طرح حمایتی FIVB از تیم زنان ایران با اعزام یكساله مربی

رییس فدراسیون جهانی والیبال: بی صبرانه منتظر دیدن تیم زنان ایران در بازیهای آسیایی هستم

رییس فدراسیون جهانی والیبال: بی صبرانه منتظر دیدن تیم زنان ایران در بازیهای آسیایی هستم

ساماس: رییس فدراسیون جهانی والیبال از پیشرفت های تیم زنان ایران تمجید کرد و عنوان نمود منتظر دیدن بازیهای این تیم در هانگژو است.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از سایت فدراسیون جهانی والیبال، فدراسیون والیبال ایران متعهد به ارتقای سطح تیم ملی والیبال بانوان خود شده است که در این راستا فدراسیون جهانی والیبال متعهد شده در امتداد برنامه توسعه جهانی والیبال، برای یکسال مربی در اختیار تیمهای درحال پیشرفت قرار دهد.
فدراسیون جهانی والیبال با فراهم کردن مربی برای ۱۲ ماه، پشتیبانی از تیم ملی والیبال بانوان ایران را در سال ۲۰۲۲ تصویب کرد و فدراسیون والیبال ایران مربی ایتالیایی الساندرا کامپدلی را برای مساعدت با بهبود عملکرد این تیم در سطح بین المللی انتخاب نمود.
فدراسیون والیبال ایران هم دسترسی این تیم به یک کمپ تمرینی اختصاصی با امکانات کلاس جهانی را تضمین کرده است. این تیم همین طور مقرر است در بازی های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ در سپتامبر ۲۰۲۲ شرکت نماید که نخستین حضور آنها در این رویداد از سال ۱۹۷۴ است.
دکتر آری گراسا رییس فدراسیون جهانی والیبال در این زمینه اظهار داشت: ما متعهد به ارتقای سطح والیبال در سراسر جهان در بازی های مردان و زنان هستیم. ورزش ما ذاتاً دارای تعادل جنسیتی است و ما می خواهیم اطمینان حاصل نماییم که این امر در توسعه موازی تیم های مردان و زنان در سراسر جهان منعکس می شود.
ما از دیدن تأثیر مثبت طرح حمایت مربیان در کمک به تیم ملی زنان ایران برای بالا بردن سطح فنی و تاکتیکی خود خوشحالیم و از این که ببینیم آنها در هانگژو ۲۰۲۲ چگونه عمل خواهند کرد، هیجان زده ایم.
محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال ایران اظهار داشت: با حمایت FIVB، مربی الساندرا کامپدلی از ایتالیا توانسته است به ما کمک نماید تا برنامه های خودرا برای والیبال بانوان ایران محقق نماییم. من معتقدم والیبال تنها رشته ورزشی در ایران است که می تواند یک کمپ تمرینی اختصاصی برای بانوان بوجود آورد که این امر می تواند مسیر موفقیت آنها را هموار کند. راهبرد فدراسیون والیبال ایران توسعه برابری جنسیتی زنان و مردان در والیبال است.
آلساندرا کامپدلی، سرمربی تیم ایران نیز اظهار داشت: با این پروژه، من معتقدم FIVB از والیبال بانوان ایران حمایت لازم را برای توسعه و رشد انجام می دهد. تیم بانوان بزرگسال ایران باید در درجه اول از نظر فنی و تاکتیکی پیشرفت کند تا بتواند با بهترین تیم های آسیایی و جهانی رقابت کند. آنها علاوه بر تمرین، باید در بعضی تورنمنت ها و بازی های دوستانه شرکت نمایند تا به آنها در کسب تجربه بین المللی بیشتر کمک نماید.
منبع:

1401/02/09
12:31:49
5.0 / 5
486
تگهای خبر: بازی , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا