سجادی پس از دیدار با مجلسی ها:

۲۸ نکته ریزبینانه و راهبردی نمایندگان مجلس را به یادگار برداشتم

۲۸ نکته ریزبینانه و راهبردی نمایندگان مجلس را به یادگار برداشتم

ساماس: وزیر ورزش و جوانان اصرار کرد در نشستی که با برخی از نمایندگان مجلس داشته است نکات باارزش و ریزبینانه ای را بعنوان یادگار برداشته است.به گزارش ساماس به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید حمید سجادی در نشست نمایندگان فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: جلسه فوق العاده ای بود و در آن مطالب بسیار خوبی بیان شد و من از ابتدا ۲۸ نکته باارزش که فوق العاده حساس، ریزبینانه و استراتژیک بود به یادگار برداشتم.
وی در ادامه ضمن قدردانی از تشکیل چنین نشستی بیان نمود: این جلسه شروع تعاملات بیشتر مجموعه ورزش و جوانان با فراکسیونهای تخصصی همچون فراکسیون فرهنگی، اجتماعی و راهبری و نقطه عطفی برای همکاری بیشتر با هدف مدیریت بهتر و تسریع در برنامه های توسعه ای است.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه تاکید اعضاء فراکسیون راهبردی درباب دیپلماسی ورزشی را مورد توجه قرار داد و بیان نمود: این مورد را بعنوان یکی از دغدغه ها برای ورزش کشور می دانم.
وی توضیح داد: ما در داخل کشور ۲۳۵ گونه ورزش را مدیریت می نماییم و در دنیا بیش از ۲ هزار سازمان بین المللی وجود دارد که در حوزه ورزش کار می کند.
سید حمید سجادی در ادامه سخنانش کرسی های بین المللی کسب شده توسط ورزشی ها در کشورمان را مورد توجه قرار داد وگفت: الان حدود ۴۳۰ کرسی بین المللی توسط حدود ۳۶۰ نفر برای کشورمان به دست آمده است، اما تنها کسب این جایگاه های بین المللی مهم نیست بلکه باید بررسی نماییم چنین کرسی هایی چه دستاورد و چه خروجی برای ورزش کشورمان دارد.
وی این نکته را مورد تاکید قرار داد که باید از این کرسی ها در شرایط فعلی به نفع کشور با برگزاری اردوهای داخلی، پذیرفتن میزبانی و برگزاری دوره های علمی و تخصصی بهره برداری نمود.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه سخنانش به زیرساخت های علمی ایران در حوزه ورزش اشاره و در این ارتباط توضیحاتی را در مورد مرکز بین المللی آموزش در تکواندو و تیراندازی ارائه کرد و بهره برداری بهینه از این امکانات را مورد توجه قرار داد.
وی در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت های ورزش های ملی کشورمان و برنامه ریزی درجهت توسعه بین المللی آنها بیان نمود: فدراسیون جهانی زورخانه ای در کشور فعال است و در نظر داریم دفتر توسعه منطقه ای آنرا در یکی از مناطق آزاد مثل قشم و کیش راه اندازی نماییم که دراین راستا مکاتبات لازم صورت گرفته است.
سجادی در ادامه سخنانش یکی از برنامه های وزارت ورزش و جوانان را رابطه بیشتر با یونسکو عنوان نمود و توضیح داد: من چهار سال بعنوان نایب رییس کمیته تربیت بدنی بین دول یونسکو بودم که ۱۸ کشور عضو آن بودند و تمام برنامه ها، تصمیمات و حمایت ها برای ورزش های دولتی جهان در این کمیته گرفته می شود.
وی در بخش دیگرسی از سخنانش توضیحاتی را درباب اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانان ارائه کرد و اظهار داشت: ۲۳ اسفندماه همزمان با میلاد حضرت علی اکبر(ع)، شورایعالی جوانان به ریاست رییس جمهور بعد از ۹ سال برگزار شد که مصوبات بسیار خوبی را برای این حوزه درپی داشت.
وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: یکی از این مصوبات منجر به تشکیل دبیرخانه شورایعالی جوانان در ریاست جمهوری شد و در همان جلسه پست مشاور جوانان که دبیر شورایعالی جوانان هم خواهد بود، شکل کرفته و ضمن این که مقرر شد، معاونت خودمان حفظ شود.
وی در ادامه سخنانش از تلاشهای نمایندگان مجلس در تخصیص ۲۷ صدم درصد به ورزش قدردانی کرد و اظهار داشت: اختصاص این مبلغ در ایام پایانی سال خبر خوبی برای این مجموعه بوده است.
سیدحمید سجادی خاطرنشان کرد: با اختصاص این مبلغ یک رنسانس برای ورزش کشور به وجود خواهد آمد و ما خواهیم توانست خیلی از درخواست های به حق نمایندگان مجلس را به سرانجام برسانیم و با تزریق این منابع من مطمئن هستم در اتمام پروژه ها نیز روسفید خواهیم شد.
وزیر ورزش و جوانان درباب پروژه های نیمه تمام ورزشی در کشور نیز اظهار داشت: ما میراث دار یک سری پروژه های نیمه تمام هستیم که بالای ۲۰ سال سن دارد و از اعضاء فراکسیون راهبردی می خواهم تا برای تعیین تکلیف آنها به ما راه حل و مشورت دهند.
وی افزود: الان ۶ هزار پروژه نیمه تمام داریم که یک هزارو ۱۰۰ مورد آن تعطیل می باشد و هیچ پیمانکاری روی آن کار نمی کند که در صورت تخصیص ۲۷ صدم درصد خواهیم توانست خیلی از مشکلات در حوزه زیرساخت ها و پروژه های ورزشی نیمه تمام را رفع نماییم.
سید حمید سجادی در انتها سخنانش درباب برنامه های این وزارت خانه برای جام جهانی فوتبال بیان نمود: ستادی برای جام جهانی در کشور به ریاست دکتر مخبر تشکیل شده است که ما هم عضو آن هستیم. برای این رویداد مهم بیشتر وزارت خانه ها درگیر هستند تا ان شاءالله از این مسابقات مهم که در همسایگی ایران درحال رخ دادن است به بهترین شکل بهره برداری نماییم.


منبع:

1401/02/27
11:34:01
5.0 / 5
701
تگهای خبر: آموزش , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا