرنج بانوان به بازی های آسیایی، نام پریدر از لیست مسافران هانگژو حذف گردیده است. البته شهرام عظیمی می گوید کاهش سهمیه های آسیایی شطرنج در قسمت بانوان، دلیل این کار بوده است اما به نظر می آید حواشی خودساخته شادی پریدر بی تأثیر در نادیده گرفتن وی در این مأموریت مهم نبوده است وگرنه برای حداقل ورزشکار خانم هم یک مربی اختصاص داده می شد.
قرار است شطرنج با ۵ سهمیه در قسمت مردان و یک سهمیه در قسمت بانوان در بازی های آسیایی هانگژو شرکت نماید. این ۶ سهمیه بعد از نشست اخیر ستاد عالی و بر مبنای تصمیمات داخلی در کمیته ملی المپیک نهایی شده است چونکه پیش از این به شطرنج ۴ سهمیه در قسمت بانوان داده شده بود.

شادی پریدر نایب رییس پیشین فدراسیون شطرنج طی یک سال قبل با برخی اقدامات همچون افشارگری ضد رئیس آنهم در سلسله استوری های شخصی، حواشی زیادی پیرامون خود و این رشته ایجاد کرد
حالا تک سهمیه شطرنج در قسمت بانوان به نام مبینا علی نسبت ثبت شده است. در قسمت مردان هم پرهام مقصودلو، سید محمد امین طباطبایی، پوریا ایدنی، بردیا دانشور و امیررضا پورآقا بالا نفرات اعزامی به هانگژو هست.
قرار است مهرداد اردشی مربی ارشد فیده بعنوان کاپیتان - مربی در کنار تیم اعزامی فدراسیون شطرنج باشد، یعنی همان فردی که تامینی برای او حکم سرمربیگری تیم بانوان را صادر کرده بود اما شهرام عظیمی بعد از ورود به فدراسیون بعنوان سرپرست، تاکید داشت که این حکم از نظر مذهبی، اعتقادی و دستورالعملی اشکال داشته و قابل پذیرش نمی باشد و بنابراین تصمیم به ابطال آن گرفت. حالا اما همین مربی در بازی های آسیایی کنار تنها بانوی شطرنجباز اعزامی ایران هم خواهد بود.
سرپرست فدراسیون شطرنج در گفتگو با خبرنگار مهر در این حوزه اظهار داشت: نام خانم پریدر پیش از این در لیست اولیه برای بازی های آسیایی اعلام شده بود ولی اکنون به خاطر کاهش سهمیه ها، در قسمت بانوان تیم نداریم و فقط یک بازیکن اعزامی خواهیم داشت. بنابراین با درنظر گرفتن محدودیت کادر فنی، فقط یک نفر را بعنوان کاپیتان - مربی همراه تیم اعزام می نماییم تا مسائل فنی پیرامون شطرنجبازان را در جریان بازی ها ارزیابی و به آنها گوشزد کند.
به گزارش ساماس به نقل از مهر، شادی پریدر نایب رییس پیشین فدراسیون شطرنج طی یک سال قبل با برخی اقدامات حواشی زیادی پیرامون خود و این رشته ایجاد کرد. او سال قبل با انتشار مجموعه استورهایی در صفحه مجازی خود نسبت به امور مالی فدراسیون مبادرت به افشاگری کرد. وی طی ماه های اخیر هم به دنبال حواشی و مشکلات بوجود آمده میان او و حسن تامینی کمتر رفت و آمدی به فدراسیون داشت باآنکه شخصاً دزیده شدن وسایل شخصی و نداشتن تجهیزات لازم برای پیگیری امور را دلیل اصلی غیبتش در فدراسیون عنوان کرده بود.
همه اینها دست به دست هم داد تا سرپرست فدراسیون به بهانه پایان قرارداد (۳۱ خرداد) با او قطع همکاری کند.


منبع:

1402/05/01
10:30:38
5.0 / 5
366
تگهای خبر: بازی , پذیرش , تجهیزات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا