یحیی باید خودش باشد؛

گل محمدی و اتفاقی که نباید تکرار شود

گل محمدی و اتفاقی که نباید تکرار شود

به گزارش ساماس سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس باید نسبت به رفتارهایی که فصل گذشته به تیمش لطمه زد تجدید نظر کند و به اصل خودش برگردد تا زمینه موفقیت سرخپوشان را بیشتر از قبل فراهم آورد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس لیگ برتر بیست و دوم را با محرومیت از جانب کمیته انضباطی آغاز می کند. نقطه جوش مرد آرام نیمکت پرسپولیس در فصلی که گذشته بارها به اوج رسید تا او گاه و بیگاه به علت اعتراضات عجیب به داوران مسابقه با محرومیت انضباطی روبرو شود.
اوج رفتارهای پرتنش گل محمدی به جنجال با سیدمهدی سیدعلی داور دربی برگشت فصل گذشته مربوط می شود. گل محمدی بعد از گلزنی استقلال وارد زمین شد و با دست به سینه داور کوبید تا با محرومیت شش جلسه ای (چهار جلسه قطعی و دو جلسه تعلیقی) روبرو شود.
او که در اوج فشار هواداران و انتقاد برخی پیشکسوتان تیم قرار گرفته بود نتوانست عصبانیت خویش را از روی صندلی های تماشاگران هم کنترل کند تا در دوران پشت سر گذاشتن محرومیت قطعی خود بار دیگر با داور بازی با ذوب آهن گرفتار درگیری شده و محرومیت تعلیقی اش هم اجرایی شود.

گل محمدی در فصل گذشته نزدیک به ۱۰ بازی به علت محرومیت روی نیمکت این تیم نبود. تیمی که در انتها فصل با ۶۳ امتیاز توانسته بود امتیازات خوبی را جمع آوری کند بطور قطع در صورت حضور رهبر فنی خود در کنار زمین می توانست رقابت با استقلال را تا هفته پایانی ادامه دهد و شانس خویش را برای ششمین قهرمانی متوالی هموار کند اما حلقه مفقوده در کنترل رفتار شخصی سرمربی مانع از تحقق این امر شد تا رقیب سنتی بعد از سال ها جام قهرمانی را لمس کند.
حالا یحیی بهتر از هر کس می داند در فصلی که همراهان همیشگی را کنار خود ندارد و باید با دستیاران جدید کارش را دنبال کند آرامش مهم ترین اصل فردی او برای موفقیت تیمی است.
گل محمدی برای مهار رختکن پر اسم و رسم خود احتیاج به قدرت بیشتر در فضای بسته داخلی همان جا را دارد به صورتی که دیگر خبری از لو رفتن ترکیب این تیم در دو روز مانده به هر بازی یا تنش بازیکنان با کادر فنی برای بازی نکردن نباشد.
اگر بگوییم گل محمدی نخستین چالش را پیش از شروع لیگ برتر با شخصیت خود دارد پر بیراه نیست. او برای ایجاد آرامش در تیمش باید الگوهای قدیمی را در ذهنش بازپروری کند تا کمتر کسی هل دادن داور را از گل محمدی به یاد بیاورد.
باید دید گل محمدی نزول رکورد شخصی محرومیتش را بعد از غیبت های انضباطی در دو هفته ابتدایی آغاز می کند یا همچنان مقرر است به رفتارهای پر تنش خود در رقابت هایی که فریاد از روی نیمکت گاهی تاثیر مستقیم روی تصمیمات داوری دارد رجوع کند.

1401/05/19
11:47:29
5.0 / 5
500
تگهای خبر: بازی , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳