همایون شاهرخی در گفت وگو با ساماس؛

جام جهانی برای اسکوچیچ دو سر برد است

جام جهانی برای اسکوچیچ دو سر برد است

ساماس: سرپرست سابق تیم ملی فوتبال ایران می گوید با اما و اگر و شاید نمی توان برای تیم ملی دیداری را نهایی کرد و بهتر است تیم ملی بجای قطر، در تهران اردوی خودرا برگزار کند.همایون شاهرخی در گفت و گو با ایسنا، درباره لغو بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران مقابل کانادا و برگزاری اردوی این تیم بدون داشتن بازی دوستانه اظهار داشت: من اگر صحبت می کنم روی آدم ها حساسیتی ندارم، بلکه روی اساس حساسیت دارم. وقتی اساس کار روی بی اساسی است، در نتیجه همین روال فعلی را شاهد خواهیم بود چون متخصصی وجود ندارد. وقتی یکی می گوید با کانادا یا اکوادور بازی می نماییم، کسی سوال نمی پرسد که چطور، چگونه و چرا؟ در نتیجه همین می شود که افراد کم اطلاع و نادان با حرف های قشنگ گول می خورند. آدم منطقی به این توجه می کند که کجای کار ایراد دارد.
همه مدیران فدراسیون فوتبال برای سفر به کانادا هیجان زده بودند!
او با اشاره به وضعیت فعلی این فدراسیون اظهار نمود: وقتی رییس فدراسیون نداریم و وقتی بین خود مدیران فدراسیون، دعوای ریاست است، چگونه می توان با کشوری که رابطه سیاسی اش ما قطع است، بازی کرد؟ وقتی همه هیجان زده سفر به کانادا هستند و رئیس، دبیرکل و اعضای هیات رئیسه می خواهند در مسافرت باشند، کسی به عیب و ایرادهای این بازی توجه نمی کند! فدراسیون هم اکنون شیر تو شیر است. کجای دنیا برای یک بازی، ۵۰ نفر صف می کشند که یک مهر در پاسپورت آنها بخورد؟ همه کسانی که می خواهند در این سفر باشند، مقاصد گردشگری و شخصی دارند.
برای بازی دوستانه روابط خارجی و پول اهمیت دارد
سرپرست سابق تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان درباره مشکلات هماهنگی یک دیدار دوستانه اظهار داشت: هماهنگی بازی دوستانه، بستگی به روابط ما دیگر کشورها دارد. شرط اول همین مساله است. پس از آن مسائل مالی مطرح است. آیا انتظار داریم آرژانتین با ما مجانی بازی کند؟ کشورهای آمریکای جنوبی عمدتاً دنبال درآمدزایی هستند و به سراغ کشورهایی می روند که پولی به جیب بزنند. هم اکنون ما با همه دنیا قطع رابطه کرده ایم و تحریم هستیم. در سال ۲۰۰۶ ما سعی کردیم با برزیل، آرژانتین و ایتالیا بازی نماییم. بطورمثال ایتالیایی ها دوست داشتند اما گفتند ما نمی توانیم بیاییم و در وهله دوم پول می خواستند. در نتیجه ما هم به سراغ سیرالئون رفتیم.

شاهرخی با اشاره به اردوی تیم ملی پیش از جام جهانی ۲۰۰۶ در انگلیس اظهار نمود: قرار بود ما دو، سه بازی با تیم های باشگاهی انجام دهیم. تمرین کردیم و ورزشگاه هم هماهنگ شد اما شب پیش از مسابقه گفتند بازی لغو است چونکه پلیس انگلیس فهمید برخی مخالفان نمی گذارند بازی شرایط عادی داشته باشد. مخالفان پلیس را ترسانده بودند و به نظرم پلیس هم کار درستی کرد و زیر بار نرفت که بازی اجرا شود. در کانادا هم احیانا به خاطر تبعات این مسابقه، چنین تصمیمی را گرفتند.
چرا تیم ملی به قطر می رود؟
او در واکنش به این پرسش که آیا تیم ملی می تواند در طول این مدت زمان کوتاه در قطر دیداری را هماهنگ کند؟ اظهار داشت: به قطر می روند که چه شود؟ می خواهند با الغرافه بازی کنند؟ با اما و اگر که نمی توان کار کرد. به قول انگلیسی ها با "شاید" هیچ کاری صورت نمی گیرد.
به مردم دروغ می گویند
سرپرست و سرمربی سابق تیم ملی درباره لطمه هایی که به تیم ملی به سبب نداشتن بازی تدارکاتی وارد می شود اظهار داشت: اگر برمبنای منطق نگاه نماییم، در شرایطی که رییس فدراسیون ما درست و حسابی نیست، با سنگال و سیرالئون هم نمی توانیم بازی نماییم. ما فقط شعار می دهیم که با اکوادور و برزیل بازی می نماییم و مردم خوشحال می شوند اما می دانم به مردم دروغ می گویند. ان شاءالله در قطر خوش بگذرد! چرا همین اردو را در ایران برگزار نمی کنند؟ تیمی که به قطر می آید، نمی تواند به ایران بیاید؟
امیدوارم در جام جهانی، خوب ببازیم!
او درباره نتایج احتمالی تیم ملی باتوجه به وضعیت فعلی در جام جهانی اظهار داشت: وقتی مدیریت و تدارکات نداشته باشیم، همه چیز به غیرت و غرور بازیکنان و کادر فنی برمی گردد. فوتبال ما هم برمبنای احساس است و شاید دوام هم بیاوریم. امیدوار هستم خوب بازی نماییم و ببازیم و آبروریزی نشود! اعتقاد من این است که حداقل از نام ایران دفاع نماییم و اگر هم بردیم خوشحال می شویم.
منتظرند که اسکوچیچ صحبت کند تا برکنارش کنند
او درباره انتقادها به اسکوچیچ که چرا او سکوت کرده و انتقادی از این وضعیت نمی کند تا مدیران این فدراسیون به فکر تیم ملی باشند، اظهار داشت: من طرفدار واقعیت هستم. اگر شما جای اسکوچیچ باشید چه می کنید؟ وی در شهرستان ها مربیگری کرد و شب خوابید و بامداد سرمربی شد. این آدم اگر زیاد صحبت کند، آیا او را عوض نمی کنند؟ ضمن این که خیلی ها منتظرند او صحبت کند و برکنارش کنند! از طرفی هم هر چه اسکوچیچ بگوید صورت نمی گیرد. یک نفر بود به نام کی روش که از ضعف فدراسیون بهره برد و خودش مدیریت می کرد. ویلموتس و بقیه نمی توانند مثل کی روش شوند. وقتی کفاشیان رییس فدراسیون باشد، باید هم کی روش همه کاره شود.
جام جهانی برای اسکوچیچ دو سر برد است
شاهرخی افزود: یادمان باشد که اسکوچیچ با سیاست می خواهد به جام جهانی برود. او حرفی نمی زند. اگر بازی پیدا کردند، می گوید با من مشورت کردند و اگر بازی هم پیدا نشد، می گوید کسی از من مشورت نخواست. نتیجه این که تیم به جام جهانی می رود و اگر دو نتیجه خوب اتفاقی گرفتیم، می گویند اسکوچیچ خوب بود و قراردادش ۲میلیون دلار می شود و کویت، بحرین و عمان او را روی هوا می برند یا نتیجه نمی گیریم و اسکوچیچ در ایران مربیگری می کند. این جام جهانی برای اسکوچیچ دو سر برد است. هرکسی جای او بود حرف نمی زد. رئیس، مسئول اجرائی و مدیر تیم ملی هم فقط در تلویزیون حرف می زنند. اندازه ای که مدیر تیم ملی حرف می زند، اسکوچیچ حرف نمی زند.

منبع:

1401/03/08
14:30:52
5.0 / 5
798
تگهای خبر: بازی , فوتبال , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا