الهامی:

پسرم به خاطر شایعه رختکن نساجی از دانشگاه انصراف داد

پسرم به خاطر شایعه رختکن نساجی از دانشگاه انصراف داد

سرمربی هوادار می گوید تیمش از آن چیزی که تصور می کرد، جلوتر است.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، ساکت الهامی، سرمربی هوادار در حاشیه تمرین امروز (شنبه) تیمش اظهار نمود: می دانم چه چالش سختی را انتخاب کردم. سال جاری چالش سختی برای خود من است. دوست دارم سال جاری در این چالش و شرایط سخت قرار بگیرم. از مالک و مدیرعامل باشگاه تشکر می کنم که با بودجه ای که داشتند، بازیکنان مان را حفظ کردند. سال جاری تجربه جدیدی برای من است. اوایل که آمدم، ترس داشتم اما هم اکنون بازیکنان امیدوارم کردند.
او اضافه کرد: از آن چیزی که فکر می کردم جلوتر هستیم اما می دانیم سال جاری که جنگ قدرت است، کار سختی داریم. همه جای دنیا هم همین است. اگر ایراد می گیرند چرا انقدر هزینه در فوتبال می شود، باید بدانند که در فوتبال دنیا معمول است. ان شاءالله بتوانیم نماینده خوبی برای استان تهران باشیم و از تیم مان فوتبال خوبی ببینیم.
سرمربی هوادار درباره پیوستن محمد حسینی، مدافع این تیم به استقلال بیان نمود: آقای حسینی از بازیکنان اثرگذار باشگاه بود. من از نظر فنی از او شناخت داشتم و باشگاه هم از نظر اخلاقی از او تعریف می کرد. این طبیعت فوتبال است که ما نتوانیم با استقلال رقابت نماییم. این چالش سختی است که باید با آن بسازیم.
الهامی در پاسخ به این سؤال که آیا برای خلق شگفتی در لیگ بیست و دوم تلاش می کنند یا برای بقا، توضیح داد: تمام بازی هایمان از ابتدا نمایش بازی قابل احترام است. چه زمانی که نساجی در پانزدهم جدول یا تراکتور که در ابتدا یازدهم بود، نمایش یک بازی قابل احترام بود. ان شاءالله سال جاری هم همین رویه را ادامه می دهیم. فکر می کنم از جوانان ما بیشتر می شنوید. ما به دنبال این هستیم که جایگاه قابل احترامی کسب نماییم اما نمی توانم بگویم کدام رتبه از جدول قرار می گیریم. اول خدا، دوم خدا و سوم همت بازیکنان، راه موفقیت ما است.
او در ادامه درباره لغو سفر به آلمان برای حضور در کنگره مربیان فیفا به خاطر اردوی ترکیه هوادار اظهار داشت: کنگره ای از جانب فیفا برگزار گردید. ممنون از مدیران باشگاه و میرشاد ماجدی که ویزا و حضورم در آلمان را پیگیری کردند. همه چیز آماده رفتنم است اما شرایط تیم طوری است که رفتنم دشوار می باشد و هر طور با خودم کلنجار می روم نمی توانم برای 6 روز به آن جا بروم. همه بهترین های دنیا به جز من آنجا هستند. من در جریان دعوتم نبودم. آقای هاشم خدادادی که مربی بدنساز است هم دعوت شده است. من نمی دانم چرا به آن جا دعوت شده ام. آقای مرزبان هم آنجا حضور دارد. من یک روز می گویم می روم و یک روز می گویم، نمی روم. اگر بروم اردوی ترکیه لغو می شود و بنابراین احیانا نروم. باید ببینیم با باشگاه چطور برنامه ریزی می نماییم.
سرمربی فصل گذشته نساجی که با حواشی زیادی از این تیم جدا شد، درباره علل جدایی اش و شایعاتی که درباره رختکن نساجی به وجود آمد، اظهار نمود: امیدوارم نساجی قهرمان جام حذفی شود. خوشحالم در یک سال و نیمی که آن جا بودیم، بهترین نتیجه تاریخ نساجی رقم خورد و مردم یک هفته در قائم شهر جشن گرفتند. در مورد اتفاقات رختکن اگر بخواهم صحبت کنم، باید بگویم که اتفاقات و صحبت هایی در رختکن رخ می دهد که در همه جای دنیا رخ می دهد. من پس از بازی با آلومینیوم از باشگاه توقع حمایت داشتم. هیچ توقع دیگری نداشتم.
الهامی بیان نمود: من خودم از نساجی خداحافظی کردم و اخراج نشدم. می گویند صدای من ضبط شده بود. البته از سوی بازیکنان این اتفاق نیفتاد. چون با آبروی من بازی شد، از مدیران نساجی نمی گذرم و آنها را به خدا واگذار می کنم. برای نساجی به ویژه آقای حدادیان، آقای سیف الله پور، بازیکنان و هواداران باشگاه آرزوی موفقیت می کنم. اما کسی که این کار را کرد و آن شایعه را پخش کرد را نمی بخشم. من یک ماه در خانه ماندم و پسرم هم از دانشگاه انصراف داد. حقم نبود که اینطور با من رفتار شود. با این وجود برای نساجی آرزوی موفقیت دارم.
او در پاسخ به این سؤال که چند جلسه از محرومیتش باقی مانده است، اظهار داشت: من محرومیت ندارم و تبرئه شدم. وقتی از خودم دفاع کردم آن دو جلسه را بخشیدند.
سرمربی هوادار در پاسخ به این سؤال که آیا باید مانند فصول گذشته شاهد عصبانیت وی در کنار زمین بود، توضیح داد: انسان رفته رفته باتجربه می شود و امیدوارم دیگر این اتفاقات تکرار نشود. امیدوارم آستانه تحملم به حدی شود که بتوانم اتفاقات زمین را تحمل کنم. دیگر بحث خودم نیست، بلکه بحث خانواده ام است.
الهامی در ادامه درباره قانون سقف قرارداد اظهار نمود: در این مورد اعتقادم بر این است که فوتبال جای رقابت است و هر که بیشتر دارد، باید بتواند بیشتر خرید کند اما فوتبال ما طوری است که همه از دولت ارتزاق می کنند. به نظرم اگر بودجه ای که تعیین می کنند، برپایه بودجه عمل کنند درست است. ما هم اکنون منتظر این هستیم که نقل و انتقالات تیم های دیگر صورت گیرد تا بازیکن بگیریم. سقف قرارداد هم اکنون فایده ای ندارد و باید دو، سه ماه زودتر اعلام می شد. هم اکنون تیم های خصوصی توان رقابت با تیم های دولتی را ندارند.
او درباره وضعیت تیم ملی و دو دستگی بین بازیکنان اظهار داشت: صعود به جام جهانی و نتیجه خوب مربی خیلی خوب است اما در این شرایط، بی ثباتی فدراسیون به فوتبال ضربه زده است. ای کاش زود تر تکلیف ریاست فدراسیون مشخص می شد و کاری که می خواستند را انجام می دادند. من از زمانی که در فوتبال بودم این شرایط را ندیده بودم. فدراسیون نه قدرت تصمیم گیری و نه قدرت اجرا دارد. بازیکنان هیچ تیمی حق ندارند درباره مربی صحبت کنند. بازیکنان تیم ملی در جایگاهی نیستند که درباره سرمربی نظر دهند.
الهامی افزود: نظر من این است که کسی که یک مرتبه امتحان پس داده و رفته است، بازگشتش دیگر خوب نیست چون برگشت به عقب است. کی روش در فوتبال ما زحمت کشیده اما او دیگر رفته است و نباید به فکر بازگشت او باشیم. نتایج کی روش مشخص است و کسی منکر موفقیت او نیست اما اسکوچیچ هم کمتر از او نتیجه نگرفته است. داریم همه چیز را روی سر اسکوچیچ خراب می نماییم چون او یقه کسی را نمی گیرد و فقط دارد کار خویش را انجام می دهد.
او با بیان اینکه احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی تنهاست و ای کاش مسعود شجاعی هم کنار او بود، اظهار داشت: هیچوقت تیم ملی این حال و روز را نداشت. ای کاش می گذاشتند بازیکنان قدیمی تر تیم ملی صحبت کنند نه اینکه بازیکنان جدید که حتی بازی ملی ندارند نظر دهند. بازیکن در هر تیمی در دنیا تصمیم بگیرد، آن تیم به هیچ جا نمی رسد و نمونه اش را در گذشته دیده ایم. باید به فدراسیون احترام بگذاریم تا ثبات برگردد.
سرمربی هوادار افزود: در این شرایط فرگوسن، گواردیولا و ونگر هم می آمدند شرایط تغییر نمی کرد. فوتبال ما از دست رفته است و هیچ کس در این تیم نتیجه نمی گیرد. بهترین رفیق مربی، کارنامه اش است و فوتبال است که تصمیم می گیرد مربی در کجا قرار بگیرد. مگر کی روش چه نتایجی گرفت؟ وی در زمان رفتن کشور را به سخره گرفت. نظر من این است که اگر اسکوچیچ را هم می خواهند بردارند، یک ایرانی را جایگزین او کنند.
او درباره انتخاب دستیارانش اظهار داشت: من در گذشته با مظاهر رحیم پور کار کردم. آقای صداقت یکی از دستیاران سال قبل ام مقرر است برگردد و اگر مشکلاتش حل شود به جمع ما اضافه می شود.
الهامی درباره هدفش در جام حذفی بیان نمود: جام حذفی یا همه چیز است یا هیچ چیز. کسی نمی تواند قولی بدهد. ما با هر تیمی بازی می نماییم، هدف مان این است که تیم حریف را به احترام وادار نماییم و نتیجه دست خداست. سال جاری چالش سخت تری دارم اما مربی برای آبدیده شدن باید با این شرایط کار کند و امیدوارم در این شرایط سربلند بیرون بیایم.
او افزود: این سومین تیم خصوصی است که در آن کار می کنم و نمی دانم چگونه به این شکل شد. با این وجود می دانم خدا چقدر مرا دوست داشت که این روند را طی کردم.
سرمربی هوادار درباره زمان شروع لیگ برتر بیان نمود: اینکه قطعی برنامه لیگ مشخص نشده است به تیم ما ضربه می زند و معلوم نیست چگونه باید اردوی مان را برگزار نماییم. همه چیز بلاتکلیف است و نمی دانیم باید چه کاری انجام دهیم. فدراسیون فوتبال باید در این مسئله کمک نماید.
منبع:

1401/04/18
22:08:37
5.0 / 5
525
تگهای خبر: بازی , خانواده , فوتبال , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا