انتقاد از بودجه 1402 کمیته پارالمپیک و عدم اختصاص ویژه به هانگژو

انتقاد از بودجه 1402 کمیته پارالمپیک و عدم اختصاص ویژه به هانگژو

ساماس: ساماس: سرپرست دبیراجرایی کمیته ملی پارالمپیک با یادآوری این که بازی های پاراآسیایی اولویت این کمیته است نسبت به عدم اختصاص ویژه به کاروان ایران در اعتبارات سال آینده انتقاد نمود.به گزارش ساماس به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، محمد تابع با اشاره به بودجه مصوب برای سال آینده این کمیته اظهار داشت: همانگونه که کارگری ریاست کمیته ملی پارالمپیک تاکید نموده است، اولویت فعلی و به تبع آن تمرکز اقدامات و کارهای کمیته بر بازی های پاراآسیایی هانگژو استوار است و امید داریم که با عزم راسخ و همکاری کلیه فدراسیون های همکار، بهترین نتیجه را از این دوره از بازی های بدست آوریم.
وی اشاره کرد: بتازگی جلسات تخصصی با فدراسیون هایی که رشته های تحت پوشش آنها در بازی های پاراآسیایی هانگژو شرکت دارند و نیز رشته های دارای شانس کسب مدال انجام شد که همراه با جلب حمایت بیش از پیش فدراسیون ها و نیز افزایش انگیزه کادر فنی رشته ها همراه بود.
تابع درباب بودجه سال جاری اضافه کرد: تا کنون بخش نسبتا مناسبی از بودجه اختصاص یافته به کمیته ملی پارالمپیک در سال ۱۴۰۱ را دریافت کرده ایم و با توجه در پیش بودن اردوهای آماده سازی، مسابقات کسب سهمیه و نیز سایر هزینه های در رابطه با بازی های پاراآسیایی هانگژو، امیدواریم مابقی بودجه امسال نیز به زودی به کمیته اختصاص یابد تا روند آماده سازی ورزشکاران برای بازی های پاراآسیایی هانگژو و بدنبال آن بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ انجام پذیرد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان بودجه اختصاصی به کمیته در سال ۱۴۰۲ اشاره کرد: سال آینده سال بسیار مهمی برای ما خواهد بود. از طرفی بازی های پاراآسیایی هانگژو را در پیش داریم و سوی دیگر اردوهای آماده سازی برای این رویداد و نیز مسابقات کسب سهمیه بازی های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ در پیش است اما آنچنان که مشاهده می شود، در این بودجه هیچ تخصیصی به کمیته ملی پارالمپیک برای بازی های پاراآسیایی هانگژو لحاظ نشده و ما نگران این مساله هستیم.
سرپرست دبیر اجرائی کمیته ملی پارالمپیک افزود: علاوه بر موارد یاد شده، برنامه گرامیداشت روز ملی پارالمپیک که از اولویت های این کمیته نیز هست، به روال هر سال و در امتداد اشاعه فرهنگ ورزش همگانی در بخش جنبش پارالمپیک در پیش است که این برنامه نیز مستلزم در اختیار داشتن بودجه مناسب می باشد.
وی اشاره کرد: همین طور بخش عمده هزینه های کمیته در بازی های پاراآسیایی هانگژو، مربوط به هزینه های سفر است و در مجموع باید بگویم که باتوجه به میزان افزایش درصد بودجه کمیته در سال ۱۴۰۲، وضعیت مطلوبی را برای سال آینده نمی توان متصور شد.
تابع در آخر اظهار داشت: امید است باتوجه به کسب نتایج درخشان توسط نمایندگان کشورمان در ادوار مختلف بازی های پارالمپیک و پاراآسیایی که بارها نام کشور عزیزمان ایران را سربلند نموده است، توجه ویژه ای به بودجه تخصیصی به کمیته ملی پارالمپیک شود تا در سایه این حمایت بار دیگر سبب به اهتزاز درآمدن پرچم پرافتخار کشورمان و نیز شادی مردم در میادین بین المللی باشیم.


منبع:

1401/11/02
14:11:26
5.0 / 5
417
تگهای خبر: بازی , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا