اختر:

کاش بازیکنان جوان به عنوان گردشگر به جام جهانی می رفتند

کاش بازیکنان جوان به عنوان گردشگر به جام جهانی می رفتند

ساماس: ساماس: یک پیشکسوت فوتبال ایران معتقد می باشد که کی روش بجای تعدادی از لژیونرهای دعوت شده به تیم ملی، می توانست بازیکنان جوان مستعد را دعوت کند.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، لیست ۲۵ نفره تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دیشب (یکشنبه) اعلام گردید که دعوت از یک دروازه بان بیشتر و علاوه بر آن، دعوت ۲۵ نفر بجای ۲۶ نفر سوال برانگیز بود.

ادموند اختر، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت و گو با ایسنا درباره ی لیست نهایی تیم ملی اظهار داشت: اگر من بجای کی روش بودم، شاید تعدادی جابجایی در فهرست انجام می دادم. اولویت فهرست کی روش با لژیونرها بود که تقریباً همه دعوت شدند. می ماند تعدادی بازیکن داخلی که سلیقه کادر فنی است. اگر من نفر اول تیم بودم شاید برخی از لژیونرها را دعوت نمی کردم. برای مثال سعید عزت اللهی از لیگ دو دانمارک دعوت شده است که دعوت او به خاطر لژیونر بودن او نیست و به عقبه عزت اللهی برمی گردد که کی روش او را قبول دارد وگرنه لیگ خود دانمارک درجه سه است و وایله تیم درجه ۱۰ است. با اینحال همه چیز سلیقه ای است. بطورمثال انریکه، راموس ۳۵ ساله و دخئا را دعوت نکرد. من فقط امیدوار هستم که تیم ملی بتواند مردم را خوشحال کند.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال در پاسخ به این پرسش که تحلیلش از دعوت چهار دروازه بان و دعوت از ۲۵ نفر بجای ۲۶ نفر چیست؟ اظهار داشت: این ها همه سلیقه ای است. این سوال را باید کی روش جواب دهد. به نظرم برای سه بازی، چهار دروازه بان منطقی نیست البته این نظر شخصی من است. نظر من این است که بجای نصف لژیونرها، بازیکنان جوان مستعد به تیم ملی دعوت شوند.

اختر افزود: کی روش می توانست بازیکنان جوان مستعدی را که در لیگ برتر داشتیم به جام جهانی ببرد. در جام جهانی ۱۶ نفر بازی می کنند و در نتیجه هفت، هشت نفر مقرر است گردشگر باشند. ما می توانستیم بازیکنان جوانمان را به عنوان گردشگر ببریم که تجربه جام جهانی کسب کنند و آینده تیم ملی را بسازند. ما الان بازیکن ۳۵-۳۶ داریم که قرار نیست بازی کند و بعد از جام جهانی هم خداحافظی می کند. کاش حداقل بازیکنان جوان را می بردیم تا تجربه کسب کنند. امیدوار هستم شرایط به گونه ای باشد که نتایج تیم ملی مردم را خوشحال کند و برای نخستین بار از گروهمان صعود نماییم.

منبع:

1401/08/24
09:37:13
5.0 / 5
573
تگهای خبر: بازی , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا