شروع به كار آزمایشگاه پاسپورت بیولوژیك برای مبارزه با دوپینگ

شروع به كار آزمایشگاه پاسپورت بیولوژیك برای مبارزه با دوپینگ

به گزارش ساماس، در جهت مبارزه با دوپینگ در ورزش ایران، آزمایشگاه پاسپورت بیولوژیك در محل كنونی آزمایشگاه كنترل دوپینگ و با همكاری دانشگاه شهید بهشتی شروع به كار كرد.به گزارش ساماس به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، فرزاد شارکی در دومین جلسه شورای مرکزی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ گزارشی از عملکرد ستاد در طول یک سال قبل و همینطور شش ماه اول سال 2020 ارائه نمود.
او در ادامه از تاسیس آزمایشگاه پاسپورت بیولوژیک با تصویب شورا و تاکید مسعود سلطانی فر اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است این پروژه از همین امروز کار خویش را آغاز کند.
قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در ادامه یکی دیگر از موارد مطرح شده در این نشست را بحث فعال سازی آزمایشگاه آکرودیته کنترل دوپینگ اعلام نمود که فرایند طولانی تری دارد.
این مقام مسول در ستاد ملی مبارزه دوپینگ اضافه کرد: بخشی از فعالیت ضد دوپینگ در ایران به صورت آزمایشگاه بیولوژیک در محل کنونی آزمایشگاه کنترل دوپینگ با همکاری دانشگاه شهید بهشتی به اجرا در می آید.
وی توضیح داد که به شرط دریافت مجوزهای لازم از هیات دولت و در صورت تخصیص ارز دولتی، این پروژه در طول مدت سه سال صورت گیرد.
شارکی با اشاره به مطرح شدن بحث پرونده استیناف یکی از ورزشکاران در این نشست تصریح کرد: معمولا در شورای مرکزی پرونده های تخلف ورزشکاران مورد بررسی قرار می گیرد. در این نشست پرونده استیناف یکی از کشتی گیران به رویت اعضای شورا رسید که رای به همان رای قبلی صادر شده باقی ماند.
وی همینطور درمورد احکام صادر شده در این نشست از شورای مرکزی اظهار داشت: کوارفر، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و مشاور دارویی ستاد مبارزه با دوپینگ امروز حکم عضویت در شورای مرکزی را از دکتر سلطانی فرورزش و جوانان دریافت نمودند.
قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ اظهار داشت: حکم دیگر درمورد کیکاووس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک بود که از سال قبل صادر شده بود و به خاطر اینکه حضور نداشتند در این نشست به ایشان اهدا شد.


منبع:

1399/05/08
21:15:45
5.0 / 5
2045
تگهای خبر: دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا