ملی پوش وزنه برداری:

هر کسی اعتراض کند به او انگ می چسبانند

هر کسی اعتراض کند به او انگ می چسبانند

به گزارش ساماس محمد زارعی اظهار داشت: هر کسی اعتراضی کند به او انگ می چسبانند و در تلاش هستند که مطالبات وزنه برداران را به حاشیه بکشانند.


ملی پوش وزنه برداری ایران در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط اردوی تیم ملی که موجب شد وزنه برداران تصمیم به ترک اردو بگیرند، بیان کرد: من نخستین دوره ای که در اردوی تیم ملی نوجوانان حضور پیدا کردم، همزمان با رفتن مرادی و شروع به کار بهرام افشارزاده بود. آن موقع شرایط خوبی داشتیم. حتی یک هالتر را به مدت طولانی در تیم ملی استفاده نمی کردیم و پس از یک سال برای استانها می فرستادند و هالترهای جدیدی در اختیار ملی پوشان قرار می دادند. اردوهای داخلی در بهترین شرایط و مطابق با شرایط آب و هوایی کشور میزبان مسابقات برگزار می شد. نفراتی چون من، مجید عسگری، کیانوش رستمی، جابر بهروزی در رده نوجوانان و نواب نصیرشلال و بهداد سلیمی رده جوانان بودند و این نفرات سال ها مدال آوری کردند. رفته رفته هر چه جلوتر رفتیم شرایط بد شد تا این که آقای مرادی برگشت.
او اضافه کرد: اوایل کار مرادی، وضعیت تکانی خورد و تغییر و تحولاتی صورت گرفت اما فقط در همان ابتدای کار بود و کم کم پیشکسوتان، مربیان و وزنه برداران جدا شدند و رفتند. در طول این مدت وزنه بردارانی بودند که به سبب کوچکترین انتقادی که داشتند مورد خشم فدراسیون قرار گرفتند و کنار گذاشته شدند. امکانات چه در تیم ملی و چه در استانها در وضعیت بدی قرار گرفت و شرایط به شکلی شد که امکانات در باشگاه شخصی که من تمرین می کردم، بهتر از اردوی تیم ملی بود.
*کمپ تیم ملی مناسب برگزاری اردوهای طولانی مدت نیست
زارعی با اشاره به شرایط بد امکانات اشاره کرد: شاید خیلی ها باور نکنند که در اردوی تیم ملی رسیدگی نمی گردد و فکر می کنند یک مدال گرفتیم و به پشتوانه آن مدال داریم زیاده خواهی یا باج خواهی می نماییم در صورتیکه این طور نیست و در وضعیت بدی قرار داشتیم. در جلسه با آقای صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک هم گفتم کمپی که تمرین می نماییم هر چقدر هم به آن رسیدگی کنند، برای برگزاری اردوی های طولانی مدت مناسب نمی باشد. چون سالن تمرین در حقیقت سالن گرم کردن برای برگزاری مسابقه است و سقف آن برای تمرین کردن کوتاه است. سالن بدنسازی نداریم. دستگاه بدنسازی که در کمپ تیم ملی است مربوط به زمانی است که کوروش باقری و حسین رضا زاده تمرین می کردند و مستهلک شده و گوشه سالن افتاده است.
او اضافه کرد: ما قصد نداریم آبروی وزنه برداری را بیش از این ببریم و فقط می خواهیم مشکلات رفع گردد و در قبال کل جامعه وزنه برداری احساس مسئولیت داریم. ما یک کمپ داریم که فدراسیون، سالن تمرین، محل برگزاری کنسرتهای تهران، اسکان مردان و زنان تمامی رده های سنی آنجا انجام می شود. در بحث تغذیه و مکمل آنقدر شرایط در اردوی تیم ملی بد بود که اصلا نمی شد شرایط را تحمل نماییم. اگر بحث یکی، دو روز بود هیچ موقع نمی آمدیم نزدیک بازی های کشورهای اسلامی و نخستین گزینشی المپیک اردو را ترک نماییم.
*به هر چیزی چنگ می زنند تا مطالبات وزنه برداران را به حاشیه بکشانند
وزنه بردار ایران در مورد این که بعد از بیان مشکلات متهم به سیاه نمایی شدند، اشاره کرد: آقای مرادی سال ها در راس کار بود و هر ایده ای داشت را انجام داد. الان هر کسی معترض شده انگی به او چسبانده اند. به هر چیزی چنگ می زنند تا مطالبات وزنه برداران را به حاشیه بکشانند. نفراتی مانند سیاه پور، مقامی مالمیر و باقری چرا رفتند؟ آنها هم مدال گرفته بودند که با بهره گیری از آن باج گیری کنند؟ مگر می شود از پیشکسوت گرفته تا قهرمان، مربی و ورزشکار همه سیاه نمایی کنند؟ بچه ها در بدترین شرایط، تمام مشکلات را به جان خریدند تا مدال بگیرند اما انگ شورش گر و فتنه گر به آنها می زنند.
*تیم ملی را را تعطیل کنند هر کسی در خانه تمرین کند
ملی پوش وزنه برداری ایران با اشاره به صحبت های علی مرادی مبنی براینکه تامین برخی خواسته های وزنه برداران در حیطه وظایف فدراسیون نیست، اشاره کرد: آقای مرادی می گوید وظیفه فدراسیون نیست مکمل تهیه نماید. هر چقدر یادم می آید در دوران مدیریت های مختلف، فدراسیون مکمل های وزنه برداران را تامین می کرد. او می گوید مکمل ها آلوده است و نمی تواند از هر جایی تهیه نماید. حالا من این سوال را دارم وقتی فدراسیون نمی تواند مکمل غیر آلوده تهیه نماید، چگونه این وظیفه بر عهده خود وزنه برداران گذاشته شده است؟ اگر یک نفر از وزنه برداران مکملی که تهیه می کند، آلوده باشد، در این صورت چه کسی پاسخگوی عواقب بعدی آن است؟ خصوصاً این که شرایط بحرانی داریم و هر تست دوپینگ می تواند، سهمیه های المپیک پاریس را تهدید کند.
او افزود: این که فدراسیون حقوقی را پرداخت نمی کند، من ورزشکار از کجا هزینه هایم را تامین کنم؟ در زمان تمرینات پر فشار 10 میلیون تومان هزینه دارم و زمانی هم برای کار کردن ندارم. پدر و مادرم کار کنند و برای من هزینه کنند که من در تیم ملی بتوانم مقام بیاورم؟ پس فدراسیون چه وظیفه ای دارد؟ اگر شرایط همین است، تیم ملی را تعطیل کنند، هر کسی در خانه خودش تمرین کند و در نهایت یک رکورد گیری کنند و نفرات را اعزام کنند دیگر به این همه تشکیلات و کارمند در فدراسیون نیاز نیست. با بودجه ای که کمیته ملی المپیک داده است می توان نیازهای اولیه اردو را تامین کرد پس آن بودجه چه شده است؟ درآمد حاصل از اجاره سالن مسابقات برای برگزاری کنسرت ها چه شده است؟ چه اقداماتی برای جذب اسپانسر ها انجام شده است؟
*به علت نداشتن ریکاوری لطمه دیدم
زارعی در مورد نیاز وزنه برداران به ریکاوری اظهار داشت: ورزش دنیا خیلی روی ریکاوری مانور می دهد. نخستین بحث در مورد ریکاوری تغذیه مناسب می باشد که همه در جریان هستند، بحث تغذیه ما چگونه بوده است. در سالهای قبل همیشه یک نفر به عنوان فیزیوتراپ در اتاق فیزیوتراپی داشتیم و یک ماساژور هم کنارش بود اما الان به جهت اینکه رفع تکلیف کنند یک فیزیوتراپ که تازه تحصیلش تمام شده است را کنار تیم قرار داده اند که ابزار و امکانات لازم را هم نداشت. لطمه دیدگی اخیرم به این دلیل بود که ریکاوری نداشتیم وتمرینات پرفشار بود. ایفمارک فدراسیون فوتبال فاصله کمی تا کمپ تیم های ملی وزنه برداری دارد و می توانستند هماهنگ کنند که ما از خدمات آن استفاده نمائیم اما این کار را انجام ندادند و هر جلسه من با هزینه شخصی حدود 300 تا 400 هزار تومان از خدمات ایفمارک فوتبال استفاده کردم.
*حضور رسانه ها در تمرینات را حذف کردند
وی در مورد دیگر مشکلات وزنه برداران اظهار داشت: فدراسیون بدنسازی قبلا زیر مجموعه وزنه برداری بود که بعد جدا شد. یک رشته جدیدی راه اندازی کرده و یکی از وزنه برداران در آن رشته فعالیت دارد. محل اسکان آنها در هتل المپیک است و تمام امکانات برایشان برقرار است. در سال هایی که در تیم ملی حضور داشتم، یک روز در هفته به حضور رسانه ها در تمرینات اختصاص داشت اما همان را هم حذف کردند. در خفا کار می نماییم که کسی حرف نزند و فیلمی از کسی منتشر نشود. وزنه بردار مدال جهانی می گیرد اما فدراسیون هیچ کار رسانه ای برای دیده شدن این ورزشکار انجام نمی دهد.
منبع:

1401/03/30
08:21:58
5.0 / 5
683
تگهای خبر: بازی , خدمات , دستگاه , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا