مناف هاشمی عنوان كرد؛

ثبت نام ۳۰ رشته برای بازیهای آسیایی

ثبت نام ۳۰ رشته برای بازیهای آسیایی

به گزارش ساماس، دبیرکل کمیته ملی المپیک ضمن تشریح آخرین اقدامات انجام شده برای اعزام کاروان ورزش ایران به بازیهای آسیایی هانگژو در چین اظهار داشت: تا حالا برای اعزام 30 تیم ثبت نام انجام شده است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، سید مناف هاشمی در آخر شانزدهمین نشست هیات اجرائی اظهار داشت: اولین نشست هیات اجرائی در سال ۱۴۰۲ با سه دستور جلسه اجرا شد. در ابتدا شاخص اعتبارات برای مساعدت با فدراسیون های المپیکی، آسیایی و آنهایی که در آینده می توانند مدال آور باشند بررسی گردید. تلاش هایی که در بحث بودجه صورت گرفت در نهایت موجب شد بودجه نسبت به سال قبل بهترشود وباتوجه به این که بازی های آسیایی هانگژو را در پیش داریم در سازمان برنامه و بودجه، بودجه تعیین شد که البته در مجلس هنوز جداول نهایی نشده و امیدوار هستم بودجه تعیین شده برای کمیته ملی المپیک باتوجه به تورم ما را گرفتار مشکل نکند.
وی در مورد میزان بودجه فدراسیون ها اظهار داشت: عدد مصوبی که سال قبل برای فدراسیون ها پیش بینی شده بود در سال جدید دو برابر به فدراسیون ها توزیع می شود همین طور در جلسه امروز در مورد شاخص ها صحبت شد و به توافق رسیدیم تا ظرف یک هفته آتی سه نفر در مرکز نظارت و با حضور خودم شاخص ها را نهایی و سهم فدراسیون ها در جلسه بعدی هیات اجرائی مشخص شود، تا کوشش های موردی فدراسیون ها ما را مجبور نکند در وضعیت های پیش آمده تازه بخواهیم تصمیم گیری نماییم که چقدر باید بدهیم و چقدر ندهیم.
وی اشاره کرد: در این نشست درباب معرفی نمایندگان کمیته ایران و نمایندگان ایران در شورای المپیک آسیا که دوره آنها به انتها رسیده صحبت و در مورد اسامی پیشنهادی بحث شد. برخی افراد گذشته با رویکرد علمی و توانمندی که داشتند، حفظ و برخی افراد جدید نیز پیشنهاد شدند وظرف چند روز آینده به شورای المپیک آسیا معرفی می شوند؛ تلاش می نماییم تا ۱۲ عضو را به عنوان نماینده در شورای المپیک آسیا داشته باشیم.
هاشمی اضافه کرد: موضوع سوم در نشست هیات اجرائی امروز مربوط به ضرورت استفاده از مربیان خارجی در رشته هایی است که ما را صاحب مدال می کنند. در این خصوص سه نفراز اعضای هیات اجرائی و دو نفر از کمیته در مرکز نظارت بر تیم های ملی کارشناسی می کنند و برمبنای آن این کمیسیون تصمیم می گیرند. البته ترجیح ما استفاده از مربیان داخلی است ولی در بعضی رشته ها این ضرورت است تا همپای کشورهای خارجی باشیم.
وی افزود: در مورد فوتبال نیز امروزصحبت شد و رئیس محترم کمیته ملی المپیک، بنده، جامعه المپیکی، جامعه ورزش وفوتبال دوستان انتظار دارند تا تیم امید در بازی های آسیایی و کسب سهمیه المپیک موفق باشد؛ از پیشنهاد ما چند ماه گذشته و لازم است تصمیمات لازم در فدراسیون فوتبال گرفته شود. با این سطح فوتبال که امروز داریم می توانیم در آسیا به جایگاه خوبی برسیم. از روز اول این دغدغه و درخواست ما بود و با وجود این که پس از چند جلسه به توافق رسیدیم معین نیست به چه دلیلی هنوز انجام نشده است.
هاشمی افزود: در فروردین ماه توزیع اعتبار داریم و هر چه شاخص ها زودتر مشخص شود، تکلیف پرداخت ها مشخص می شود. منابعی که فدراسیون ها از کمیته ملی المپیک می گیرند بزرگ نیست چون منبع تامین اعتبار آنها ما نیستیم. فدراسیون ها از ۵ منبع پول می گیرند و بالاترین پول اعتبارات دولتی است که بوسیله وزارت ورزش به همه فدراسیون ها توزیع می شود، همچین مقداری کمک از فدراسیون جهانی و کمکی هم از اسپانسر است که متناسب با رشته متفاوت می باشد بطورمثال این منابع در فوتبال، والیبال، کشتی، تکواندو و وزنه برداری متفاوت می باشد.
هاشمی اضافه کرد: نقش کمیته، کمک به فدراسیون ها در رویداد ها و بازی ها است و مازاد آن با تعیین شاخص به فدراسیون ها کمک می شود. توقع فدراسیون ها این است که هر کدام در بالاترین جایگاه در دریافت بودجه باشند ولی تشخیص مدال آوری، تجهیزات، کسب سهمیه وسایر موارد به عنوان شاخص مورد توجه است؛ در بودجه کشور نیز می بینید در شاخص ها اختلاف نظر است اما در نهایت به نقطه واحد می رسند.
وی افزود: بودجه امسال ما ۵۱۰ میلیارد تومان است که سال قبل ۲۳۹ میلیارد بوده است صددرصد رشد داشته اما این کافی نیست و بوسیله مجلس نیز پیگیری می نماییم. در مورد ارز هم مکاتبه می نماییم که ارز ۲۸۵۰۰تومانی بدهند که البته بعید است محقق شود. محاسبه ارزی بانک مرکزی برمبنای ارز ۴۲ هزار تومانی است. چون بیشتر اعزام ها ارزی است، نیازمند تامین ارز هستیم.
وی درباب پرداخت مابه تفاوت ریالی بورسیه ورزشکاران اظهار داشت: هر چند رقم پرداختی طبق توافق بوده است اما قبل از عید در هیات اجرائی تصمیم گرفته شد مابه تفاوت را تا رقم ۵۰ هزار تومان از منابع داخلی کمیته پرداخت نماییم.
وی در پاسخ به این که قرار بود پس از برگزاری انتخابات هندبال، درباب آکادمی ملی المپیک و حضور پاکدل در آکادمی تصمیم گیری شود، اظهار داشت: هیچ بحثی در مورد این مساله نداشتیم و جلسه در رابطه با نمایندگان در آسیا بود. اساسا رئیس باید تصمیم بگیرد و برمبنای توافقاتی که اشاره کردید، بهترین تصمیم را بگیرند و ما هم اطلاع رسانی می نماییم.
وی درباب وضعیت فدراسیون های اعزامی به بازی های آسیایی اظهار داشت: بیش از سی جلسه با فدراسیون ها داشتیم. مقرر است کاروان کیفی اعزام شود ولی باید به این مساله توجه داشت که با هزینه های سنگین نمی توان مانند سنوات قبل اعزام داشته باشیم. ثبت نام اولیه برای ۳۰ رشته در فروردین ماه انجام شده است و تا خرداد فرصت داریم تا اصلاحات را انجام دهیم. بطورمثال افزایش یا کاهش داشته باشیم. بازدید ها و آنالیزها در مرکز نظارت در حال انجام می باشد آنهایی را که باید افزایش یابد را افزایش می دهیم. در زمینه البسه، تجهیزات، ثبت نام و جلسات با مسیولین برگزاری بازی ها و بازدیدهای میدانی کارها انجام شده و عقب نیستیم چونکه در تلاشیم با همه سختی ها ومشکلات ابتدا جایگاه ایران را در آسیا حفظ و سپس ارتقا دهیم.


منبع:

1402/01/16
18:26:39
5.0 / 5
573
تگهای خبر: بازی , تجهیزات , فوتبال , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا