خزایی:

حدادی در دو راهی خداحافظی یا ادامه ورزش قهرمانی بود

حدادی در دو راهی خداحافظی یا ادامه ورزش قهرمانی بود

ساماس: دبیر فدراسیون دوومیدانی در مورد موضوعات مختلف این فدراسیون همچون برنامه برای بازی های آسیایی، توجه به رده های پایه و مربی و اردوی خارجی ورزشکاران توضیحاتی ارائه داد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، بعد از کناره گیری علی رضایی از سمت دبیری فدراسیون دوومیدانی، هاشم صیامی رییس فدراسیون طی حکمی هاشم خزایی را به عنوان سرپرست دبیری این فدراسیون منصوب نمود. خزایی که کمتر از یک ماه در فدراسیون مستقر شده است با ایسنا گفت و گو کرد و در مورد اقدامات درحال انجام توضیحاتی ارائه داد.
خزایی در مورد اعزام تیم نوجوانان به قهرمانی آسیا به ایسنا اظهار داشت: تیم نوجوانان حدود ۱۰ روز دیگر به قهرمانی آسیا اعزام می شود. کاروان ایران در این مسابقات ۳۷ نفر شامل ۲۵ ورزشکار و ۱۲ هم راه است. کارهای مربوط به اردو و هماهنگی ها جهت اعزام کار سختی است و درگیر این مساله هستیم.
وی در مورد برنامه فدراسیون برای بازی های آسیایی بیان کرد: باتوجه به در پیش بودن بازی های آسیایی جلسه گرایش های مختلف را برگزار می نماییم. جلسه پرش ها و پرتاب ها انجام شده است و بیشتر بحث و گفت وشنود بوده است. در ادامه هم جلسات سایر مواد را داریم. امیدوار هستم پس از گفت و شنودها به جمع بندی برسیم و برنامه ای را تنظیم و به رییس فدراسیون بدهیم.
خزایی در مورد احتمال تغییر در کمیته های فنی فدراسیون اظهار داشت: هم اکنون از گرایش حرف زدم چون برخی افراد در کمیته ها نیستند اما چهره های موجه، المپین ها و مربیان باارزش دوومیدانی هستند. باید صحبت هایشان را گوش دهیم تا باتوجه به محدودیت زمانی از برنامه عقب نمانیم. بنا بر این ابتدا گرایش ها را تشکیل دادیم و در صورت نیاز کمیته ها هم به وقتش تقویت می شوند.
فعلا اردوی خارجی نداریم
دبیر فدراسیون دوومیدانی در مورد رویکرد فدراسیون در حوزه اردوهای خارجی ورزشکاران که همیشه محل بحث و انتقاد بوده است، بیان کرد: کارهایی که در فدراسیون به انجام می رسد باید به صلاح جامعه دوومیدانی باشد. اهتمام می نماییم خودمحور عمل نکنیم و نظرات دوستان را داشته باشیم اما هم اکنون هیچ اردوی خارجی نداریم حتی آقای حدادی هم هفته آتی اردوی خودرا در کیش شروع می کند. افرادی هم که در دوره های گذشته در خارج از کشور اردوی خارجی داشته اند، در داخل ایران تمرین می کنند تا کمیته ها برنامه ای مدون لحاظ کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که حدادی و تفتیان برنامه خودرا به فدراسیون ارایه داده اند، اظهار داشت: آقای حدادی برنامه خودرا ارایه داده است چون بین دو راهی بود که ورزش قهرمانی را ادامه بدهد یا خیر که در نهایت تصمیم بر این شد بتواند در بازی های آسیایی آتی هم خوش بدرخشد و موجب افتخار کشور شود. منتظریم بقیه عزیزان هم برنامه خودرا ارائه بدهند.
احسان حدادی با مربی ایرانی کار می کند
خزایی در مورد وضعیت مربی احسان حدادی اظهار داشت: فعلا در برنامه خود با مربی ایرانی کار را پیش می برد.
وی در پاسخ به این پرسش که یعنی ممکنست در آینده اردو و مربی خارجی داشته باشد، اظهار داشت: جهت شرکت در بازی های آسیایی نیاز به شرکت در مسابقات برون مرزی است، اما هنوز صحبتی در مورد اردوی طولانی مدت نشده است. همه عزیزان فعلا در ایران کار می کنند تا در نهایت فدراسیون تصمیم گیری کند.
با پشتوانه سازی منابع را عادلانه توزیع می کنیم
دبیر فدراسیون دوومیدانی در واکنش به این که در سالهای اخیر بیشتر هزینه های فدراسیون صرف چند ورزشکار شده است، بیان کرد: این افراد سرمایه های ما هستند. در فدراسیون های قبلی هم هر کسی که در راس کار بوده به این عزیزان توجه ویژه داشته است چون افراد بسیار مستعدی هستند که همیشه در میادین مختلف افتخار آفرینی کرده اند اما پشتوانه سازی را لحاظ می نماییم تا منابع بصورت عادلانه تری بین ورزشکاران تقسیم شود.
وی در واکنش به این که برخلاف صحبت های رییس فدراسیون دوومیدانی که رده های پایه را اولویت خود دانسته بود اما این رده ها وضعیت خوبی ندارند، اظهار داشت: تیم ملی نوجوانان با تعداد ۲۵ ورزشکار به کویت اعزام خواهد شد که تعداد قابل توجهی است. این مسابقات سال آینده در تاشکند برگزار می گردد بنا بر این به کسانی که سال آخر نونهالان بودند اجازه دادیم تا در مسابقات نوجوانان جهت انتخابی شرکت نمایند. بنا بر این نگاه ویژه ای به این ورزشکاران داریم. امیدوار هستم آقای صیامی و دوستانی که در وزارت ورزش حضور دارند حمایت ویژه ای از این رده ها داشته باشند تا در آینده حدادی ها، تفتیان ها و فصیحی های بیشتری داشته باشیم.
دبیر فدراسیون دوومیدانی همین طور در واکنش به نقدهایی که به مسئول کمیته استعددیابی و ارتباط او با یکی از باشگاه های خرم آباد شده است، اظهار داشت: دوومیدانی یک ورزش مادر است، اهمیت ویژه ای دارد و باید استعدادیابی درستی داشته باشد. بهتر است من درباره ی این که سپرده شدن مسئولیت کمیته به این فرد به باشگاهی مربوط می شود یا خیر صحبتی نداشته باشم چون کمتر از یک ماه است که از مسئولیت من می گذرد و بهتر است افرادی که او را انتخاب نموده اند جواب بدهند اما به کمیته استعدادیابی اهمیت می دهیم و حمایت می نماییم تا برنامه های خودرا اجرا کنند.
وزیر ورزش در مورد دبیری من پیشنهاد نداده است
خزایی در پاسخ به این پرسش که شنیده شده وزیرورزش شما را برای دبیری فدراسیون پیشنهاد داده است، بیان کرد: آقای وزیر موجب افتخار دوومیدانی است و وقتی هم که انتخاب شد، می گفتند بالاخره یک وزیر ورزشی انتخاب شده است. دید وزیر خوب و کارشناسی است اما با آنکه هم رشته ما هستند، آنچنان شناختی نسبت به همدیگر نداریم چون حداقل سه نسل از من بزرگتر است و یک زمانی الگوی هر دونده ای بود. اگر از من حمایت کند که فبهاالمراد اما این مساله که وزیر پیشنهاد داده، حقیقت ندارد.
وی در مورد مشکلاتی که ورزشکاران خصوصاً زنان در شهرستان ها برای تمرین دارند، اظهار داشت: متاسفانه ورزشگاه آفتاب انقلاب تنها سایت تخصصی دوومیدانی است. در بقیه پیست ها فقط رینگ آن در اختیار دوومیدانی قرار می گیرد و از قسمت چمن برای تمرینات و مسابقات فوتبال استفاده می شود. بنا بر این ما دراین زمینه مشکل داریم. طی نامه ای به وزیر ورزش که از سال قبل در جریان است این مساله پیگیری می شود تا محیطی برای دوومیدانی کاران برقرار شود. امیدوار هستم وزیر محترم حمایت کند.1401/07/15
15:01:20
5.0 / 5
408
تگهای خبر: بازی , سایت , شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا