واكنش معنادار بازیكنان؛

دو دستگی در تیم ملی فوتبال ایران: اسکوچیچ بماند کی روش بیاید!

دو دستگی در تیم ملی فوتبال ایران: اسکوچیچ بماند کی روش بیاید!

به گزارش ساماس همزمان با مطرح شدن بحث تغییر سرمربی در تیم ملی ایران، بازیکنان کشورمان هم واکنش های معناداری به این خبر داشته اند که حاکی از اختلافات درون تیمی گسترده است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، بحث کنار گذاشتن دراگان اسکوچیچ از هدایت تیم ملی فوتبال ایران و انتخاب کارلوس کی روش به جای او، طی دو روز گذشته به اصلی ترین سوژه رسانه های ورزشی تبدیل گشته است. احسان اصولی سخنگوی فدراسیون فوتبال امروز جمعه تصریح کرد که هیات رئیسه این فدراسیون هنوز روی بحث تغییر سرمربی به جمعبندی نرسیده است و اسکوچیچ همچنان سرمربی تیم ملی خواهد بود.
این در حالی است که خبرها حکایت از تلاش ها و فشارهای نهادهای خارج از فدراسیون برای تغییر اسکوچیچ است. گفته می شود نظر وزارت ورزش روی کارلوس کی روش مثبت است و حتی مذاکراتی با سرمربی پرتغالی سابق ایران صورت گرفته است.
ورای تلاش ها و چالش هایی که فدراسیون فوتبال با نهادهای دیگر بر سر بحث انتخاب تیم ملی دارد، شواهد گویای اختلافات درون تیمی برای سرمربی این تیم است. واکنش برخی از بازیکنان تیم ملی و انتشار یک پیام حمایتی از اسکوچیچ و سکوت دیگر بازیکنان کاملاً گویای اتفاقاتی است که زیر پوست تیم ملی در جریان است.
صبح امروز جمعه سردار آزمون به همراه دیگر بازیکنانی نظیر علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی زادگان، شجاع خلیل زاده و صادق محرمی، در نقش حامی اسکوچیچ در اینستاگرام خود پیام مشترکی را منتشر نمودند.
در پیام این بازیکنان آمده است: «ما اعضای تیم ملی ج. ا ایران از تلاش ها و حمایت های مقامات دولت در جهت حمایت همه جانبه از تیم ملی تشکر می نماییم. اعلام می نماییم در شرایط فعلی فرد فرد بچه های تیم ملی همدل و یکصدا در کنار کادر فنی تلاش خواهیم کرد تا در جام جهانی قطر دل مردم ایران را همچون گذشته شاد نماییم. به ما اعتماد کنید و تیم ملی را در این برهه حساس و کوتاه تا جام جهانی حمایت همه جانبه نمایید. ما بازیکنان از شما خواهش می نماییم چیزی را تغییر ندهید. همه چیز را بگذاریم پس از جام جهانی.»

در این جملات در شرایطی به «فرد فرد» بازیکنان تیم ملی برای پشتیبانی از اسکوچیچ تاکید گردیده است که تابحال (ظهر امروز) خبری از بازنشر این پیام در اینستاگرام سایر بازیکنان همچون مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش، احسان حاج صفی، کریم انصاریفرد، امیر عابدزاده و… نیست.
به نظر می رسد بازیکنان تیم ملی ایران به دو دسته تقسیم شده اند و در حالیکه عده ای حاضر به ادامه کار با اسکوچیچ هستند، سایر نفرات تمایل دارند مربی دیگری به جای وی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روی نیمکت تیم ملی بنشیند.
خداداد عزیزی بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران امروز در جملاتی عجیب، درباره این که گفته می شود رختکن تیم ملی و برخی از بازیکنان بزرگ همسو با اسکوچیچ نیستند، اظهار داشته بود: «مهم نیست رختکن همسو باشد یا نه. من به بازیکنان کاری ندارم. خنده دار است که این را مطرح می نماییم. به دَرَک! اسکوچیچ نفر اول فنی ما است. هرکسی همسو نیست به خانه اش برود. از چه می ترسیم. مگر می خواهیم در جام جهانی قهرمان بشویم که نگران همسویی هستیم. این تیم ملی ایران است. این تیم برای همه است. ربطی ندارد کسی همسو هست یا نیست.»
عزیزی تلاش کرده است با این جملات، فدراسیون فوتبال را قانع به پشتیبانی از اسکوچیچ کند اما بر هیچکس پوشیده نیست حتی در صورت ادامه کار با سرمربی فعلی تیم ملی، این اختلافات درون تیمی می تواند اولین و بزرگترین آفتی باشد که تیم ملی را در جام جهانی تهدید می کند.

1401/04/17
15:01:29
5.0 / 5
471
تگهای خبر: بازی , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲