نگاهی به اظهارات رسمی متناقض در فدراسیون فوتبال

لطفا با مردم صادق باشید!

لطفا با مردم صادق باشید!

به گزارش ساماس، هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با مواضع و اظهارات نادرست و تناقض گویی ها، سبب افزایش شایعات و حاشیه ها پیرامون تیم ملی و آمدن و رفتن کی روش و اسکوچیچ شده است. موضوعی که در کنار هجمه ها به انتخاب مهدی تاج اعتماد به فدراسیون فوتبال را به پایین ترین سطح خود رسانده است.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، در طول دو هفته اخیر فشار افکار عمومی و رسانه ها بر فدراسیون فوتبال به علت انتخاب مهدی تاج افزایش قابل ملاحظه ای داشته است. موضوعی که اعتماد عمومی به فوتبال را هم گرفتار خدشه کرده است. این درحالی است که اولین جلسه رسمی هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با حضور ۴ عضو جدید در حالی در مقر فدراسیون فوتبال برگزار شد که در انتها جلسه، سخنگو و بعضی از اعضای هیات جلسه در مقابل خبرنگاران پرتعدادی که در انتظار نتایج جلسه بودند حاضر و اظهارات نادرست و غیرواقعی را بیان نمودند.

هیات رئیسه در این نشست پس از بحث و تبادل نظر در رابطه با نیمکت تیم ملی فوتبال ایران و مسئله آمدن کارلوس کی روش به ایران و رفتن دراگان اسکوچیچ و نوع جدایی این سرمربی بحث کرده بودند و حتی با هم توافق کردند که در رابطه با سوالاتی که از محتوای جلسه پرسیده می شود، دروغ بگویند و تاکید کنند که هیچ بحثی در رابطه با سرمربی جدید تیم ملی ایران نشده است.

به فاصله اندکی بعد از این اظهارات نادرست، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در یک گفت وگوی رادیویی به صورت ضمنی تایید نمود که با کی روش مذاکره شده و تکلیف او تا فردا یا دو، سه روز آینده مشخص خواهد شد. او تصریح کرد که این مسئله ناشی از اختیار اعضای هیات رئیسه به او برای مذاکره با کارلوس کی روش و تعیین سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران است.

صادق نبودن اعضای هیات رئیسه و مهم تر از همه احسان اصولی، سخنگوی هیات رئیسه با مردم و رسانه ها و دامن زدن به شایعات منتج به ناراحتی دراگان اسکوچیچ و رها کردن کار در تیم ملی فوتبال ایران شده است.

مهدی تاج رئیس جدید فدراسیون فوتبال، مدتی قبل وعده داده بود در صورت رسیدن به پست ریاست این فدراسیون، برای بازگرداندن کی روش تلاش می کند. او بعد از پیروزی در انتخابات، تمایلی به دیدار با اسکوچیچ نداشت و نشان داد روی این تصمیم مصمم است.

در جلسه هیات رئیس فدراسیون هم بحث هایی جدی بین اعضا بر ابقا یا اخراج دراگان اسکوچیچ پیش آمده است. در نهایت اما، موافقان کی روش حرف خویش را به کرسی نشانده اند تا او، در صورت توافق نهایی یک مرتبه دیگر به ایران برگردد.

نکته مهم این جلسه حرف های سخنگوی فدراسیون فوتبال بود. در شرایطی که برخی رسانه ها به خاطر ارتباطات شان با اعضای رئیسه خبر قطعی انتخاب کی روش و حتی جزئیات بحث های داخل جلسه را منتشر نموده بودند، احسان اصولی به صورت کامل همه چیز را کتمان کرد و عجیب تر این که او تصریح کرد که برخی دوستان خودشان این شایعات را مطرح می کنند: «هیچ بحثی در مورد کی روش نشد. در مورد تیم های ملی گفتگو و طرح مسئله شد اما در این خصوص بحثی انجام نشد. سرمربی تیم ما اسکوچیچ است. اصرار شما را به جهت اینکه یک چیزی را تکرار نماییم متوجه نمی شوم. حاشیه را که ما به وجود نمی آوریم. برخی دوستان دامن می زنند و بعد هم مطالبه می کنند که چه شد و چه اتفاقی افتاد؟ آنچه که اتفاق افتاده را برای شما توضیح می دهم. تحلیل خودم را نمی گویم.»

بی اعتمادی و فشار افکار عمومی به فدراسیون فوتبال برای انتخاب مهدی تاج از یک طرف و الان صادق نبودن هیات رئیسه در رابطه با سرنوشت تیم ملی حساسیت ها به اعضای فدراسیون فوتبال را افزایش داده است و اگر همین روند ادامه داشته باشد به یقین حاشیه ها بر روند مدیریتی درست این فدراسیون چیره شده و اتفاقات ناگوار سالهای آخر دوره گذشته مهدی تاج باردیگر در فدراسیون تکرار خواهد شد.
1401/06/16
10:47:17
5.0 / 5
569
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا