داربی های آذر به سود پرسپولیس!

داربی های آذر به سود پرسپولیس!

ساماس: تیم فوتبال پرسپولیس چهار بار داربی هایی که در آذر ماه برگزار شده را به سود خود به انتها برده است.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، داربی ۹۹ درحالی مقرر است ۲۹ آذر در ورزشگاه آزادی اجرا شود که قبل از این هفت داربی در ماه آذر برگزار شده و از نظر کسب نتیجه، آمار پرسپولیس تو این ماه نسبت به استقلال بهتر است. در هفت بازی قبلی که در آذر برگزار شده، پرسپولیس چهار برد به دست آورده و فقط یک دفعه طعم شکست رو تجربه کرده است. دو دیدار دیگر سرخ آبی ها در آذر هم با نیتجه تساوی به انتها رسیده است.
نخستین بازی استقلال و پرسپولیس که در ماه آذر برگزار شده، به ۱۸ آذر ۱۳۵۲ برمی گردد. در داربی چهاردهم که با تساوی یک بر یک به انتها رسید، علی جباری برای استقلال و همایون بهزادی برای پرسپولیس گلزنی کردند.
دیدار بعدی دو تیم در ماه آذر، در ۲۷ اذر سال ۱۳۵۳ انجام شد که با برد دو بر یک پرسپولیس همراه بود. در این دیدار پرسپولیس ابتدا با گل های صفر ایرانپاک و اسماعیل حاج رحیمی پور از حریف پیش افتاد اما در دقیقه ۶۰ غلام حسین مظلومی یکی از گل ها را جبران کرد اما در نهایت استقلال دو بر یک برابر پرسپولیس شکست خورد.
در جریان داربی بیست ودومم، دو تیم ۱۸ آذر ۱۳۵۶ به مصاف هم رفتند که این دیدار را نیز پرسپولیس دو بر یک با برتری به انتها برد. در این دیدار صفر ایرانپاک دو بار برای پرسپولیس گلزنی کرد و حسن روشن نیز در دقیقه ۸۵ تک گل استقلال را به ثمر رساند.
۱۷ آذر سال ۱۳۶۷ در جریان داربی سی ودومم استقلال و پرسپولیس باز هم به مصاف هم رفتند و اینبار هم پرسپولیس برنده بازی بود. این تیم داربی سی ودومم را با گل رضا عادبیان به سود خود به انتها برد.
در ۱۸ آذر سال ۱۳۹۰، تنها باری بود که استقلال در آذر برابر رقیب دیرینه خود به پیروزی می رسید. داربی هفتادوچهارم که در جریان مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی برگزار می شد، به وقت اضافه کشیده شد و در نهایت استقلال با دو گل مجتبی جباری دو تک گل اسماعیل شریفات سه بر صفر پرسپولیس را شکست داد.
۲ آذر ۱۳۹۳، در جریان داربی هشتاد، دو تیم در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که بازی دو بر یک به سود پرسپولیس به انتها رسید. در این دیدار سجاد شهباززاده ابتدا استقلال را پیش انداخت اما در نیمه دوم محمد نوری و امید عالیشاه دو با دروازه استقلال را باز کردند تا پرسپولیس برنده از زمین مسابقه بیرون رود.
آخرین داربی که در آذر برگزار شده، مربوط به داربی ۹۷ است. ۱۳ آذر ۱۴۰۰ استقلال و پرسپولیس برابر هم قرار گرفتند و بازی با تساوی بدون گل به انتها رسید.
منبع:

1401/09/26
08:02:57
5.0 / 5
736
تگهای خبر: بازی , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا