ابراهیم برخورداری:

نباید توقع داشت فروغی همیشه در اوج باشد

نباید توقع داشت فروغی همیشه در اوج باشد

ساماس: پیشکسوت تیراندازی ایران می گوید تیراندازی بالا و پایین زیاد دارد و نباید توقع داشت تیرانداز همیشه در یک سطح باشد.


ابراهیم برخورداری در گفت و گو با ایسنا، درباب عملکرد تیم ملی تپانچه در مسابقات تیراندازی جام جهانی باکو اظهار داشت: تیراندازی نقطه اوج ندارد و فراز و نشیب زیاد دارد. این که یک تیرانداز همیشه در اوج بماند کار سخت و پیچیده ای است. نتایج نمایندگان تپانچه مردان به غیر از جواد فروغی به نسبت خوب بود. البته نباید زیاد از فروغی هم توقع داشت که همیشه در اوج باشد چون تیراندازی بالا و پایین زیاد دارد. تیرانداز همیشه نمی تواند در یک سطح باشد.
ملی پوش سابق تیم ملی تپانچه در ادامه اظهار داشت: جواد فروغی هم فقط یک راند را خراب کرد. بقیه راندها خوب پیشرفته بود. شاید در یکی از ۱۰ تیرش به مشکل خورد. خیلی نمی شود به آن ایراد گرفت. باید به جواد فرصت داد تا در مسابقات آینده خودرا نشان دهد. او تیرانداز بسیار توانمندی به ویژه در فینال است و در آینده می تواند موفق باشد.
ایشان سپس درباب مدال طلای سجاد پورحسینی در جام جهانی باکو اظهار داشت: سجاد در مسابقات مصر هم عملکرد خوبی داشت. در این مسابقات هم که رکورد ۵۸۳ زد که رکورد خیلی خوبی است. ثبت این رکورد در مسابقات جهانی با حضور ۱۲۰ تیرانداز کار سختی است. سطح مسابقات خیلی بالا بود و ۴ نفر ۵۸۳ زده بودند. با کوچکترین اشتباه رسیدن به فینال کار سختی است. این مسابقات نشان داد که پس از کرونا همه تیراندازان تمریناتشان را آغاز نموده اند و مسابقات هم درست پیش می رود. همه برای المپیک و کسب سهمیه تلاش می کنند.
بیشتر بخوانید:
درخشش پورحسینی در جام جهانی تیراندازی باکو با مدال طلا+ ویدیو
قهرمان المپیک ایران پنجاه و نهم شد
مدال نقره رستمیان در تپانچه ۲۵ متر جام جهانی باکو+ ویدیو
او اضافه کرد: طلای تپانچه جهانی یکی از با اهمیت ترین مدال های جهانی است. این مدال از با ارزش ترین مدال ها است. رقابت در آن زیاد است و کشورها حرف زیادی برای گفتن دارند. این مدال آینده سجاد را برای کسب سهمیه المپیک روشنتر می کند.
برخورداری در مورد این که پورحسینی گفته بود فکر کرده دوم شده است، اظهار داشت: این یک تاکتیک فکری است. بطور معمول در مسابقات، تیراندازی که خودرا درگیری عملکرد کند موفق می شود. سجاد تشخیص نداده که اول شده و اهتمام کرده عملکرد بهتری داشته باشد. این کار هوشمندانه بوده است. بغیر از آن نصراصفهانی هم مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی تهران را دارد و در بحث روانشناسی قوی است. خودش تیرانداز خوبی هم بوده و جزو نخستین نفراتی است که رکورد ۵۸۰ را تجربه کرده است.
وی در مورد عملکرد سایر تیراندازان تیم ملی تپانچه در مسابقات جام جهانی اظهار داشت: امیر جوهری که در جدول ذخیره تیر زد رکورد ۵۸۰ را ثبت نمود که رکورد خیلی خوبی است. او دومین یا سومین سفر برون مرزی اش را تجربه می کرد و خیلی عالی کار کرد. رسول عفتی هم خیلی مستعد است که رکورد ۵۷۵ را زد که خیلی پایین نیست و عملکرد خیلی راضی کننده ای دارد. او هم آینده خوبی مثل سجاد دارد.
برخورداری اضافه کرد: در تپانچه زنان هم هانیه رستمیان تنها ایرانی است که سهمیه المپیک دارد و انگیزه خیلی بالایی دارد. او خیلی تلاش می کند و رکورد ۵۷۷ برای او قابل قبول است. می تواند بهتر باشد اما باید تصریح کرد که ۱۰ متر رشته دوم او است. طوماری و سبقت اللهی هم عملکرد متوسطی داشتند و انتظار میرفت بهتر از این کار کنند.
پیشکسوت تیراندازی اظهار داشت: تیراندازان ما دو مسابقه را از دست داده اند. اگر دو میدان قبلی را هم تجربه می کردند شرایط بهتر بود. البته که شرایط ارز در ایران همه رشته ها را تحت تاثیر قرار داده است. این که فدراسیون تیراندازی در این شرایط ۲۱ نفر را به این مسابقات اعزام کرده است جای تقدیر دارد. همه رشته ها را با تیم کامل اعزام کرده است. ۴ یا ۵ مربی اعزام شده اند که برای آنها هم انگیزه خواهد بود.
منبع:

1402/02/24
13:55:36
5.0 / 5
403
تگهای خبر: روانشناسی , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا