سپاهان در فصل نقل و انتقالات به چه تغییراتی نیاز دارد؟

سپاهان در فصل نقل و انتقالات به چه تغییراتی نیاز دارد؟

ساماس: یک کارشناس فوتبال می گوید خروج فرناندز به سپاهان ضربه نمی زند و مورایس می تواند بازیکنان خارجی اش را تغییر دهد.محمد یاوری در گفت و گو با ایسنا، درباره ی وضعیت سپاهانی ها در نیم فصل اول لیگ برتر اظهار داشت: سپاهان در ضمن سالهای اخیر و حتی در زمان ضعیف ترین وضعیت مدیریتش به کسی بدهکاری نداشته و این موجب اعتبار طلایی پوشان شده است. این مساله به تیم آرامش القا می کند. آرامش، قانون و نظم به تیم منتقل می شود و این بسیار به اعضای تیم کمک می نماید. در این تیم حاشیه بازیکنان نسبت به تیم های دیگر بسیار کمتر است چون مدیریت خوبی صورت می گیرد. سپاهانی ها هیچ نوع جر و بحث و برخاشگری ندارند و آرامش در تیم برقرار است. این ها در سرنوشت تیم تاثیر می گذارد.

او افزود: ممکنست حالا ببینیم سپاهان از رده نخست کمی فاصله دارد اما روند خوبی را پس از تعطیلات پشت سر گذاشته است و باید به آینده خوش بین بود. البته سپاهان در بازی با ملوان خوب نبود و فرصت های گلزنی خوبی را از دست داد ولی در این هفته مقابل نفت مسجدسلیمان به خوبی برنامه هایش را پیاده کرد. توپ را به خوبی در خط دفاع چرخاندند و انتقال به خط هافبک و خط حمله به خوبی صورت می گرفت. جا به جایی ها و اضافه شدن در عمق بسیار عالی بود.

این پیشکسوت فوتبال اصفهان درباره ی تغییرات سپاهانی ها در نیم فصل اظهار داشت: از بین خارجی های سپاهان ۲ بازیکن از ۴ بازیکن کم کارتر بودند. فرناندز اگرچه بازیکن باکیفیتی است اما کمکی به تیم نکرده است و فقط چند بازی برای سپاهان بازی کرد. بازیکن دیگر جونیور است که در طول فصل خوب نبود. البته وی در بازی مقابل نفت مسجدسلیمان عملکرد خوبی داشت. مورایس بیشتر به بازیسازی از خط دفاع توجه می کند و بطورمثال در بازی با ملوان در این کار مشکل داشتند و نتوانستند پیروز شوند. بطورمثال در بازی با فولاد فشار روی سپاهان زیاد شد و در نهایت این موجب اشتباه طلایی پوشان شد و در ادامه گل خوردند.

او افزود: اگر فرناندز را از دست بدهند، ضرر نمی کنند اما اگر بخواهند جونیور را از دست دهند، باید یک مدافع دیگر جذب کنند. خروج فرناندز به سپاهان ضربه نمی زند. کامسوبا هم اگر به عنوان وینگر راست استفاده کنند، خوب است و به تیم کمک می نماید. کامسوبا هم شوت زن است و هم می تواند از راست به چپ بزند و پاس خوب بدهد اما اگر به سمت چپ برود دیگر این کارایی را از دست می دهد. داسیلویرا هم جا افتاده است و بازیکن خوبی است.

یاوری افزود: در خط حمله مغانلو را بازیکن خوبی می بینم اما هنوز نتوانسته خودش را با سبک بازی سپاهان انطباق دهد. او همیشه در حمله های سریع عقب می ماند. سبک سپاهان سرعت در حمله و ارسال است. شهریار یا باید خودش را انطباق دهد یا سپاهان دو مهاجم سریع خط زن را جذب نماید. فرشاد هم باید ارزش خودش و سپاهان را بداند و کفران نعمت نکرد. تیم به مهاجم سرعتی نیاز دارد. درباره ی عیسی مرادی باید بگویم که سال قبل در بازی دوستانه سپاهان نوین و دارایی تهران بازیکنی را در خط حمله دارایی دیدم که بسیار با کیفیت بود و من از او خوشم آمد.

او افزود: سه شب پیش متوجه شدم عیسی مرادی همان بازیکن است و دوست داشتم او به سپاهان بیاید. مرادی بازیکن خوشه طلایی بود و بعد از بازی دوستانه خوشه طلایی و سپاهان به جمع شاگردان مورایس افزوده شد. این جوابی بود به کسانی که می گفتند دلال ها مرادی را آوردند. اتفاقا این بازیکن بسیار قابل است و در لحظاتی که به زمین می آید برای تیم مثمر ثمر خواهد بود. این بازیکن باید در زمانی که تیم جلو است بدون استرس به زمین بیاید تا جا بیفتد.

این پیشکسوت فوتبال اصفهان درباره ی خط هافبک سپاهان اظهار داشت: در خط هافبک به نظرم بازیکنان سپاهان جا افتاده اند. ریگی و محمد کریمی خوب کار می کنند. هافبک ها در فوتبال امروز همیشه باید جا به جا شوند و دیگر هافبک ساکن نداریم. قربانی هافبکی است میل به دفاع دارد و توپ گیر است. امید نورافکن را هم در دو بازی اخیر در خط هافبک بازی داده اند. اینکه نورافکن را تا حالا در چند پست بازی داده اند، موجب می شود کیفیتش و تمرکزش کم شود. بهتر است او را فقط در یک پست بازی دهند. سپاهان خط هافبک خوبی دارد و در کنارش جلال الدین علی محمدی را دارند که می تواند کمک نماید. در این خط سپاهان مشکلی ندارد.

منبع:

1401/10/07
09:23:11
5.0 / 5
543
تگهای خبر: بازی , فوتبال , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا