روزنامه المغرب:

کی روش اولین قربانی جام جهانی

کی روش اولین قربانی جام جهانی

به گزارش ساماس، روزنامه المغرب از مربیانی سخن به میان آورد که در جام جهانی قربانی شدند که کی روش نفر نخست این لیست است.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از المغرب، تیم های که به دنبال موفقیت و اهداف مورد نظر هستند در درجه نخست باید به دنبال مربیان بزرگ باشند و به همین خاطر انتخاب مربی فرایند ای آسان نیست و یک مربی بزرگ باید عامل های را که کارشناسان و متخصصان فوتبال معین می کنند، داشته باشد.
جام جهانی آوردگاه بزرگی است که در آن مربیان باید توانایی های خویش را نشان دهند. طبیعی است که در این رقابت بزرگ برخی از مربیان نتوانند انتظارات را برآورده کنند و به همین خاطر کار و شغل خویش را از دست دهند.
در جام جهانی ۲۰۲۲ مربیانی بودند که در همان مرحله گروهی کار خویش را از دست دادند و بعضی هم در مرحله حذفی از کار برکنار شدند. در این گزارش نگاهی به قربانیان جام جهانی می اندازیم:
کارلوس کی روش و مارتینو اولین قربانیان جام
کارلوس کی روش نتوانست ایران را به دور بعد جام جهانی برساند. ایران از سه بازی خود دو شکست و یک برد را به دست آورد به طوریکه در بازی نخست خود شکست سنگینی را برابر انگلیس تجربه نمود و با نتیجه ۶ بر ۲ بازی را واگذار کرد. ایران در هفته دوم ولز را شکست داد اما با شکست برابر آمریکا چمدان تیم بسته شد و قطر را ترک کردند.
کی روش پس از این ناکامی در پستی نوشت: وقتی رویای شما برآورده نمی شود چیز غیر اخلاقی رخ نداده است. من به شمار افتخار می کنم. یک مرتبه دیگر شما چه در داخل و چه در خارج زمین خوب بودید.
پس از کی روش، نوبت به خراردو مارتینو سرمربی تیم ملی فوتبال مکزیک می رسد که او هم نتوانست انتظارات را برآورده کند و با شکست برابر آرژانتین تیم او از دور رقابت ها حذف شد. هواداران مکزیک از مارتینو خشمگین بودند و حتی در فرودگاه به او اهانت هم کردند. قرارداد این مربی با فدراسیون فوتبال مکزیک به پایان رسید و به خاطر این ناکامی قرارداد او تمدید نخواهد شد و از کار برکنار می شود.
اوتو اودو سرمربی غنا، دیگو آلونسو سرمربی تیم ملی فوتبال اروگوئه، روبرتو مارتینس سرمربی تیم ملی فوتبال بلژیک و لوئیس انریکه سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا دیگر مربیانی بودند که به خاطر کسب نتایج ضعیف در جام جهانی از کار برکنار شدند.
به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، این گزارش در حالی در روزنامه المغرب انتشار یافته که قرارداد کی روش با ایران تا پایان جام جهانی بود و او هم بدون توافق جدید با فدراسیون فوتبال، ایران را ترک کرد.
منبع:

1401/09/18
12:33:54
5.0 / 5
800
تگهای خبر: بازی , فوتبال , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا