محرومیت دوپینگ در انتظار ۱۳ ورزشکار!

محرومیت دوپینگ در انتظار ۱۳ ورزشکار!

ساماس: از آغاز سال ۲۰۲۲ میلادی نمونه دوپینگ ۱۷ ورزشکار مثبت اعلام شده که از این تعداد ۴ نفر حکم محرومیت قطعی گرفته اند و ۱۳ ورزشکار در انتظار رای قطعی و اعلام میزان محرومیت هستند.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، از آغاز سال ۲۰۲۲ از ۴۹۲ ورزشکار در ۲۸ رشته ورزشی از جانب ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو)، نمونه دوپینگ گرفته شده است که نمونه های ۱۷ ورزشکار از ۹ رشته ورزشی والیبال، قایقرانی، پاورلیفتینگ، وزنه برداری، کوراش، ورزش های ناشنوایان، دوومیدانی، بسکتبال و شنا مثبت گزارش و حکم قطعی ۴ ورزشکار صادر گردیده است.
علاوه بر این پرونده دوپینگ ۲ ورزشکار در مرحله استیناف خواهی و ۱۱ ورزشکار هم مراحل اولیه دادرسی قرار دارد.
دوپینگی های قطعی
محمد نیری از رشته وزنه برداری با عنایت به مصرف ماده ممنوعه "دروستانولون" که از دسته استروئیدهای آنابولیک است از تاریخ ۸ فروردین ۱۴۰۱ تا ۷ فروردین ۱۴۰۴ از فعالیت در تمامی حوزه های ورزشی محروم خواهد بود.
مسعود نصرتی ورزشکار رشته وزنه برداری به علت استفاده از ماده ممنوعه GHRP-۶ از گروه هورمون های پپتیدی به مدت سه سال از تاریخ ۸ فروردین ۱۴۰۱ تا ۷ فروردین ۱۴۰۴ از تمامی فعالیتهای ورزشی محروم شد.
همچنین کیا افضلی که در مسابقات لیگ شنا مورد آزمایش دوپینگ قرار گرفت، بعد از محرز شدن مصرف داروی ممنوعه اکساندرولون، از تاریخ ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۴ اسفند ۱۴۰۳ از تمام فعالیتهای ورزشی محروم شد.
عدنان شاوردی، بسکتبالیت تیم پالایش نفت آبادان به علت استفاده از ماده های استانوزول و متاندینون که از دسته داروهای استروئیدی است به مدت ۴ سال از تاریخ ۱ اسفند ۱۴۰۰ تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۴ از فعالیت در تمامی حوزه های ورزش محروم شد.1401/03/16
09:58:25
5.0 / 5
627
تگهای خبر: دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا