نمازی:

ایران در حد جام جهانی نبود

ایران در حد جام جهانی نبود

مربی سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت، این تیم با نمایشی که جلوی الجزایر داشت، در حد جام جهانی نبود و با همین وضعیت، در گروهش در جام جهانی آخر می شود اما هنوز فرصت برای جبران باقی است.


امید نمازی در گفتگو با ایسنا، درباره شکست دو بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل الجزایر اظهار نمود: نمایش ایران خیلی ناامید کننده بود. البته این نخستین بازی تدارکاتی ایران بود و نباید خیلی زود نتیجه گیری نماییم. با این وجود این نمایشی نبود که انتظار داشتم. به این فکر هستم که این بهترین نسل ما است و باید به هر صورت تیم به یک هارمونی و هماهنگی بهتری برسد چون واقعا دیدیم که الجزایر خیلی بهتر از ما بود. همیشه معتقد بودم که این تیم و این نسل از خط هافبک به سمت خط حمله بسیار با استعداد است و می تواند برای هر تیمی در دنیا خطرناک شود. با حضور آزمون، طارمی و جهانبخش در خط حمله، ایران می تواند برابر هر تیمی به گلزنی برسد.
الجزایر می توانست گل های بیشتری هم بزند مربی سابق تیم ملی ایران ضمن اشاره به عملکرد بهتر الجزایر در این دیدار اظهار داشت: فکر می کنم الجزایر خیلی بهتر از ما بود و می توانستند گل های بیشتری بزند. ما در خط دفاعی مشکل داشتیم و وقتی از عقب زمین بازی سازی را شروع می کردیم، مشکل داشتیم و راحت زیر فشار حریف قرار می گرفتیم. روی همین مسائل هم بود که اشتباهی رخ داد و منجر به گل دوم حریف شد.
هر سه رقیب ایران در جام جهانی بهتر از الجزایر هستند وی تصریح کرد: در همین بازی های تدارکاتی است که مشکلات را می شناسیم و آنرا رفع می نماییم. به نظرم هر سه تیمی که در جام جهانی مقابل آنها بازی می نماییم، از هر لحاظ که بگوییم بهتر از الجزایر هستند. ولز یک تیم اروپایی است که بازیکنانش در این قاره شاغل هستند و خیلی بهتر از الجزایر هستند. از آمریکا هم شناخت دارم و می دانم که از نظر جسمانی و پرسینگ در شرایط خوبی قرار دارند و می توانند خط دفاعی ما را تحت فشار بگذارند.
الجزایر بهتر از تیم های آسیایی و رقیب ایران بود نمازی در پاسخ به این سؤال که آیا مشکلات تیم ملی در ارتباط با این دیدار بود یا از گذشته وجود داشت ولی مقابل تیم های آسیایی عیان نشده بود، اظهار داشت: مسلما الجزایر از تیم هایی که در مقدماتی بازی کردیم سرتر بود. به خاطر همین نقاط ضعف ما بیشتر به معرض نمایش درآمد. بنابراین باید بازی های بیشتری داشته باشیم. یک اشتباهی هم در ترکیب تیم ملی دیدم که بعنوان مربی باید مطرح کنم. ما در این بازی با یک هافبک دفاعی بازی کردیم و فضای دو طرف هافبک دفاعی ما محل توپ گیری الجزایر شده بود و این تیم با چرخش سریع وارد قلب دفاع ما می شد. اگر یک ذره در این مساله، تغییر روش داده شود و با دو هافبک دفاعی بازی نماییم، این مشکل کمتر شود.
بازی با یک هافبک دفاعی اشتباه بود وی در واکنش به این که اسکوچیچ در نیمه اول متوجه این مساله شد و برای نیمه دوم از امید ابراهیمی و میلاد سرلک بعنوان دو هافبک دفاعی بهره برد خاطرنشان کرد: در نیمه دوم تا حدی این مساله بهتر صورت گیرد. باید از اول این کار را می کرد. بازی که آغاز می شود، تیم روندی را پیدا می کند که با انجام تغییرات هم نمی توان ریتم مدنظر را به سرعت پیدا کرد. باید از اول با دقت و با آنالیز حریف تاکتیک خویش را انتخاب کنند و مطمئن شوند که از اول بازی کنترل بازی را دست خودمان داشته باشیم. یکی از روش هایی که می تواند سبب مطمئن شدن ایران شود، استفاده از سه مدافع میانی است. در واقع ترکیب 2-5-3 در حمله که در حالت تدافعی به حالت 2-3-5 در می آید. این ترکیب یک مقدار تمرکز در مرکز زمین را بیشتر می کند و اجازه نمی دهد حریف به سادگی وارد خط دفاعی ایران شود.
ایران در حد جام جهانی نبود این مربی شاغل در فوتبال آمریکا با اشاره به اینکه تیم ملی ایران در حد جام جهانی ظاهر نشد، اظهار نمود: حقیقت این است که اگر به کل این بازی نگاه نماییم، ما در حد جام جهانی ظاهر نشدیم. باز هم می گویم جمع بندی کلی از عملکرد تیم ملی زود است. نمی توان از هم اکنون اظهار داشت که این تیم موفق نمی گردد. هنوز برای این مساله زود است. باید از فرصت باقی مانده استفاده گردد. با این وجود تیمی که امروز دیدیم، به هیچ شکل در جام جهانی موفق نمی گردد و در گروهش آخر می شود. اما اگر بتوانند بازی تدارکاتی بیشتری در نظر بگیرند، می توانیم با این نسل خوب، عملکرد خوبی را به نمایش بگذاریم.
ایران صاحب نسل طلایی است مربی سابق تیم ملی ایران درباره نسل کنونی ایران که باید در جام جهانی به میدان برود اظهار داشت: واقعا یک نسل طلایی را داریم. کمتر می بینیم که این همه عنصر تهاجمی خوب داشته باشیم. از طارمی، آزمون، قلی زاده و جهانبخش تا دیگر نفرات مانند صیادمنش، کریم انصاری فرد (که دعوت نشده بود) و حسین زاده بازیکنان مستعدی هستند که می توانند کارساز باشند. این بازیکنان باید حمایت شوند. متاسفانه وقت زیادی را فدراسیون از دست داد و نتوانستیم بازی تدارکاتی خوبی را برگزار نماییم. البته فدراسیون خیلی هم مقصر نیست. آنها تلاش خویش را کردند. متاسفانه بعضی از تیم ها حاضر به بازی با ایران نشدند. مثلاً کانادا بازی خویش را به صورت غیر ورزشی لغو نمود. تیم های دیگر هم بودند که حاضر به بازی نشدند. این مساله ای است که باید با آن مبارزه نماییم. باید در همین شرایط سخت بهترین امکانات را برای بازیکنان خودمان فراهم نماییم که حداقل با یک روحیه خوب راهی جام جهانی شوند.
موفقیت در جام جهانی فقط نمایش خوب نیست؛ باید صعود نماییم نمازی افزود: امیدوارم که بتوانند بهتر از این عمل کنند و نقاط ضعف خویش را بپوشانند. این نمایش یک مقدار ناامید کننده بود اما برای جمع بندی زود است و هنوز امید داریم و باید همدل باشیم. باید بیشترین و بهترین کمک را به تیم ملی نماییم. وزارت و رزش و مردم باید پشت این تیم باشند. موفقیت در جام جهانی هم صرفاً این نیست که نمایش خوبی داشته باشیم. یک مرتبه هم که شده باید گروه مان بالا برویم.
منبع:

1401/03/23
09:33:58
5.0 / 5
819
تگهای خبر: بازی , فوتبال , قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا