دغدغه های سرمربی رویینگ برای پیدا کردن جایگزین بهمن نصیری

دغدغه های سرمربی رویینگ برای پیدا کردن جایگزین بهمن نصیری

سرمربی قایقرانی رویینگ ایران اظهار داشت: باید برای بازیهای آسیایی و پیدا کردن جانشین بهمن نصیری راهکار پیدا نماییم.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، افشین فرزام در حاشیه اختتامیه لیگ قایقرانی در جمع خبرنگاران در مورد این که بعد از مهاجرت بهمن نصیری به کشور آذربایجان میتوان جایگزینی برای او پیدا کردیا خیر، بیان نمود: ما دائم داریم در مورد این صحبت می نماییم که چقدر برای ورزشکار و مربی هزینه کرده ایم اما به نظرم بزرگترین سرمایه ای که از دست می دهیم زمان است. وقتی من بعنوان مربی دو سال با یک ورزشکار کار می کنم و او را به حدی از پختگی می رسانم که کشور جمهوری آذربایجان به این راحتی حاضر می شود جذبش کند، نشان داده است که داریم فرصت ها را ازدست می دهیم. من می توانم یک نفر دیگر را آماده کنم که حدود یک سال و نیم بعد به یکی مانند بهمن نصیری تبدیل گردد اما چه تضمینی وجود دارد که او هم بعدا دنباله رو نصیری نباشد؟
او افزود: ورزشکاران هر کجا که احساس کنند مسیر جای دیگری برایشان هموارتر است، می کوشند دنبال همان مسیر بروند. یکی از موارد مهم حضور در مسابقات جهانی می تواند باشد. بهمن نصیری به من گفت با ۷۰ درصد آمادگی مقرر است در کاپ دو جهانی شرکت نماید و هیچ انتظار مدالی هم از او ندارند. در مسابقات قهرمانی جهان هم از او خواسته اند به فینال C برسد. یعنی رتبه ای پایین تر از آنچه که نازنین ملایی در المپیک به دست آورد را از اوخواسته اند. از هم اکنون ورزشکار را آماده می کنند تا در سال بعد بتواند سهمیه المپیک پاریس را بگیرد. در واقع به ورزشکار فرجه می دهند که آرام آرام آماده شود. شاید بخشی از علت مهاجرت ورزشکاران اقتصادی باشد اما قسمتی دیگر جذابیت هایی است که کشورهای دیگر فراهم می کنند و ورزشکار احساس می کند، همانند دیگر رقبایش در جهان بستر آماده سازی برایش فراهم می شود.
فرزام در پاسخ به این پرسش که تیم رویینگ ایران با تعویق بازی های آسیایی چه برنامه ای دارد؟ خاطرنشان کرد: جلسه ای با رئیس فدراسیون داریم و باید برنامه ریزی نماییم. به نازنین ملایی و بهمن نصیری نگاه نکنید که چون برای کسب سهمیه المپیک آماده می شدند، در یکی، دو مسابقه شرکت کردند. بقیه نفرات از سال ۲۰۱۹ مسابقه ای نرفته اند و اگرقرار باشد تا سال ۲۰۲۳ در مسابقه ای شرکت نکنند، چهار سال می شود که در یک مسابقه بین المللی نبوده اند. در این شرایط چقدر باید یک ورزشکار صبور باشد که در این سال ها مسابقه نرود و در اردو بماند؟ امیدوارم در جلسه با رئیس فدراسیون راهکارهایی را پیدا نماییم.
سرمربی تیم ملی رویینگ در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه اگر توقعاتی که دارد برآورده نشود، امکان این وجود دارد که همکاری اش را با فدراسیون قطع کند؟ تصریح کرد: من هیچگاه خواسته شخصی از فدراسیون نداشتم. هیچ موقع راجع به قرارداد و خواسته های شخصی ام صحبت نکردم. در این ۱۲ سالی که سرمربی بودم و با روسای مختلف فدراسیون کار کرده ام، دغدغه ام فقط تیم و شرایط مناسبی بوده که به نفع فدراسیون هم باشد.
او اضافه کرد: من مدت ها بود که آگاه شده بودم بهمن نصیری دوست دارد به آذربایجان برگردد. هنوز هم هفته ای دو سه مرتبه با من در تماس است و در مورد روند تمریناتش صحبت می کند. این نشان داده است هنوز دلش ایجا است اما کار و برنامه اش را آنجا قرار داده است. خواسته من برای تیم ملی است چون باید بگونه ای کار نماییم که تیم نتیجه بگیرد و بتوانیم ورزشکاران را حفظ نماییم و در یک سال و نیم باقی مانده در اردوها دوام بیاورند.
سرمربی تیم ملی رویینگ در مورد این که تمام ورزشکاران از قایق های جدید رویینگ استفاده می نمایند یا خیر، اظهار داشت: فکر می کنم همه نه اما بخش عمده ورزشکاران استفاده می نمایند. نفرات برتر اردوها دربخش مردان و بانوان از قایق ها استفاده می نمایند. دلیلش این است نفراتی که سطحشان پایین تر است بتواند بیشتر تلاش کنند و به سطحی برسند که از قایق ها استفاده کنند وگرنه هنوز قایق های دست نخورده در انبار داریم.1401/02/30
14:42:12
5.0 / 5
674
تگهای خبر: بازی , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا