امیر قلعه نویی:

سه روزه تفکر ۱۰ ساله را تغییر دادیم

سه روزه تفکر ۱۰ ساله را تغییر دادیم

به گزارش ساماس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: من اعتقاد دارم با حریفان قدرتمند بازی نماییم. دنبال بهبود رنکینگ با بردن تیم های ضعیف نیستم. من اتفاقا برعکس فکر می کنم. با حریفان مشکل تر بازی نماییم بهتر است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، امیر قلعه نویی شامگاه امروز بعد از بازگشت از کشور قطر به سبب حضور در اجلاس فیفا و همین طور قرعه کشی جام ملت های آسیا صحبت های مفصلی را خبرنگاران انجام داد.
سرمربی تیم ملی ایران درباره ی سفر خود به قطر اظهار داشت: برای سه موضوع به قطر رفته بودیم. آنالیز جام جهانی ۲۰۲۲ که خیلی پربار و خیلی خوب بود. همین آنالیز هم سه بخش داشت. آنالیز فنی، تکنولوژی بازی ها و همین طور سیستم داور ویدئویی را شامل شد.
او اضافه کرد: بحث بعدی هم قرعه کشی جام ملت ها بود. قرعه خوبی بود. بحث ما این است با آمادگی کامل وارد مسابقات شویم. باید برنامه ریزی داشته باشیم و با حریفان خوب بازی نماییم تا هر مرحله بالاتر رفتیم با توجه به این که حریفان مشکل تر خواهند شد بهتر شویم. متر ما باید مراحل بالاتر باشد و بازی های خوبی انجام دهیم. بخش سوم هم میهمان فدراسیون قطر برای جام امیر بودیم که در توزیع جوایز بودیم.
قلعه نویی درباره ی نحوه انتخاب هتل تیم ملی در قطر برای جام ملت های آسیا اشاره کرد: چند هتل به ما معرفی کردند که ما پنج هتل را گزینش کردیم. سه چهار هتل را هم بازدید کردیم. هتل الریان که آنجا هم بودیم خوب بود. ما باید مراحل بالاتر را ببینیم. خوب آماده سازی نماییم تا انشاالله شرمنده مردم نشویم.
او درباره ی سطح تیم های آسیایی تصریح کرد: در جام جهانی گذشته از ۶ تیم آسیایی حاضر، سه تیم به مرحله حذفی رفتند. این مساله نشان دهنده پیشرفت فوتبال آسیا است. باید به همه حریفان احترام بگذاریم. تمام آنها دارند کار می کنند. باید مراحل بالاتر را ببینیم و از الان باید آماده شویم.
قلعه نویی درباره ی ابهام مدت قراردادش با فدراسیون فوتبال اظهار داشت: ما در بخش فنی هر آنچه در توانمان است را باید انجام دهیم. خوشبختانه اردوی قبلی کمک زیادی کرد. بازیکنان و ما هم راضی بودیم. سه روز وقت داشتیم نگرش ۱۰ ساله را عوض نماییم. معیار ما باید کشور و مردم باشند. تا لحظه ای که باشیم خدمت می نماییم و هر آنچه توان داریم می گذاریم.
او درباب ملاقات با کارلوس کی روش افزود: ملاقات های زیادی داشتیم. امروز بامداد هم با آقای کی روش بودیم. با برانکو هم بودیم. در اجلاس فیفا با همه سرمربیان دنیا صحبت کردیم و نشست های خیلی خوبی بود و از تجارب آنها استفاده کردیم.

قلعه نویی درباره ی دیدار با اسکالونی سرمربی تیم ملی آرژانتین و اینفانتینو رییس فیفا اضافه کرد: بیشتر درباره ی برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ باتوجه به محیط قطر بود که همه ان را عالی می دانستند و خیلی خوب بود. بحث بیشتر در این ارتباط بود.
او درباره ی نتیجه حضورش دستیارانش در تاجیکستان برای رقابت های کافا اشاره کرد: باید نشستی داشته باشیم و جمع بندی نماییم. آنرا کتبی در خدمت مسئولان فدراسیون قرار می دهیم.
قلعه نویی درباره ی مسیر حضور در فینال جام ملت های آسیا و احتمال رویارویی باردیگر با کره جنوبی همچون جام ملت های ۲۰۰۷ اظهار داشت: باید ببینید چطور ماجرا را می بیند یک وقتی است ماجرا ورود به جام جهانی است و زمان دیگری هم بحث قهرمانی است. در جام جهانی ۲۰۲۲ بیشترین شانس را به برزیل دادند اما این تیم حذف شد. شکی در پتانسیلی که تیم ملی ایران دارد نیست. من اعتقاد دارم با حریفان قدرتمند بازی نماییم. دنبال بهبود رنکینگ با بردن تیم های ضعیف نیستم. من اتفاقاً برعکس فکر می کنم. با حریفان مشکل تر بازی نماییم بهتر است. تیم ملی پتانسیل دارد.
او درباره ی سرنوشت انتخاب سرمربی تیم امید اظهار داشت: از ما مشورت خواستند. آقای حبیب کاشانی مدیر تیم امید شده است.. ما هم یک پیشنهادی دادیم اما در نهایت انتخاب با اوست. هرکس که او انتخاب نماید ما حمایت و کمک می نماییم. ما یک ماه پیش نظرمان را در همان جلسه اول با آقایان خسروی وفا، دکتر سجادی، مناف هاشمی و آقای تاج و نبی بیان کردیم. انشاالله تیم امید پس از ۵۰ سال بتواند به المپیک برود.
قلعه نویی درباره ی بازگشت رحمان رضایی اضافه کرد: انشاالله اتفاق بیفتد.
او باردیگر درباره ی انتقاداتی که قبلاً مسئولان فعلی فدراسیون فوتبال از هتل الریان داشتند اما باردیگر خودشان همان هتل را انتخاب کردند اظهار داشت: مشکل خاصی نبود. من در جام جهانی نبودم. آنچه من دیدم شرایط بدی نداشت. هتل خیلی خوبی بود. با مدیر آنجا هم صحبت کردیم. شرایط بهتر خواهد بود.
او درباره ی حضور تکسیرا مربی دروازه بان های سپاهان در تیم ملی اظهار داشت: من اصلاً خبر ندارم. حدود یک ماه پیش دو گزینه دادم. خواسته های خودم را از زمان سرمربیگری در ذوب آهن کتبی نگه می دارم. من حدود یک ماه پیش دو نفر را معرفی کردم. گویا یک نفر نشده است و دنبال نفر دوم هستند.
قلعه نویی درباره ی دیدار با لژیونرها در قطر گفت:: هم تلفنی صحبت کردم و هم بازی امید ابراهیمی و مهرداد محمدی را از نزدیک دیدم. در جوایز بهترین ها هم نشست داشتیم. از پژمان منتظری هم تشکر می کنم چون روزی که هتل ها را بازدید می کردیم او ما را از بامداد برد. او بازیکن تیم ملی بوده است و باتوجه به زندگی در قطر شناخت خیلی خوبی دارد.


منبع:

1402/02/25
10:09:21
5.0 / 5
488
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا