درخواست از دستگاه های دولتی برای كمك به حل مشكل اشتغال قهرمانان

درخواست از دستگاه های دولتی برای كمك به حل مشكل اشتغال قهرمانان

ساماس: معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان از دستگاه های دولتی خواست در جهت حل مشكل استخدام قهرمانان كمك كنند تا آنها دغدغه اشتغال نداشته باشند.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، مهدی علی نژاد در حاشیه مراسم رونمایی از اپلیکیشن تخصصی تکواندو با اشاره به کمک های این اپلیکیشن در راه عرضه خدمت به خانواده تکواندو، درباره برگزاری نشست برای تصمیم گیری درمورد زمان آغاز تمرینات تیم های ملی تکواندو، تصریح کرد: این جلسه مربوط به کمیته تخصصی ما است که در فدراسیون پزشکی ورزشی تشکیل می شود. باید با وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا در این باره رایزنی نماییم. فعلاً که مجوزی داده نشده و باید صبر نماییم، چون که ما نمی توانیم مجوز صادر نماییم.

وی اضافه کرد: چند هفته قبل درخواستی برای کشتی عرضه دادیم که هنوز جوابش نیامده است. اگر جواب آن درخواست بیاید، شاید برای سایر رشته ها هم بتوانیم اقداماتی انجام بدهیم.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش، درباره احتمال برگزاری رقابت های تکواندو نوجوانان جهان و ضرورت برگزاری اردو برای این تیم اظهار داشت: بعید می دانم که در مهر مسابقه ای برگزار گردد. اگر رقابتی قطعی شود و اعلام جدید برایش صورت بگیرد، متناسب با آن تلاش می نماییم که مجوزهای لازم برای آغاز تمرینات را بگیریم.

علی نژاد در ادامه، درباره مشکل استخدام قهرمانان و مدال آوران در دستگاه های دولتی عنوان کرد: این مساله مصوبه هیئت وزیران است. در واقع کسانی که در مسابقات المپیک، بازی های آسیایی و قهرمانی جهان در رده های سنی بزرگسالان و جوانان اول تا سوم شده باشند، در صورتیکه مدرک تحصیلی شان فوق دیپلم یا لیسانس باشد، می توانند بدون آزمون در مراکز دولتی استخدام شوند. ما بر همین مبنا ۸۶ یا ۸۷ نفر را در وزارت ورزش استخدام کردیم و اولویت هم با کسانی است که صاحب نام تر هستند، البته در این خصوص سایر دستگاه ها خیلی همکاری نکردند و فقط وزارت ورزش این کار را انجام داده است. من از سایر دستگاه ها هم می خواهم که در راه این مصوبه به پشتیبانی از قهرمانان کمک کنند تا آنها دغدغه اشتغال نداشته باشند.

وی در انتها درباره بودجه فدراسیون ها اظهار داشت: از آغاز سالجاری و هر ماه کمک هایی را به فدراسیون ها داشته ایم که البته این کمک بیشتر در زمینه حقوق و دستمزد بوده است. هر وقت شرایط اردوها مشخص و این اردوها آغاز شوند، با رایزنی با سازمان برنامه می توانیم حمایت بیشتری از فدراسیون ها داشته باشیم. همینطور کمیته ملی المپیک هم تابحال ۲۵ درصد از بودجه را به فدراسیون ها داده است. به هر حال اگر مسابقه ای مشخص شود، متناسب با آن مجوز اردوها را می گیریم و حمایت مالی صورت می گیرد.
1399/05/19
22:20:27
5.0 / 5
1924
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا