فروردین خبر داد

وزارت خانه های اقتصاد و ورزش برای تأمین ارز باشگاه های فوتبال تفاهمنامه امضاء می کنند

وزارت خانه های اقتصاد و ورزش برای تأمین ارز باشگاه های فوتبال تفاهمنامه امضاء می کنند

ساماس: به گزارش ساماس، رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که مقرر است تفاهمنامه ای بین دو وزارت خانه اقتصاد و ورزش برای تأمین ارز مورد نیاز باشگاه هایی صورت گیرد که برای سفر خارجی و حضور در تورنمنت های بین المللی به ارز نیاز دارند.


محمدمهدی فروردین در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بنده بعنوان رئیس فراکسیون ورزش و آقای پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نشستی با معاون بانکی وزارت اقتصاد، سازمان خصوصی سازی و مدیر باشگاه پرسپولیس داشتیم و در این نشست بحث نحوه پرداخت مطالبات ارزی باشگاه های ورزشی عنوان شد، آنها برای آزاد کردن ارز به دلایلی همچون تحریم با مشکل مواجهند.
وی افزود: این باشگاه ها برای خارج شدن از کشور به ارز نیاز دارند که فقط شامل دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هم نمی شود مثلاً باشگاه های فولاد و سپاهان هم بعنوان نمایندگان ایران در لیگ آسیا شرکت می کنند، آنها هم برای حضور در تورنمنت ها و سفرهای خارجی به ارز احتیاج دارند، بر این اساس مقرر شد دو وزارت خانه اقتصاد و ورزش برای تأمین ارز مورد نیاز باشگاه ها تفاهمنامه امضا کنند.
رئیس فراکسیون ورزش همینطور بیان نمود: علاوه بر این، دو باشگاه پرسپولیس و استقلال مطالباتی از دولت دارند که قرار بر پیگیری آن شد همینطور از دستگاههای غیردولتی و یا خصولتی مثل همراه اول مطالبات ریالی و ارزی دارند بنابراین مقرر شد نشست مشترکی برای حل مشکل پرداخت مطالبات با رئیس همراه اول و وزیر ارتباطات تشکیل گردد.

بر قراردادهای باشگاه های صنعتی نظارت می شود
فروردین ضمن اشاره به مبحث دیگر مطرح شده در این نشست اظهار نمود: با عنایت به اینکه در آستانه فصل جدید لیگ فوتبال و سایر ورزش ها هستیم قرار براین شد که نظارتی بر قراردادهای منعقده باشگاه های صنعتی صورت گیرد یعنی همان باشگاه هایی که از راه صنایع حمایت می شوند.
وی توضیح داد: در سالیان اخیر باشگاه های خصوصی متضرر شدند چون باشگاه های صنعتی دستمزد مربیان و بازیکنان را بی رویه بالا برده اند و عملا رقابت عادلانه ای برای جذب بازیکن و مربی و پرداخت دستمزد صورت نگرفته است بنابراین مقرر شد هفته آینده جلسه مشترکی برگزار گردد تا تیم های صنعتی تحت مکانیزم مشخصی هزینه کنند، در چنین شرایطی سایر باشگاه ها همچون پرسپولیس و استقلال تابع این تصمیم خواهند شد.
فروردین افزود: یکی از علل افزایش دستمزد دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اینست که توان رقابت با باشگاه های صنعتی را ندارند بنابراین وقتی به دنبال جذب بازیکنی بودند یک باشگاه صنعتی رقم بالاتری را پیشنهاد می دهد.
رئیس فراکسیون ورزش همینطور خاطرنشان کرد: در رابطه با مطالبات بازیکنان و مربیان هم قرار شد مطالبات را بروز کرده و در چارچوب تهاتر بین وزارت خانه ای رد و بدل کنند بنابراین پرداخت مطالبات بازیکنان و مربیان به صورت تهاتر صورت می گیرد و برای حضور باشگاه ها در خارج از کشور برای شرکت در مسابقات هم تفاهمنامه ای بین دو وزارت اقتصاد و ورزش برای تأمین ارز آنها صورت خواهد گرفت.1402/02/13
10:12:45
5.0 / 5
398
تگهای خبر: بازی , دستگاه , شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا