در گزارش ساماس مطرح شد

تشکیل کمیته رفاهیات به منظور بررسی مشکلات ورزشکاران

تشکیل کمیته رفاهیات به منظور بررسی مشکلات ورزشکاران

به قول سخنگوی کمیسیون ورزشکاران، بزودی در ساختار این کمیسیون و به منظور بررسی مشکلات و معضلات در ارتباط با قهرمانان و پیشکسوتان و تصمیم گیری برای آنها کمیته رفاهیات تشکیل خواهد شد.محمد بیداریان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به نشست اخیری که اعضای کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک با سیدرضا صالحی امیری ریاست این کمیته داشتند در مورد مصوب آن توضیح داد و این که بنا به پیشنهادهای مطرح شده، بزودی اعضای کمیسیون نشست هایی جداگانه با وزیر ورزش، مدیریت شرکت توسعه و اماکن ورزشی و مدیر ورزش شهرداری تهران خواهند داشت.
اختصاص بودجه ۵ میلیاردی برای کمیسیون ورزشکاران
وی در شروع به تصویب بودجه ۵ میلیارد تومانی برای کمیسیون ورزشکاران اشاره نمود و اظهار داشت: از ابتدا قرار بر این بود تا کمیسیون ورزشکاران به منظور پیگیری فعالیت ها و رسیدگی به درخواست های واصله از بودجه ای مستقل برخوردار باشد. در همین راستا و در همین نشست اخیر، با پیشنهاد صالحی امیری بودجه ۵ میلیاردی برای کمیسیون مصوب شد. ۲.۵ میلیارد از این بودجه باید صرف قهرمانان شود و ۲.۵ میلیارد هم به پیشکسوتان اختصاص پیدا کند.
«کمیته رفاهیات» شکل می گیرد
سخنگوی کمیسیون ورزشکاران در پاسخ به این پرسش که «بررسی مشکلات و معضلات ورزشکاران به منظور اختصاص بودجه ای به آنها بر چه مبنایی انجام می شود؟»، تصریح کرد: بررسی اولیه پرونده ورزشکاران و درخواست واصله از آنها در کمیسیون ورزشکاران انجام می شود. بدین منظور مقرر شد «کمیته رفاهیات» در ساختار این کمیسیون تشکیل گردد تا به صورت مستقیم معضلات در ارتباط با ورزشکاران را بررسی کند. طبق طرج پیشنهادی، رقم اولیه توسط کمیسیون و در این کمیته مطرح می شود اما اختصاص آن به ورزشکاران موردنظر منوط به مصوبه هیأت اجرایی خواهد بود. تعیین رقم کمکی هم طبق یک آیین نامه انجام می شود.
معضل «بیمه» ورزشکاران به وزیر ورزش کشیده شد
بیداریان همینطور با اشاره به اینکه مساله بیمه ورزشکاران همچنان یکی از دغدغه های کمیسیون ورزشکاران است، از پیشنهاد مطرح شده برای رسیدگی به این مساله در حضور وزیر ورزش اطلاع داد و اظهار داشت: در نشست هفته گذشته آقای صالحی امیری پیشنهاد برگزاری چنین نشستی را بیان کرد و حتی تاکید داشت هماهنگی لازم برای انجام نشست را هم خودش پیگیری خواهد نمود. امیدواریم در نشست با وزیر ورزش بتوانیم مبحث بیمه ورزشکاران را به سرانجامی برسانیم.
اعتباری برای بیمه ورزشکاران اختصاص می یابد؟
وی در واکنش به این که «به نظر می رسد مبحث بیمه برای ورزشکاران نیازمند مسائلی است. در این حوزه پیشبینی شده است؟»، اظهار داشت: قاعدتاً رسیدگی به بیمه ورزشکاران و نتیجه گیری از آن وابسته به زوایا و مهیا شدن شرایط زیادی است. اساسا باید ردیف بودجه ای در وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک یا فدراسیون ها به این مورد اختصاص پیدا کند. در هر صورت مقرر است در نشست موردنظر با وزیر ورزش از حضور یک کارشناس بیمه هم بهره مند باشیم تا مبحث به صورت اساسی و ریشه ای بررسی شود.
مهیا شدن شرایط استفاده از اماکن ورزشی برای پیشکسوتان در نشست با عاصم یوسفی
نشست با علیرضا عاصم یوسفی مدیریت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی یکی دیگر از موضوعات پیشنهادی بود که در نشست اعضای کمیسیون ورزشکاران با صالحی امیری مطرح و تصویب گردید. بیداریان در این حوزه اظهار داشت: انجام این نشست به منظور فراهم شدن امکانات و شرایط لازم جهت استفاده قهرمانان و پیشکسوتان از اماکن ورزشی و تجهیزات شأن در سرتاسر کشور در برنامه است. اساسا این مورد نیازمند همکاری شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است تا با ورود و همراهی مدیریت این شرکت بتوانیم این امتیاز را برای ورزشکاران و بخصوص پیشکسوتان فراهم نماییم.
نشست کمیسیون ورزشکاران با مدیریت ورزش شهرداری تهران
سخنگوی کمیسیون ورزشکاران همینطور به برنامه پیشنهادی برای دیدار هیأت رئیسه این کمیسیون با حسین اوجاقی ریاست ورزش شهرداری تهران اطلاع داد و اظهار داشت: این که مدال آوران و ورزشکاران المپیکی بتوانند در اماکن ورزشی تهران سهمی داشته باشند هدف از برگزاری نشست موردنظر خواهد بود. البته این که دقیقا چه پیشنهادی از سوی کمیسیون در این حوزه مطرح شود هنوز معلوم نیست اما به صورت کلی هدف این است که در مزایده ها برای اماکن ورزشی تهران جایگاهی هم برای مدال آوران در نظرگرفته شود.
«استخدام» ورزشکاران را به سرانجام می رسانیم
بیداریان با اشاره به اینکه یکی دیگر از موضوعات مطرح در نشست با صالحی امیری در ارتباط با استخدام مدال آوران بر مبنای آیین نامه ابلاغی دولت بود، خاطرنشان کرد: تا به امروز البته موانعی در این حوزه وجود داشته که برای برخی مدال آوران و قهرمانان مشکل ساز شده است. قرار بر این شد طبق آیین نامه مبحث استخدام آنها در دستگاههای دولتی با جدیت بیشتر توسط کمیسیون ورزشکاران پیگیری شود و به سرانجام برسد.
برگزاری نشست رسمی کمیسیون قبل از بازی های اسلامی
کمیسیون ورزشکاران که از دیماه سال قبل تا به امروز هیچ نشستی نداشته است، اولین جلسه رسمی خود امسال را قبل از بازی های کشورهای اسلامی برگزار می نماید. محمد بیداریان در این حوزه اظهار داشت: طی ماه های اخیر به علت مسائل مختلف که به طور عمده درگیری اعضا در اردوهای ملی بود، نتوانستیم نشستی داشته باشیم اما اساسا تا قبل از اعزام نخستین گروه کاروان ایران به قونیه این نشست را تشکیل خواهیم داد.


منبع:

1401/03/28
10:15:03
5.0 / 5
535
تگهای خبر: بازی , بیمه , تجهیزات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا