نخستین کشتی کروز مسافری ۱۷۰۰ نفره جام جهانی قطر وارد بندر بوشهر شد

نخستین کشتی کروز مسافری ۱۷۰۰ نفره جام جهانی قطر وارد بندر بوشهر شد

به گزارش ساماس مدیرکل دفتر گردشگری داخلی وزارت گردشگری اظهار داشت: طی چند روز آینده با حضور وزیر گردشگری اولین کروز کشور خریداری شده از فرانسه در آب های خلیج فارس از مقصد بوشهر با ظرفیت ۱۷۰۰ نفر رونمایی می شود.به گزارش ساماس به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مصطفی فاطمی عنوان کرد: چندی قبل به منظور رفع برخی موانع و تسهیل در راه اندازی اولین کروز کشور در چارچوب هیئتی از کارشناسان وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از این کشتی بازدید به عمل آوردیم.
مدیرکل دفتر گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: طی این بازدید مشخص شد این کشتی بزرگ نیازمند میزان بالایی از سوخت است که با تصویب اعطای یارانه سوخت به کشتی های تفریحی دارای مجوز از جانب وزارت میراث فرهنگی، مشکل سوخت این کشتی برای شروع به کار در آب های خلیج فارس الان برطرف شد.
وی در ادامه ضمن اشاره به این که این کشتی کروز توسط سرمایه گذار بخش خصوصی از کشور فرانسه خریداری شده است، بیان داشت: این کشتی ظرفیت حمل ۱۷۰۰ نفر توریست و ۷۰۰ خودروی سواری را دارد.
به گفته این مقام مسئول در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، این کشتی فرانسوی با ۹ طبقه همینطور ظرفیت اقامت شبانه ۵۲۰ نفر توریست را هم در هر سفر دریایی داراست.
فاطمی اذعان داشت: این کشتی کروز همینطور به رستوران، سالن ورزشی، سینما و سایر امکانات رفاهی و تفریحی مجهز است.
مدیرکل دفتر گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، خاطرنشان کرد: برپایه برنامه ریزی های درحال انجام مقرر است این کشتی در مسیرهای مختلفی همچون مسیر ساحلی خوزستان، بندرعباس و چابهار به گردشگران خدمات گشت دریایی عرضه نماید.
وی ضمن اشاره به قابلیت انجام سفرهای بین المللی توسط این کروز فرانسوی، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی های لازم برای انجام سفرهای بین المللی توسط این کشتی در حال انجام می باشد.
این مقام یکی از مهم ترین اهداف راه اندازی این کشتی را تردد و انجام سفرهای دریایی به مقصد قطر در روزهای برگزاری جام جهانی عنوان نمود و عنوان کرد: بدون شک با استفاده از این کشتی میتوان گردشگران زیادی را از کشور قطر به ایران وارد کرد.
فاطمی خاطرنشان ساخت: همینطور امکان تردد گردشگران ایرانی علاقمند به تماشای مسابقات جام جهانی قطر با استفاده از این کشتی وجود دارد که در این صورت سفر ارزانقیمت تری را هم برای ایرانی ها به ارمغان خواهد آورد.
این مقام مسئول در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد: برپایه تدارکات به عمل آمده طی چند روز آینده شاهد شروع به کار کشتی کروز فرانسوی در بوشهر با حضور مقامات ارشد کشوری همچون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواهیم بود.
وی به آب اندازی کشتی کروز مذکور در آب های خلیج فارس را نقطه عطف گردشگری دریایی کشور عنوان نمود و اظهار داشت: امیدواریم با افزایش ورود شناورهای بزرگ و کوچک تفریحی در خلیج فارس در آینده ای نزدیک شاهد تحول صنعت گردشگری دریایی کشور باشیم.


منبع:

1401/02/18
14:59:18
5.0 / 5
595
تگهای خبر: خدمات , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا