بلاتر و پلاتینی از افترا فساد مالی تبرئه شدند

بلاتر و پلاتینی از افترا فساد مالی تبرئه شدند

به گزارش ساماس، سپ بلاتر رئیس پیشین فیفا و میشل پلاتینی رئیس سابق یوفا از افترا فساد مالی تبرئه شدند.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، دادگاه سوئیسی روز جمعه سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا و میشل پلاتینی، اسطوره فوتبال فرانسه را از اتهامات فساد بی گناه تشخیص دادند.
پلاتینی در مورد تبرئه خود اظهار داشت: مبارزه من مبارزه با بی عدالتی است. من در نخستین بازی پیروز شدم.
دادستان ها بلاتر را به افترا انتقال غیرقانونی ۲ میلیون فرانک سوئیس (۲.۰۶ میلیون دلار) از بودجه فیفا به پلاتینی در سال ۲۰۱۱ تبرئه کردند. بلاتر به مدت ۱۷ سال ریاست فیفا را بر عهده داشت. پلاتینی امیدوار بود جانشین او شود.
پلاتینی که برای مدت ۸ سال به علت تخلفات از فوتبال محروم شده بود، اضافه کرد: می خواهم برای همه عزیزانم ابراز شادمانی کنم که بالاخره پس از ۷ سال دروغ و دستکاری، عدالت اجرا شد.
با این وجود، دادستان اظهار داشت که توافق شفاهی برای خدمات مشاوره ای که بلاتر به پلاتینی پرداخت می کرد، یک "دروغ" بوده و هیچگاه وجود نداشته است.
پلاتینی در جلسه دادگاه اظهار داشت: در این پرونده مجرمانی هستند که در این دادگاه حاضر نشدند. بگذارید روی من حساب کنند، ما باردیگر همدیگر را ملاقات خواهیم کرد. این اتفاق ها برای پیشگیری از درخواست او برای ریاست فیفا در سال ۲۰۱۵ طراحی شده بود. من تسلیم نخواهم شد و تمام راه را در جستجوی حقیقت خواهم رفت.
منبع:

1401/04/17
20:05:00
5.0 / 5
645
تگهای خبر: بازی , خدمات , طراحی , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا