۱۴ ماه تا المپیک ۷ میلیون بلیت به فروش رفت

۱۴ ماه تا المپیک ۷ میلیون بلیت به فروش رفت

به گزارش ساماس، در حالیکه ۱۴ ماه تا شروع بازیهای المپیک باقی مانده است، نزدیک به ۷ میلیون بلیت این رقابتها به فروش رفته است.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از سایت کمیته بین المللی المپیک، در حالیکه بیشتر از ۱۴ ماه تا شروع مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک ۲۰۲۴ پاریس باقی مانده است، ۷۰ درصد از ۱۰ میلیون بلیت این دوره از رقابت ها به فروش رفته است.
تونی استنگوئت، رئیس کمیته سازماندهی بازی های المپیک و پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴، اظهار داشت: موفقیت در فروش بلیت فراتر از آن چیزی بود که ما تصور می کردیم.
بلیت تمام رویدادهای برنامه المپیک (به جز موج سواری که بلیت فروشی ندارد)، همچون تمام فینال ها و همینطور مراسم افتتاحیه و اختتامیه در دسترس بود و علاقه مندان استقبال خیلی خوبی از این رقابت کردند و بیشتر از ۶ میلیون بلیت تابحال خریداری شده است.
همانطور که انتظار میرفت، مردم فرانسه دو سوم خریداران بلیت بازیهای المپیک را می سازند. ۶۳.۵ درصد از خریداران در فرانسه و ۳۶.۵ درصد خارج از فرانسه زندگی می کنند. همینطور باید توجه داشت که افراد از ۱۷۸ کشور تابحال بلیت بازیهای المپیک را خریداری کردند.
در مجموع ۱۰ میلیون بلیت برای المپیک تابستانی سال آینده فروخته خواهد شد. حدود ۸۰ درصد بر روی پلت فرم رسمی برای علااقه مندان در دسترس خواهد بود و ۲۰ درصد دیگر برای مقامات محلی، اسپانسرهای مختلف، شبکه های پخش کننده و جامعه ورزشی در فرانسه توزیع می شود.
متوسط سن خریداران بلیت این دوره ۴۰ سال و ۴۵ درصد از خریداران را هم زنان می سازند.
جای تعجب نیست که رویدادهای تیمی که به ورزشگاه های بزرگ نیاز دارند، در صدر پرفروش ترین ورزش ها قرار می گیرند( فوتبال- بسکتبال- هندبال-دوومیدانی- والیبال).
بلیت های سه گانه، صعودهای ورزشی و بریکینگ هم رکوردشکنی کرد و همگی در نخستین روز فروش در کمتر از دو ساعت فروخته شدند!
در کل با در نظر گرفتن مراحل مختلف تابحال حدود 7 میلیون بلیت (۶.۸ میلیون) برای بازی های المپیک فروخته شده است. آخرین مرحله خرید بلیت های بازیهای المپیک تابستانی در تابستان سالجاری برگزار می گردد و پرونده فروش بلیت های بازی های المپیک بسته خواهد شد.
المپیک ۲۰۲۴ از ۲۶ جولای تا ۱۱ آگوست (۵ تا ۲۱ مرداد ۱۴۰۳) و پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس هم ۲۸ آگوست تا ۸ سپتامبر (۷ تا ۱۸ شهریور ۱۴۰۳) برگزار خواهند شد.
منبع:

1402/03/03
14:21:20
5.0 / 5
437
تگهای خبر: بازی , زندگی , سایت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا