توضیحات وزیر ورزش در مورد سوال نمایندگان مجلس

سجادی: نمی توانم جلوی ثبت نام مسببان قرارداد ویلموتس را بگیرم

سجادی: نمی توانم جلوی ثبت نام مسببان قرارداد ویلموتس را بگیرم

به گزارش ساماس وزیر ورزش و جوانان در مورد سوال نمایندگان مجلس در مورد آئین نامه شرح وظایف توضیحاتی عرضه داد.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در مراسم رونمایی از ۳۱ کتاب تاریخ شفاهی ورزش ایران در مورد سوال نمایندگان از وزیر ورزش در مورد بخشنامه شرح وظایف وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: به نمایندگان محترم خسته نباشد می گویم و تشکر می کنم. نظری که اعلام نمودند برای ما هم محترم است. خیلی هایشان به ما گفتند از توضیحات شما قانع شده ایم. سوال در این مورد بود که قانون اهداف و وظایف وزارت ورزش در شهریور ۹۹ قطعی و در ۱۰ مهر به رئیس جمهور وقت ابلاغ گردید. در آن قانون نوشته شده که مهلت زمانی ۶ ماهه لازم است تا بخشنامه های در رابطه با آن تدوین شود و بعد از طی روند قانونی در نهایت اجرا شود. ۱۱ ماه قبل که کار را شروع کردیم پس از چند هفته متوجه این تکلیف شدیم و پیگیری کردیم. مرتب با کمیسیون های مختلف در صحبت و رفت وآمد بودیم.
او اضافه کرد: وقتی ما مشغول به کار شدیم این ۶ ماه گذشته بود. به جهت اینکه شهریور ۹۹ انجام شده بود و ۱۰ مهر نامه آقای قالیباف به آقای روحانی بوده که ۶ ماه فرصت تدوین داده بودند. البته دولت وقت هم در فرصت ۶ ماهه، تحویل کمیسیون های مربوطه در دولت داده اما بررسی و جلسات در هیات دولت طول کشیده بود. معمول است این بخشنامه ها طول می کشد. دو بخشنامه یکی ماده ۸ و دیگری ماده ۶ در ارتباط با صندوق پشتیبانی از قهرمانان مانده بود که توضیح داده و پیش نویس هایش را تنظیم کرده بودیم. کار حقوقی ما انجام شده اما در کمیته تخصصی و کمیسیون ها درحال بررسی بود. از یکی دو ماه پیش که در کمیسیون فرهنگی توسط سوال کننده محترم عنوان شد، ما تسریع و پیگیری کردیم که کمیسیون فرهنگی مطالبه می کند. در نهایت در تاریخ ۹ مرداد در هیات دولت این را تصویب کردیم.
وزیر ورزش افزود: چیزی در سوال نبود و بعدا افزوده شد. این که حالا که طول کشیده، ظرفیت های قانونی اضافه شده یا نه که من توضیح دادم. کسالت هم دارم و با سختی به احترام نمایندگان مجلس خودم را آماده کردم که صحبت کنم. توضیح دادم این ظرفیت ها در قانون وجود دارد و ما هم به دنبال آن هستیم. ماده ۴ خیلی مطالب خوبی دارد. هر جای کشور صحبت از ورزش باشد سیاست گذاری، هدایت و نظارت آن با وزارت ورزش است که خیلی خوب است. مثلاً من بعنوان وزیر ورزش، وزیر همه چیز ورزش هستم همچون نیروهای مسلح، دانش آموزی، کارگری و هر جایی که صحبت از ورزش باشد. ما می توانیم کمک، نظارت و همفکری نماییم که این خیلی اتفاق خوبی است. من تمام اینها را توضیح دادم و عرض کردم.
او اضافه کرد: ما ورزشی ها دوست داریم خوبی های ورزش را بگوییم یعنی اگر دنبال عیب بگردیم هر باغچه ای را که تکان بدهی چیزی از آن درمی آید. اگر مرتب دنبال عیب بگردیم در مورد هر کسی، هر چیزی و هر پدیده ای عیب درمی آید اما دوست داریم در ورزش نیمه پر لیوان را ببینیم. از طرفی مردم ما ظرفیت شنیدن این همه مطالب منفی را ندارند. آقای رئیسی هم می گوید کار می کنید بگویید تا مردم بدانند. من اگر می توانستم از خجالت خانواده ام دربیایم همین جا تخت می گذاشتم و سر کارم می خوابیدم. وقت برای کار کردن کم داریم. بسیاری از روزهایی که در چند هفته گذشته کسالت داشتم در اتاقم قرنطینه بودم و کارم را هم می کردم. باور کنید درد می کشیدم. من هم اکنون که با شما صحبت می کنم با مسکن ها خودم را نگه داشته ام اما چون داریم کار می نماییم مریضی ما دیر خوب می شود. مریضی من یک ماه طول کشیده است. فدای سر همه. وظیفه ام است. یونیفورم کار پوشیده ایم و باید کم نگذاریم.
او با اشاره به سوالی که در مورد قرارداد ویلموتس پرسیده شده بود، بیان کرد: اگر وزیر بخواهد سمبل کند که خوب نیست. من بلدم چیزی را گرد کنم و از دستش در بروم اما مبحث بیت المال است. می پرسند افرادی که مسبب قرارداد ویلموتس بودند، در انتخابات فدراسیون ثبت نام کرده اند. چرا وزارت ورزش در جایگاه نظارت مانع نمی شود؟ مگر من از نظر قانونی می توانم جلوی ثبت نام افراد را بگیرم؟ هر کسی از من می پرسد ثبت نام کنم به خودم اجازه نمی دهم نه بگویم. می گویم موفق باشید. بروید تنور انتخابات را گرم کنید. بله ویلموتس را هم سوال کردند. ما هم از این قضیه راضی نیستیم. هر پیگیری لازم باشد باید انجام بدهیم. اگر پیگیری ها منجر به این شود که باید پول بدهیم باید بدهیم و اگر به جایی برسد که باید با مسببین برخورد شود، من که نمی توانم برخورد کنم. هر دستگاهی که باید برخورد کند، انجام بدهد. اگر خود فدراسیون می خواهد موضع گیری کند، پول بدهد یا ندهد، بسم الله.
وزیر ورزش و جوانان افزود: بعنوان خادم ورزش به مجلس و نمایندگان اعتماد دارم. رای و نظری هم که امروز دادند، برایم محترم است، حتی از مجلس که برگشتم به آقای معتمدکیا گفتم یک نامه آماده و از مجلس تشکر کن. ۱۲۰ نفر گفتند توضیحات من قانع کننده نبوده و ۱۱۲ نفر توضیحات را قانع کننده دانستند.
سجادی در پاسخ به این پرسش که شنیده شده که روز آخر فرصت ثبت نام کاندیداهای کمیته ملی المپیک برای ریاست کمیته شرکت می کنید اما شایعاتی هم مطرح است که دولت مخالف حضور شماست، اظهار داشت: هر جفت این موارد درست نیست.
وزیر ورزش در مورد جلسه با مهدوی کیا و انصراف تیم امید از بازی های کشورهای اسلامی اظهار داشت: تیم امید شایستگی حضور در المپیک را دارد. من بعنوان مسئول و پاسخگو بیشتر دوست دارم و پیگیری می کنم. یک روز آقای مهدوی کیا به من گفت فردا شب بازی تدارکاتی با گل گهر دارم اما هیچ کجا به من زمین نمی دهند. گفته اند چون ماه رمضان است پس از افطار اما برق و روشنایی زمین هایی که گرفته ایم مشکل دارد. من فورا زمین شماره یک استادیوم آزادی را هماهنگ کردم. گفتم خودم هم از اول تا آخر می آیم. بعد هم کسانی که روزه بودند را دعوت کردیم و میزبانشان بودیم. دوست دارم این تیم موفق شود و خیلی متاسف شدم که گفت باشگاه ها به تیم ملی ورزشکار نمی دهند. آقای مهدوی کیا از یکسری کمبود همکاری ها گله مند بود و من هم خواهش کردم همکاری بیشتر شود و با تیم امید همکاری کنند.
او اضافه کرد: هنوز از سوی فدراسیون در مورد انصراف تیم امید چیزی به ما اعلام نشده است. از بامداد هم دفتر نبودم و خبر ندارم نامه ای آمده یا نه. با آقای میرشاد ماجدی هم در این مورد صحبتی نکرده ام. نامه ای رسما نیامده است اما اگر فرض بنا بر صحت این خبر باشد متولی امر فدراسیون فوتبال است و ما هم مثل تثبیت آقای اسکوچیچ و کادرش حمایت می نماییم. اگر کارشناسی کرده اند که این تیم اعزام نشود، ما هم موافق هستیم اما علت آن برای ما مهم می باشد چون بازی های کشورهای اسلامی ساده نیست که ۱۰ روز پیش از مسابقات انصراف بدهیم چون امکان دارد در برنامه آنها هم مشکل ایجاد شود. نمی دانم هم اکنون در جدول کشور میزبان اختلالی ایجاد و ناراحت می شوند یا نه.
سجادی در واکنش به کنار گذاشته شدن کاراته از فدراسیون های المپیکی، برابری فدراسیون های المپیکی و غیرالمپیکی در انتخابات کمیته و احتمال لغو انتخابات اظهار داشت: این احتیاج به تحلیل و کارشناسی دارد. این اتفاق چارتی دارد که باید با دفتر امور مشترک فدراسیون ها، معاون قهرمانی وزارت و کمیته ملی المپیک جلسه داشته باشیم با اساسنامه تطبیق بدهیم. ارتباط ما با کمیته ملی المپیک مخلصانه و برادرانه است و همکاری داریم. باید با هماهنگی کمیته بررسی نماییم که چکار نماییم. انتخابات اجرا شود یا راهکاری را که به صلاح ورزش است بررسی نماییم.
او در مورد احتمال لغو انتخابات کمیته اظهار داشت: انتخابات لغو نمی گردد اما امکان دارد به تاخیر بیفتد. البته پیشبینی من این نیست که به تاخیر بیفتد. از صحبت هایم کسی سواستفاده و سوء تعبیر نکند. هدف ما این است که موعد مقرر اجرا شود. این مساله را از شما شنیده ام و هنوز کسی نظر کارشناسی نداده است. شما گفتید برابر شده نمی دانم باید همکارانم جلسه بگذاریم. با هیات اجرایی، آقای صالحی امیری و معاونان خودمان دائم در ارتباط هستیم و جلسه می گذاریم. جای نگرانی ندارد. هر تصمیمی گرفته شود حتما با تفاهم وزارت ورزش و کمیته است. خانواده ورزش باید به ورزش کمک نماید.1401/05/11
14:36:30
5.0 / 5
540
تگهای خبر: بازی , خانواده , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا