اعلام آمادگی 4 کشور برای میزبانی مشترک جام جهانی 2030

اعلام آمادگی 4 کشور برای میزبانی مشترک جام جهانی 2030

چهار کشور آمریکای جنوبی از آمادگی خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ خبر دادند.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از البیان، جام جهانی ۲۰۳۰ فوتبال به احتمال خیلی زیاد در آمریکای جنوبی انجام خواهد شد. چهار کشور آرژانتین، شیلی، اروگوئه و پاراگوئه آمادگی خویش را برای میزبانی مشترک این رقابت بزرگ در سال ۲۰۳۰ اعلام نمودند.

طبق بیانیه مشترک این ۴ کشور، ورزشگاه سنتناریو در پایتخت اروگوئه بعنوان میزبان فینال جام جهانی ۲۰۳۰ معرفی شده است. این همان ورزشگاهی است که دیدار فینال جام جهانی ۱۹۳۰ بین دو تیم اروگوئه و آرژانتین در آن انجام شد.

وزیر ورزش اروگوئه اظهار داشت: آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که در سال ۲۰۳۰ صدمین سال از برگزاری اولین جام جهانی را جشن خواهیم گرفت و جام باردیگر به اسطوره و ریشه خود برخواهد گشت.

اشاره وزیر ورزش اروگوئه به اولین جام جهانی است که به میزبانی این کشور اجرا شد. در جام جهانی ۱۹۳۰ به میزبانی اروگوئه تنها ۱۳ تیم حضور داشتند و همه بازی ها در پایتخت اروگوئه و در سه ورزشگاه برگزار شدند اما در جام جهانی ۲۰۳۰ مقرر است ۴۸ تیم شرکت نمایند و بازی ها به میزبانی ۴ کشور و در ۱۵ ورزشگاه برگزار خواهند شد.

چنانچه جام جهانی ۲۰۳۰ به میزبانی آمریکای جنوبی اجرا شود این برای ششمین بار خواهد بود که این رقابت بزرگ در این قاره انجام می شود. قبل از این جام جهانی ۱۹۳۰ در اروگوئه، ۱۹۵۰ در برزیل، ۱۹۶۲ در شیلی، ۱۹۷۸ در آرژانتین و ۲۰۱۴ در برزیل انجام شد.

در شرایط کنونی تنها رقیب این چهار کشور برای میزبانی جام جهانی، اسپانیا و پرتغال هستند که به صورت مشترک برای میزبانی این رقابت در سال ۲۰۳۰ درخواست داده اند.

این برای اولین بار است که ۴ کشور به صورت مشترک درخواست میزبانی جام جهانی را داده اند چون که جام جهانی ۲۰۲۶ هم به میزبانی سه کشور آمریکا، مکزیک و کانادا برگزار می شود.

منبع:

1401/05/12
10:18:05
5.0 / 5
625
تگهای خبر: بازی , شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا