بیانیه کمیته ملی المپیک در مورد جلسه با باخ

بیانیه کمیته ملی المپیک در مورد جلسه با باخ

ساماس: کمیته ملی المپیک گزارشی را در مورد دیدار محمود خسروی وفا با رئیس کمیته بین المللی المپیک منتشر نمود.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی المپیک ایران در لوزان سوییس با توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک دیدار نمود. در این دیدار که در امتداد گسترش دیپلماسی ورزشی و افزایش تعامل و همکاری با نهادهای بین المللی و ارکان ورزشی جهان صورت گرفت، درباب موضوعات مختلفی همچون وضعیت ورزش ایران در آستانه بازی های آسیایی و هم چنین رویدادهای کسب سهمیه المپیک بحث و بررسی صورت گرفت.

در این دیدار که سه ساعت به طول انجامید، وضعیت ورزشکاران ایرانی و بطور کلی ورزش در ایران و نقش کمیته ملی المپیک ایران در صیانت از ورزشکاران و اعضای خانواده المپیک مورد بررسی قرار گرفت. موضوع حضور ورزشکاران ایرانی در مسابقات ورزشی بین المللی بدون هیچ نوع تبعیض نسبت به سایر ورزشکاران نیز عنوان شد.
بیشتر بخوانید:
IOC از کمیته المپیک ایران گزارش کتبی خواست

توماس باخ ضمن تقدیر و تشکر از کارهای صورت گرفته، در کمیته ملی المپیک طی چند ماه اخیر، دغدغه و نگرانی خودرا نسبت به برخی گزارش ها در خصوص گرفتن ضمانت های مالی از ورزشکاران و تیم ها، پیش از سفر به خارج از کشور جهت شرکت در مسابقات بین المللی ورزشی ابراز کرد و بر اهمیت نبود تبعیض از هر نظر و رعایت کامل منشور المپیک توسط کمیته ملی المپیک اصرار کرد.

در ضمن قرار شد کمیته ملی المپیک ایران کوشش های خودرا برای حفظ حقوق ورزشکاران، هم از نظر انسانی و هم از نظر ورزشی، پیگیری و گسترش دهد و به عمل خود مطابق با منشور َالمپیک و رعایت کامل اصل نبود تبعیض ادامه دهد.

رئیس کمیته بین المللی المپیک درخواست نمود تا گزارش کتبی از کمیته ملی المپیک ایران درباره ی تمامی این موضوعات و هم چنین ارائه گزارش بیش تر در مورد وضعیت بانوان در ورزش ایران به کمیته بین المللی المپیک ارسال شود.
بعد از دریافت این گزارش، بخش روابط کمیته های ملی المپیک IOC گزارش خودرا در جلسه بعدی هیات اجرائی کمیته بین المللی المپیک در مارس ۲۰۲۳ ارائه خواهدنمود.1401/11/17
13:47:07
5.0 / 5
567
تگهای خبر: بازی , خانواده , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا