قم، برزیل فوتسال ایران است

قم، برزیل فوتسال ایران است

به گزارش ساماس قم مدیرعامل باشگاه فوتسال فردوس قم بابیان این که در همه تیم های فوتسال کشور ردپایی از بازیکن و یا مربی قمی وجود دارد، اظهار داشت: قم برزیل فوتسال ایران است.


علی رادپور، مدیرعامل باشگاه فوتسال فردوس قم، در گفتگو با ایسنا عنوان کرد: در سالهای اخیر با مدیریت و سرپرست باشگاه فوتسال فردوس آشنایی به وجود آمده بود و به خاطر دغدغه هایی که در تیم فردوس وجود داشت مدیریت باشگاه، هیأت مدیره و هیأت فوتبال استان، مدیر عاملی این باشگاه را پیشنهاد کردند.
وی افزود: در دهه ۷۰ بعنوان پیشکسوت فوتبال استان فعالیت می کردم و حدود ۲۱ سال فوتبال بازی کردم و سابقه بازی در اغلب باشگاه های بومی استان را داشته ام و با محیط ورزش و فوتبال بیگانه نیستم و با دغدغه های این رشته آشنایی دارم.
وی بیان کرد: زمانی که مدیریت باشگاه را به عهده گرفتم تاکید کردم که اختیارات کامل می خواهم و تصمیم ندارم بعنوان یک مدیر فرمایشی فعالیت داشته باشم؛ چونکه سازوکار و ایده هایی برای این کار دارم.
وی ادامه داد: در قراردادی که در هیئت فوتبال به ثبت رسید ۹ بند در آن وجود دارد همچون این که هیئت مدیره فعلی باید با نظر مدیرعامل عوض شود و اگر بدهی در دوره مدیریت های قبلی وجود دارد باید با مالکان قبلی باشد و نحوه هزینه مبلغی که اسپانسری می دهد باید با نظر مدیرعامل باشد؛ چونکه با توجه به این که در بالاترین سطح فوتسال کشور یعنی لیگ برتر فعالیت می نماییم همه هزینه ها باید تخصصی و حرفه ای باشد.
رادپور اظهار داشت: چشم داشت مالی به این کار ندارم و فقط برای کمک آمده ام؛ چونکه برای جوانان این شهر دغدغه دارم و آبروی و اعتبار خویش را گذاشته ام تا با یاری خدا و کمک مسئولین استان، اتفاقی بزرگ در قم رقم زده شود.
وی افزود: هم زمان با به عهده گرفتن مدیریت باشگاه، مدیریت ورزشی استان هم تغییر نمود که تا آشنا شدن مدیریت جدید با فضای ورزشی استان، مدتی زمان لازم است.
مدیرعامل باشگاه فردوس قم اظهار نمود: با توجه به این که این تیم، سرمایه استان قم است به کمک مدیران استانی نیاز داریم؛ اما متأسفانه حمایتی دریافت نکردیم.
وی با اشاره به این که دست یاری به سمت همه مسئولین استانی دراز می نماییم، بیان کرد: ما انتظار حمایت مالی نداریم اما یک قرار ملاقات و نامه نگاری ساده را انجام نمی دهند به همین خاطر انتظار داریم اهالی رسانه مشکلات ما را منعکس کنند.
رادپور بابیان این که درست است که این باشگاه متعلق به بخش خصوصی است اما از سرمایه های استان قم شمرده می شود، اظهار داشت: مالک باشگاه تصمیم داشت که امتیاز باشگاه را واگذار کند اما هیأت فوتبال و مدیر ورزشی استان مخالفت کردند.
وی بابیان این که مسئولین استانی باید با پشتیبانی از شرکت ها، آنرا به سمت ورزش هدایت کنند، افزود: البته مسئولین مساعدت هایی کردند که امیدواریم در حد حرف نباشد.
وی با اشاره به این که برای اسپانسری و نام باشگاه با چند شرکت و صنعت گر قمی مذاکراتی انجام شده است، اظهار نمود: ۲۳ پخش مستقیم استانی از صداوسیما، تبلیغات دور زمین، بیلبوردها و بنرها، تغییر نام باشگاه به اسم اسپانسر همچون مزیت هایی است که اسپانسر می تواند از آن استفاده نماید که با توجه به این که فوتسال قم و ایران طرفداران زیادی دارد ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری در ورزش است.
مدیرعامل باشگاه فوتسال فردوس قم با تاکید بر این که اگر اسپانسر نیاید امتیاز باشگاه از بین می رود، اظهار نمود: از مردم، مسئولین و شرکت های خصوصی و دولتی تقاضا می نماییم که به این ظرفیت توجه نمایند.
وی بابیان این که این تیم آینده خوبی دارد و هر کسی به ما کمک نماید ضرر نکرده است، اظهار داشت: سرمایه گذاران مطمئن باشند این کار تبلیغات و سرمایه گذاری است و هزینه نیست؛ چونکه با ۲۰ درصد هزینه های تبلیغات مرسوم می توانند به خواسته شان برسند چونکه فوتبال و فوتسال در ایران طرفداران زیادی دارد به همین خاطر بهتر دیده می شوند.
رادپور افزود: برای مثال مجتمع فردوس بیان می کند که راضی هستند و خروجی مورد نظر را کسب کرده اند همینطور سوهان محمد سیما هم بیان می کند که ظرفیت تولیدشان پس از تبلیغات بر روی پیراهن تیم فردوس چند برابر شده است.
وی بیان کرد: برای این تیم برنامه دراز مدت داریم، اما سال جاری تیم را با هزینه پایین بسته ایم تا بتوانیم در لیگ برتر باقی بمانیم مگر این که اسپانسری پیدا شود که سهمیه آسیایی و یا جایگاهی بالایی بخواهد.
وی عنوان کرد: فصل گذشته تیم هایی بودند که چند برابر قم هزینه کردند اما به دسته یک سقوط کردند اما استان قم با کمترین هزینه بهترین خروجی را داشت که همه کارشناسان هم این امر را تائید می کنند.
مدیرعامل باشگاه فوتسال فردوس قم افزود: سال قبل دو بازیکن این تیم ملی پوش شدند همینطور مسعود عباسی، پدیده نوظهور فوتسال، هم ۱۵ گل به تیم های مدعی و مطرح زد و به مسابقات امید آسیایی تایلند دعوت شد همینطور با دعوت وحید شمسایی، سرمربی تیم ملی، به مسابقات آسیایی قرقیزستان رفت و در مدت یک سال فعالیت در باشگاه لیگ برتری فوتسال فردوس عنوان شد.
فردوس قم در فصل بعدی چگونه بسته می شود؟
وی بابیان این که با توجه به این که بودجه باشگاه هنوز مشخص نیست نتوانستیم با سرمربی به نتیجه برسیم، اظهار نمود: زر خانلی، مربی فنی و توانا است و به لحاظ اخلاق، رفتار و ارتباط با بازیکن ها بسیار راضی هستیم و از گزینه های اصلی هست؛ البته گزینه های داخل استان و خارج استان دیگر هم مدنظر هستند.
رادپور بیان کرد: در رابطه بازیکنان هم چند بازیکن کلیدی را حفظ نموده ایم و با مسعود عباسی و دو بازیکن دیگر و گلری از ساوه تفاهم نامه ای امضا شده است، اما اگر این وضعیت ادامه داشته باشد و اسپانسری پیدا نشود بازیکنان را از دست می دهیم.
استعدادیابی را جدی می گیریم
وی بابیان این که استعدادیابی یک سرمایه گذاری برای سال های آتی باشگاه است، اظهار داشت: در ارتباط با استعدادیابی هم اقداماتی انجام شده است و فراخوان داده شده که واجدین شرایط در روز ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت از ساعت ۱۸ تا ۱۹: ۳۰ برای تست فوتسال به سالن شهید حیدریان رجوع کنند.
مدیرعامل باشگاه فوتسال فردوس قم با اشاره به این که باشگاه فردوس سال قبل چند چهره همچون مسعود عباسی را به فوتسال معرفی نمود، اضافه کرد: امیدواریم که سال جاری هم بتوانیم چند چهره از تیم امید و پایه های آکادمی فردوس برای تیم بزرگ سالان جذب نماییم.
وی با تاکید بر این که قم مهد فوتبال ایران و آسیا بوده و خواهد بود، اظهار نمود: سال قبل همه بازیکنان تیم فردوس بومی بودند و سال جاری هم فقط یک گلر از شهر دیگر جذب کرده ایم و سایر بازیکنان بومی هستند.
رادپور بابیان این که فوتسال ایران در آسیا حرف برای گفتن دارد و حتی سابقه کسب رتبه چهارم جام جهانی را دارد، افزود: باشگاه ها پشتیبان تیم ملی هستند.
وی با اشاره به این که در همه تیم های فوتسال کشور ردپایی از بازیکن و یا مربی قمی وجود دارد، افزود: فوتسال قم پرطرفدارترین فوتسال در ایران و خاورمیانه است و تراکم هواداری آن حتی بیشتر از تهران است.
مدیرعامل باشگاه فوتسال فردوس قم بابیان این که از اصحاب رسانه می خواهیم که صدای فوتبال و فوتسال استان باشند، تصریح کرد: قم برزیل فوتسال ایران است؛ اما باید خودمان را باور نماییم و از این ظرفیت استفاده نمائیم.
وی عنوان کرد: برای حضور تماشاگران در فصل آینده هم ملاک مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است که بر مبنای گفته ها بازی ها با تماشاگر خواهد بود اما میزان استفاده از ظرفیت سالن باید به مجموعه های ورزش ابلاغ شود.
منبع:

1401/02/29
13:55:45
5.0 / 5
720
تگهای خبر: بازی , تولید , شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا