نگاهی به تساوی جنجالی اتحاد؛

تذکر فرهاد مجیدی به مترجم عربی و افترا به داوران امارات!

تذکر فرهاد مجیدی به مترجم عربی و افترا به داوران امارات!

به گزارش ساماس، فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال اتحاد کلبا امارات پس از آنکه تیمش پیروزی در بازی با الباطئح را از دست داد، به شکل عجیبی به داور این مسابقه تاخت و از او انتقاد نمود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، در هفته چهاردهم لیگ ادنوک امارات تیم اتحاد کلبا با سرمربیگری فرهاد مجیدی به مصاف البطائح رفت. در این مسابقه که کمتر کسی تصور می کرد جنجالی بشود، کار به جایی رسید که حتی فرهاد مجیدی پس از حمله به داور در نشست خبری، پاسخگویی به خبرنگاران را نیمه کاره رها کرد.
در این بازی اتحاد کلبا تا دقیقه ۵۵ دو گل به حریفش زد و خیالش را تا حد زیادی راحت کرد اما البطائح در دقایق ۸۴ و ۹۰ با دو ضربه پنالتی، برد را از دست تیم فرهاد مجیدی بیرون کشید.
در ضربه پنالتی دوم در حالیکه به نظر می رسید خطا خارج از محوطه جریمه رخ داده، داور به کمک داور ویدئویی رجوع نکرد و با تصمیم شخصی خود، زمینه ساز به تساوی کشیدن مسابقه شد.
فرهاد مجیدی در انتها بازی در حالیکه بسیار عصبانی و برافروخته بود، وارد اتاق نشست خبری شد و در همان ابتدا اعلام نمود که به احترام خبرنگاران و رسانه ها، در کنفرانس خبری حضور یافته است.
مجیدی در ابتدا اظهار داشت: جایی که عدالت در آن برقرار نباشد، صحبتی ندارم.
صالح مصطفوی دستیار ایرانی مجیدی که بعنوان مترجم او را در نشست های خبری همراهی می کند، این جمله را به انگلیسی برگرداند. سپس نوبت مترجم عربی بود که حرفهای مجیدی را برای خبرنگاران اماراتی ترجمه کند اما به شکل عجیبی این جمله از دهان او خارج شد: «مسابقه عادلانه نبود»!
فرهاد مجیدی که متوجه این ترجمه اشتباه به زبان عربی شد، به سرعت ماجرا را به مترجم عربی تذکر داد و از او خواست که جملاتش را درست به گوش خبرنگاران حاضر در نشست برساند.
مجیدی ابتدا خطاب به مترجم عربی اظهار داشت: او (مصطفوی) چیز متفاوتی گفت و در ادامه از دستیار ایرانی خود خواست باردیگر جمله «جایی که عدالت در آن برقرار نباشد، صحبتی ندارم» را به انگلیسی تکرار کند.
سرمربی ایرانی اتحاد کلبا در همین حین تلاش کرد مترجم عربی را متوجه منظور خود کند و گلایه اش را بابت فضا و فوتبال ناعادلانه امارات را گوشزد کرد.
مجیدی در ادامه به داور مسابقه حمله کرد و اظهار داشت: چطور داور پنالتی دوم را گرفت؟ مگر VAR ندارند؟ -برخورد با بازیکن حریف- یک متر خارج از باکس بود. بازی قبل هم یک پنالتی الکی -برای تیم حریف- گرفتند! وی سپس احتمال و افترا سنگینی را برای داوران اماراتی بیان کرد و اضافه کرد: شاید قانونی هست که ما نمی دانیم. شاید داوران نتیجه برخی از بازی ها را تعیین می کنند. واقعا متاسفم. حرفی برای گفتن ندارم. مجیدی سپس در حالیکه هنوز این جملات آخر به عربی ترجمه نشده بود، نشست خبری را ترک کرد.


منبع:

1401/11/09
12:46:40
5.0 / 5
437
تگهای خبر: بازی , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا