نایب قهرمان تور ایران - آذربایجان:

شکاف بین رکابزنان ایرانی و خارجی هر روز بیشتر می شود

شکاف بین رکابزنان ایرانی و خارجی هر روز بیشتر می شود

به گزارش ساماس، سعید صفرزاده اظهار داشت: تا آن زمان که تیمداری خوب در کشور نباشد و ورزشکار در مسابقات خارجی شرکت نکند، شکاف بین رکابزنان ایران و خارجی روز به روز بیشتر می شود.


نایب قهرمان تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان در گفت و گو با ایسنا درباره ی ی نتایج تور دوچرخه سواری ایران - آذربایجان بیان کرد: سی و پنجمین دوره تور اجرا شد. تیم های خارجی بیشتری در تور شرکت کرده بودند اما در آستانه برگزاری تور متوجه شدیم که چهار تیم انصراف داده اند و شرکت نمی کنند. البته تیم های قوی انصراف نداده بودند و در تور حضور داشتند مانند تیم های بلژیک، آلمان و پروتاچ آفریقای جنوبی. با فاصله بسیار کم پیراهن طلایی را از دست دادم و در مجموع دوم تور شدم اما پیراهن کوهستان تور را نیز بدست آوردم.
صفرزاده در مورد علت این که رکابزنان ایران نسبت به سالهای قبل کمتر موفق به گرفتن سکوی برتر مراحل تور ایران - آذربایجان می شوند، اشاره کرد: تا آن زمان که تیمداری خوب در کشور نباشد، هزینه نشود و ورزشکار در مسابقات خارجی شرکت نکند، شاهد افت رکابزنان ایرانی خواهیم بود. ورزشکار با تمرین تا حدی می تواند پیشرفت کند و بقیه آن با مسابقه جبران می شود. در سالهای اخیر تیم هایی چون پتروشیمی تبریز، پیشگامان کویر یزد و شهرداری تبریز کنار کشیدند و رکابزنان ایران دیگر نتواستند در مسابقات خارجی شرکت نمایند.
او اضافه کرد: من با رکابزن بلژیکی که صحبت کردم، ۱۱۷ روز در مسابقه بوده است اما من پنج روز در تور ایران - آذربایجان شرکت کردم و نهایتاً پنج روز هم در لیگ و قهرمانی کشور رکاب زده ام. اساسا باید فرقی بین کسی که ۱۱۷ روز در مسابقه بوده با کسی که ۱۰ روز مسابقه داده است، وجود داشته باشد. با این شرایط روز به روز بیشتر شاهد این خواهیم که شکاف بین رکابزنان ایران و خارجی بیشتر می شود. مقامی هم که من کسب کردم بخاطر تخصص خودم بود که در راه های کوهستانی تخصص دارم. البته نرفتن به مسابقه اساسا روی من هم تاثیر گذاشته است و اگر در مسابقات بیشتری شرکت کرده بودم، حالا در تور ایران- آذربایجان با فاصله امن تری پیراهن طلایی را به دست می آوردم. در ایران نه تیمداری می شود، نه اسپانسر جذب می شود، نه ورزشکار در وضعیت مسابقه قرار می گیرد تا از نظر روانی و جسمی آماده شود و نتیجه اش نیز این است که بیشتر سکوهای قهرمانی تور را رکابزنان خارجی به خود اختصاص می دهند.
رکابزن ایران در المپیک توکیو در مورد نوع مسیرهای انتخابی برای تور ایران - آذربایجان اظهار داشت: تور به سبب شیوع ویروس کرونا دو سال برگزار نشد و برای برگزاری تور پس از دو سال، مسیرهاخوب بود و در سال آینده می تواند به حالت قبل برگردد و بهتر از این شود.
وی در پاسخ به این پرسش که جایزه تور پرداخت گردید یا خیر؟ اظهار داشت: پرداخت نشد که البته قانون جدید اتحادیه جهانی است. من شنیده ام که برگزار کننده موظف است کل جایزه را به حساب اتحادیه جهانی بریزد و بعد از آن که جواب تست های دوپینگ آمد، جوایز هر تیم را به حساب تیم واریز نمایند. باید شماره حسابی را معرفی نماییم که عضو تیم باشد. حالا من شماره حساب خارجی دارم و همان را می دهیم و مشکلی نیست اما تیم های ایرانی دیگر اگر جایزه داشته باشند و شماره حساب خارجی نداشته باشند به مشکل بر می خورند.
منبع:

1401/07/14
12:16:21
5.0 / 5
443
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا