آذری :

مجمع فدراسیون فوتبال ترسو و مصلحت اندیش است

مجمع فدراسیون فوتبال ترسو و مصلحت اندیش است

ساماس: عضو سابق مجمع فدراسیون فوتبال با انتقاد از شرایط فعلی حاکم بر فوتبال ایران، از اعضای ترسو و مصلحت اندیش فعلی مجمع بعنوان یکی از اصلی ترین دلیلهای وضعیت موجود نام برد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، پس از عزل شهاب الدین عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال، هیات رئیسه این فدراسیون اختیار امور مربوط به فوتبال را در دست گرفت اما در همین هیات رئیسه هم اختلافات به شکل عجیبی بالا گرفت و کار به جایی رسید که چند دستگی در بین اعضای هیات رئیسه، حتی مانع رسمی شدن جلسات می شد.
بعد از آنکه قرار شد جلسه مجمع فدراسیون فوتبال برای رسیدگی به عزل عزیزی خادم روز ۱۰ خرداد برگزار شود، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال چند روز پیش رای به محرومیت دو ساله رییس سابق فدراسیون گرفت. از طرف دیگر، اعضای مجمع عزل چند نفر از اعضای هیات رئیسه را هم در دستور کار داشتند اما بنظر می رسد به خاطر همین موضوع، تلاش هایی برای لغو مجمع ۱۰ خرداد در حال انجام می باشد.
خبرنگار مهر در همین ارتباط گفتگویی را با سعید آذری مدیرعامل سابق باشگاه های ذوب آهن و فولاد و یکی از اعضای سابق مجمع فدراسیون انجام داد. بگفته آذری، مسبب شرایط فعلی فدراسیون فوتبال و بلاتکلیفی و جنگ مدیریتی در آن حاصل مصلحت اندیشی و ترسو بودن اعضای مجمع، بی توجهی وزیر ورزش و همین طور برخی از نمایندگان مجلس است.
مجمع با درخواست دو پنجم اعضا تشکیل می شد
آذری در ابتدا درباب برگزاری مجمع ۱۰ خرداد که ممکنست حتی با تلاش برخی از اعضای هیات رئیسه لغو بشود، اظهار داشت: به نظرم همین الان هم برگزاری مجمع دیر شده است. کاری به هیات رئیسه ندارم. اعضای مجمع علاوه بر این که یکی از تصمیمات اشتباهش (در انتخاب رییس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون) را گرفته بود، حالا دارد منفعل عمل می کند. اگر هیات رئیسه هم نخواهد، اگر دو پنجم از اعضای مجمع درخواست بدهند، می توانند جلسه را برگزار کنند.
۳۸۰ هزار دلار از درآمد ۵ میلیون دلاری به تیم ملی می رسد
وی اضافه کرد: از سکوت مجمع فدراسیون فوتبال متعجم. آنها اگر شهامت داشتند اشتباهشان را می پذیرفتند. آنها عزیزی خادم را با سلام و صلوات آوردند ولی هنوز هم دست از سرش بر نمی دارند. حاشیه هایی که بوجود آمد، خوب نیست. این بلاتکلیفی به فوتبال ضربه می زند. امروز در خبرها می خواندم بازی با کانادا ۵ میلیون دلار برای ایران درآمد دارد ولی فقط ۳۸۰ هزار دلارش به تیم ملی می رسد. این خبر خوبی نیست.

مصلحت اندیشی جای تصمیمات عقلانی را گرفته است
مدیرعامل سابق باشگاه فولاد تصریح کرد: اعضای مجمع فکر نکنند اگر جلسه را برگزار نکردند وضعیت فوتبال بهتر می شود؛ برعکس وضعیت هر روز بدتر می شود و نقطه اثر مثبت نمی بینم. آنها مصلحت اندیشی را جایگزین تصمیمات عقلانی کرده اند و انتظار دارند شرایط بهتر بشود. با این وضعیت آینده وحشتناکی روبروی فوتبال است.
گفتند آذری جامعه فوتبال را می ترساند
آذری با اعلان اینکه در گذشته این روزها را برای فوتبال ایران پیش بینی کرده بود، اشاره کرد: زمانی که من این روزها را پیش بینی می کردم، گفتند آذری حرف هایی می زند که موجب وحشت می شود و حتی محرومم کردند. من حتی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفته بودم خطر حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا، فوتبالمان را تهدید می کند. مگر این اتفاق رخ نداد؟ آن موقع طالقانی (یکی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون) می گفت آذری جامعه فوتبال را می ترساند.
اکثر اعضای مجمع فدراسیون ترسو هستند
وی تصریح کرد: مجمع فدراسیون فوتبال نشان داده است که افراد بزدل و ترسوی زیادی دارد؛ افرادی که مصلحت اندیشی را ترجیح می دهند. تعداد افراد با شهامت مجمع به اندازه انگشتان یک دست است. وقتی در مجمع بیش از ۵-۶ نفر آدم شجاع و با دانش پیدا نمی گردد، انتظار دارید چه اتفاق مثبتی رخ بدهد؟ انتظار دارید بهترین فدراسیون آسیا بشویم و پنج تیم تاپ دنیا با تیم ملی ایران بازی کنند؟
پاداش ۱۰۰ میلیونی کریم باقری؟ چرا همدیگر را می زنیم؟
عضو سابق مجمع فدراسیون فوتبال همین طور به افشای پاداش ها و قراردادها در تیم ملی اشاره نمود و اظهار داشت: می گویند کریم باقری در هر بازی تیم ملی ۱۰۰ میلیون تومان پاداش می گرفته است. باور کنید قطر «دیوید بکهام» را بعنوان سفیر ورزش خود انتخاب نموده و ۱۵۰ میلیون دلار پول به این آدم داده است. ما هم یکی مثل کریم باقری با آن سابقه درخشان و افتخار آفرین داریم که می گویند هر بازی ۱۰۰ میلیون تومان می گرفته است. داریم دقیقاً چه می گوییم؟ حرف حساب چیست؟ چرا داریم همدیگر را می زنیم و تمام ارزش ها را از بین می بریم؟
مجمع دست نشانده است
«اگر مقرر است این آدم های مجمع همان تصمیمات قبل را بگیرند، همان بهتر که جلسه مجمع برگزار نشود.» آذری با بیان این جمله، به صحبت هایش ادامه داد و اظهار داشت: اگر اعضای مجمع به حقوق خود واقف بودند، با درخواست تنها دو پنجم از اعضا می توانستند درخواست جلسه فوق العاده کنند. هیات رئیسه هم موظف بود در آن مجمع شرکت نماید و نمی توانست آنرا لغو کند. همه دست نشانده همدیگر هستند. آنها با رانت به پست و سمت می رسند و چنین مدیران سفارشی که در هیات های فوتبال هم هستند، همان تصمیمات اشتباه گذشته را تکرار می کنند.
کسی که فوتبال یک استان را نابود کرده برای فوتبال کل ایران تصمیم می گیرد
آذری اشاره کرد: ما رییس هیاتی داریم که فوتبال را در استان خودش نابود کرده است. آن موقع انتظار داریم این فرد برای فوتبال کل کشور تصمیم بگیرد؟ از گفتن این حرف ها ابایی ندارم و در پنج سال قبل هشدار داده بودم. واقعاً از شرایطی که بر فوتبال و فدراسیون حاکم است متاثر شدم. آخرین جلسه مجمع فدراسیون فوتبال که منجر به انتخاب عزیزی خادم بعنوان رییس شد
مظنون و متهم باید در مجمع پاسخگو باشد
«باتوجه به محرومیت عزیزی خادم از طرف کمیته اخلاق، آیا رییس معزول فدراسیون می تواند برای دفاع از خود در جلسه مجمع شرکت کند؟» آذری در پاسخ به این پرسش اظهار نمود: این جزو حقوق اجتماعی و فوتبالی عزیزی خادم است که به مجمع بیاید. کسی که مظنون است و مورد بهتان قرار دارد، برای رفع بهتان باید پاسخگو باشد. حتی فرض محال را بر این بگذاریم که اعضای مجمع باردیگر به عزیزی خادم رای مثبت بدهند. با شرایطی که ایجاد شده، او چطور می خواهد باردیگر در فدراسیون و با اعضایی که هر روز پنجه بصورت هم می کشیدند، کار کند؟
وزیر ورزش هم منفعل عمل کرد
مدیرعامل سابق باشگاه ذوب آهن در بخش دیگری از صحبت هایش به نقش وزیر ورزش در این آشفته بازار فوتبال اشاره نمود و اضافه کرد: انتظار من از حمید سجادی برای حل مشکل بیشتر بود. سجادی رفیق من است و اردوهای ورزشی مشترک زیادی با هم بوده ایم. گلایه ام از سجادی این است که او هم منفعل عمل می کند. او باید اعضای فدراسیون و مجمع را صدا بزند و با آنها جلسه برگزار کند. شاید فکر می کنند پنج ماه تا جام جهانی زمان زیادی است. باید بگویم در فوتبال پنج ماه چیزی نیست. من نگرانم که با این وضعیت همه چیز را از دست بدهیم.
طالقانی شهامت عذرخواهی دارد؟
آذری اشاره کرد: همانطور که گفتم قبلاً هم این هشدارها را داده بودم و الان هم نگران هستم. کسانی که می گفتند آذری در فوتبال وحشت به وجود می آورد و از من شکایت کردند دقیقاً کجا هستند؟ مگر آقای طالقانی (رئیس هیات فوتبال خوزستان) عضو مجمع نیست؟ او الان کجاست؟ چه راهکاری برای برون رفت از این بحران دارد؟ او نخستین کسی بود که مقابل من مصاحبه کرد. ببینم آیا الان شهامت عذرخواهی دارد؟ البته نیازی به عذرخواهی او ندارم ولی دوست دارم ببینم آیا شهامت دارد به اشتباه خودش اعتراف کند؟ حتی حیدر بهاروند و فریدون اصفهانیان (اعضای سابق هیات رئیسه فدراسیون) هم از من فقط به خاطر حقیقت گویی شکایت کردند. اگر من آن حرف ها را در رسانه ها می زدم به این خاطر بود که گوش شنوایی در فدراسیون نبود. الان هم نیست.
اگر در مجمع بودم گزینه ام میرشاد ماجدی بود
وی تصریح کرد: روی سخن من علاوه بر حمید سجادی و اعضای مجمع، آقایان قاضی زاده هاشمی و مهدی فروردین (نمایندگان مجلس) هم هست. آنها برای حل این مشکلات چه کار می کنند؟ من برای خودم حرف نمی زنم چون الان بیرون از فوتبال هستم. می خواهم بگویم همه باید کمک کنند تا فوتبال از این وضعیت بیرون بیاید. اگر الان در مجمع بودم، گزینه من برای ریاست فدراسیون فوتبال میرشاد ماجدی بود.
اعضای هیات رئیسه ماجدی را هم اذیت می کنند
آذری در آخر اظهار داشت: ماجدی هم تحصیلکرده است و هم فوتبالی است. شنیده ام برخی از اعضای هیات رئیسه ماجدی را هم اذیت می کنند. سئوالم از برخی از اعضای هیات رئیسه همچون احسان اصولی، مهرداد سراجی و بهرام رضاییان این است که شما کجای فوتبال بوده اید؟ تیم های تحت مدیریت شما الان چه شرایطی دارند که در هیات رئیسه برای فوتبال ایران تصمیم گیری می کنید؟ اجازه بدهید میرشاد ماجدی کارش را انجام بدهد.


منبع:

1401/02/28
13:50:46
5.0 / 5
612
تگهای خبر: بازی , شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا