دوچرخه سواری نونوار می شود؟

اسدی: مسؤلان ما را هم ببینند

اسدی: مسؤلان ما را هم ببینند

به گزارش ساماس، دوچرخه سواری ایران که مدتهاست بابت نبود تجهیزات در چالش قرار دارد، امیدوار است بعد از ثبت درخواست ۱۰ دوچرخه جدید و مدرن با حمایت مسؤلان و حامیان مالی بعد از سالها نو نوار شود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، دوچرخه سواری کشورمان که روزی در آسیا آقایی می کرد در این چند سال چنان در چاه مشکلات مدیریتی و اقتصادی و مالی و درون خانوادگی افتاده که حالا نه تنها هیچ جایگاهی در قاره آسیا ندارد بلکه اینروزها در جامعه ورزش هم نگاه کمرنگی به آن می شود و دیگر در زمره اولویت های وزارت ورزش و کمیته المپیک نیست.
رسول اسدی رئیس جدید فدراسیون دوچرخه سواری در تمام مدت سرپرستی و پس از آن در خلال چهار ماه گذشته با نشستن بر روی صندلی ریاست بارها و بارها گفته است که" مشکلات به حدی زیاد است که هر چقدر کار انجام دهیم حل شدن مشکلات به چشم نمی آید".
یکی از معضلاتی که چند سالی است دوچرخه سواری در آن گرفتار شده و اینروزها در نزدیکی بازی های آسیایی هانگژو و رفتن تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا و چند تور بین المللی بعد از چند سال بیشتر خودنمایی کرده، بحث نبود تجهیزات و قطعات است. این رشته المپیکی به حدی غرق در این مشکل است که حتی قطعات برای تعمیر هم در انبارهای فدراسیون نبوده و انبارها خالی است. ورزشکاران که بی نصیب از پول و سفر خارجی و باشگاه و اسپانسر هستند هم مثل گذشته نمی توانند تجهیزات شخصی خویش را تأمین کنند.
با گذشت چهار ماه از روی کار آمدن رسول اسدی به نظر می آید جرقه های امیدی در این رشته روشن شده است. یکی از این بارقه های امید تأمین بلیت سفر تیم دوچرخه سواری به رقابت های قهرمانی آسیا در قسمت پیست و جاده توسط اسپانسر جدید فدراسیون است.
رسول اسدی رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار داشت: اسپانسر ما در این زمان تمام بلیت های سفر تیم ملی به رقابت های قهرمانی آسیا را تأمین کرده است. حرکت های خوبی صورت گرفته اما آنقدر خرابی ها زیاد است که این حرکت های بزرگ در مقابل خرابی ها اندک بوده و برای موفقیت و ثبات احتیاج به زمان داریم تا به نتیجه مطلوب برسیم.
وی افزود: حامی مالی مقرر است مساعدت هایی را در تأمین برخی قطعات و دوچرخه ها انجام دهد. در تلاش هستیم تا با همکاری حامی مالی ثبت درخواست خرید ۱۰ دوچرخه به روز شامل ۵ دوچرخه در پیست و ۵ دوچرخه در جاده را انجام دهیم اما هزینه ها زیاد است و برای تأمین هزینه این دوچرخه ها نیازمند مساعدت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هستیم.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری تصریح کرد: هنوز ورود یا تأمین این دوچرخه ها قطعی نیست و فقط در حد مشخص شدن مدل و سفارش دادن آن هستیم و تا تأمین هزینه و پرداخت آن زمان دارد و معلوم نیست این اتفاق خواهد افتاد یا خیر. امیدواریم این تجهیزات تا پیش از مسابقات قهرمانی جهان به دست ما برسد.
اسدی بیان داشت: از کمیته المپیک و وزارت ورزش درخواست اعتبار برای تأمین تجهیزات کرده ایم اما هنوز اقدامی صورت نگرفته است. تجهیزاتی که هم اکنون در اختیار داریم برای سال ها قبل است و انبارهای ما خالی است. امیدوارم مسؤلان ما را نگاه کنند. خرید هر دوچرخه به تنهایی حداقل ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان هزینه در بردارد و خرید ده دوچرخه درخواستی ما که تنها بخش اندکی از تجهیزات ما را برای رقابت های پیش رو فراهم خواهد نمود نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان هزینه در بردارد که تأمین آن دشوار می باشد.

1402/04/17
09:33:48
5.0 / 5
439
تگهای خبر: بازی , تجهیزات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا